Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Stres, mišljenja.

Pozdrav cure / mame / dame. <3 Zanima me kako se vi nosite sa stresom ? Da li vam je život borba ili ste sve sveli na minimum i sreću tražite u jednostavnim stvarima? Pišite što god , svako mišljenje je dobro čuti.. ovo je forum , slobodno tipkajte i razmjenite savjete,mišljenja i iskustva. :*
2023 08 05
Problem je što se riječ stres koristi za sve i svašta, postala je baš česta i svakodnevna. Mi koji smo odrasli i odškolovali se do rata, gotovo i nismo upotrebljavali tu riječ. Bili su neki problemi koji ti se nađu po putu i koje si trebao riješiti da možeš dalje. Ili si ih iz nekog razloga odlučio preskočiti. Kad te naljuti mama ili kolega na poslu, ne možeš odmah biti u stresu. Ne bi trebao. Kad liječnici ne znaju razloge, često odgovore da je to mogući stres. Od čega danas mogu imati stres? Od oluje, a meteorolog me nije nazvao na mobitel da mi kaže da se sklonim! Ili od pesjih dlaka po stubištu koje u obilnoj količini ostavlja slatki pesek mog novog susjeda? Ili od kolegice koja me vidno ne podnosi pa to daje svima do znanja? Ili od prijateljice koja mi je odlučila uzeti za zlo neke moje stavove i načine. Pokušavam stvari rješavati ili preskakati, kao nekada. Kad preskočim znači da je zanemarivo, nije vrijedno truda ili je jednostavno- nerješivo. Da, ima takvih stvari (i ljudi) koji su drača. Recept za dobro stanje uma: Stvari u životu podijeliti na: ono što moram i ono što želim. I da ih bude podjednako. Onda će biti lakše. Jer zašto sad ja radim u Zg, a imam kuću na moru koja je cijelo ljeto prazna???? Eto, zato što moram. Ali i zato što želim. I odmah je lakše pa nisam u stresu.
2023 08 05
> sanjaurban: > Problem je što se riječ stres koristi za sve i svašta, postala je baš česta i svakodnevna. Mi koji smo odrasli i odškolovali se do rata, gotovo i nismo upotrebljavali tu riječ. Bili su neki problemi koji ti se nađu po putu i koje si trebao riješiti da možeš dalje. Ili si ih iz nekog razloga odlučio preskočiti. Kad te naljuti mama ili kolega na poslu, ne možeš odmah biti u stresu. Ne bi trebao. Kad liječnici ne znaju razloge, često odgovore da je to mogući stres. Od čega danas mogu imati stres? Od oluje, a meteorolog me nije nazvao na mobitel da mi kaže da se sklonim! Ili od pesjih dlaka po stubištu koje u obilnoj količini ostavlja slatki pesek mog novog susjeda? Ili od kolegice koja me vidno ne podnosi pa to daje svima do znanja? Ili od prijateljice koja mi je odlučila uzeti za zlo neke moje stavove i načine. Pokušavam stvari rješavati ili preskakati, kao nekada. Kad preskočim znači da je zanemarivo, nije vrijedno truda ili je jednostavno- nerješivo. Da, ima takvih stvari (i ljudi) koji su drača. Recept za dobro stanje uma: Stvari u životu podijeliti na: ono što moram i ono što želim. I da ih bude podjednako. Onda će biti lakše. Jer zašto sad ja radim u Zg, a imam kuću na moru koja je cijelo ljeto prazna???? Eto, zato što moram. Ali i zato što želim. I odmah je lakše pa nisam u stresu. Razumijem što želite reći.. mislim da pretjerujemo danas sa svime. Pogotovo sa financijama , samo da se ima svega i novciju a ono bitno je zanemarivo. Društvo i osjećaji... dakle nije više ni bitno u današnje vrijeme hoćeš nekome doći u goste da to bude radi druženja ili nečega već svi gledaju što ćeš materijalom donijeti.. i to je samo jedan primjer... sve ono nebitno smo zamjenili nečim jako bitnim , a u dubini sebe uopće nismo sretni i zadovoljni.
2023 08 05
Ja sam u zadnjih 5 godina prosla i rad svake sezone na moru, zivot u Zagrebu i Londonu i nikako da pronadem mir. Ovo ljeto sam se vratila u rodni grad, obnovila kontakte s ljudima, pronasla privremeni posao i puno mi je bolje. Naravno, ja nisam vezana ni za kog pa nisam morala brinuti o muzu i djeci, ali vjerujem da svaki stadij zivota ima svoje stresne trenutke.:) Meni je jako pasalo da sam se vratila "svojima", ne nuzno obitelji, vec ljudima koji su odrasli ovdje i s kojima imam iste stavove, interese i mindset. Mislim da je to kljuc uz dobru organiziju:)
2023 08 06
> sanjaurban: > Problem je što se riječ stres koristi za sve i svašta, postala je baš česta i svakodnevna. Mi koji smo odrasli i odškolovali se do rata, gotovo i nismo upotrebljavali tu riječ. Bili su neki problemi koji ti se nađu po putu i koje si trebao riješiti da možeš dalje. Ili si ih iz nekog razloga odlučio preskočiti. Kad te naljuti mama ili kolega na poslu, ne možeš odmah biti u stresu. Ne bi trebao. Kad liječnici ne znaju razloge, često odgovore da je to mogući stres. Od čega danas mogu imati stres? Od oluje, a meteorolog me nije nazvao na mobitel da mi kaže da se sklonim! Ili od pesjih dlaka po stubištu koje u obilnoj količini ostavlja slatki pesek mog novog susjeda? Ili od kolegice koja me vidno ne podnosi pa to daje svima do znanja? Ili od prijateljice koja mi je odlučila uzeti za zlo neke moje stavove i načine. Pokušavam stvari rješavati ili preskakati, kao nekada. Kad preskočim znači da je zanemarivo, nije vrijedno truda ili je jednostavno- nerješivo. Da, ima takvih stvari (i ljudi) koji su drača. Recept za dobro stanje uma: Stvari u životu podijeliti na: ono što moram i ono što želim. I da ih bude podjednako. Onda će biti lakše. Jer zašto sad ja radim u Zg, a imam kuću na moru koja je cijelo ljeto prazna???? Eto, zato što moram. Ali i zato što želim. I odmah je lakše pa nisam u stresu. Ok boomer..... Blago vama u bivšoj državi, ni brige ni pameti. Ma, šta ću se stresirat komentirajući, samo pozitiva, pare dođu same, djeca će se odgojiti sama, pesje dlake će se počistit same, samo duboko udahni
2023 08 06
Sve ovisi od osobe do osobe. Stres dolazi zbog problema. Problemi su različiti. Nekome je stresno odlaziti na posao. Netko je pod stresom kad ide na ispit. Netko je doživio stres zbog prirodnih katastrofa kao što su poplave i potresi i pod stresom je zbog posljedica koji su ti utjecaji prouzročili. Netko je pod stresom jer je naručio haljinu preko nekog web shopa, a iz nekog razloga nije onako kako je zamislio. Neki problemi su veći. A neki manji. Teško je nekom drugom objasniti kakav stres smo doživjeli zbog pojedinih utjecaja i osoba. Druga strana s manjim problemima u životu će to poslušati tog trena, ali opet se okrenuti svom životu i riješavanju svojih prepreka. Da skratim priču 😁 Svatko ima svoje probleme i stresove. Ponekad ne možemo osobi koja žali za nekom torbom koju nije uspjela uloviti na sniženju u trgovini objasniti da je to samo torba i da u životu postoji niz drugih gorih problema.
2023 08 07
Ovisi u kojoj je mjeri stres i naravno o uzrocima, ali i posljedicama. Prihvatljivo mi je gotovo sve pa tako i potražiti pomoć stručnjaka ukoliko stres prerasta u situaciju u kojoj čovjek ne može funkcionirati u svakodnevnim situacijama i aktivnostima. Neprihvatljivo mi je iživljavanje na drugim ljudima zbog vlastitog nemira. Osobno, smiruje me neka fizikalija u kojoj ne moram razbijati glavu, a u konačnici vidim rezultate. To je uglavnom čišćenje, pospremanje, razvažanje otpada na reciklažno... Pes mi se ne linja pa mi to ne stvara stres. Naprotiv, on me najviše smiruje. Terapija koju preporučam! TinTina987 👍
2023 08 07
Kako zapravo znate jeste li u stresu ili niste????? Koja su to mjerila, pokazatelji i znakovi???
2023 08 07
> sanjaurban: > Kako zapravo znate jeste li u stresu ili niste????? Koja su to mjerila, pokazatelji i znakovi??? Fizički znakovi: od nespavanja, razdražljivost, glavobolja tenzijska, gubitak apetita, bol u želucu i kselina, visoki tlak, grčenje, bol i težina na ramenima i vratu....
2023 08 08
Pocetkom 5 mj ove godine sam dozivila jako, jako neugodnu situaciju ukucana(svi zivimo u istoj kuci, samo su kucanstva odvojena) naime tu je jako blizu bio i fizicki kontakt sto me jako pogodilo… jedno 2, 3 tjedna sam se osjecala toliko tjeskobno, bez volje ikakve za icim! Nakon toga krecu jaki bolovi u zatiljku glave, uzasna tenzijska migrena koja je trajala danima, probadanje u prsima.. Iskreno imala sam stresova poprilicnih u zivotu ali do tada nisam imala ovakve simptome nakon toga dogadaja. Eto, valjda je bilo previse to i onda krecu zdravstveni problemi jer organizam ne moze vise. Ovo sto je TinaBastet napisala sam bila procitala na internetu i nisam vjerovala 😃 ali pokazalo se da ikako jest to od stresa. Sretno i nedajte da stres utjece na vas dan🍀
2023 08 08
> sanjaurban: > Kako zapravo znate jeste li u stresu ili niste????? Koja su to mjerila, pokazatelji i znakovi??? Čekaj, stvarno nisi nikada bila pod stresom? Ispiti na faksu i slično? Mislim to su u usporedbi s kasnijim stresovima (od smrti mladog člana obitelji, selidbe, različitih obiteljskih poteškoća) kikiriki, ali i to je stres. Znam da sam još tada pomislila kako kužim zakaj postoji fraza "usrati se od straha". Naime, oko ispita stvarno su wc-i na faxu bili... onak, nemirišljavi... Imam prijateljicu koja je obranila doktorsku disertaciju s nekoliko sedativčića u sebi. Nije bio normić, oni samo uspavaju. Sasvim suvislo i uredno je prošlo. Jednostavno su izregulirali kemiju u organizmu koja se pojavila radi stresa. Doista nisam čula da postoje ljudi koji nisu nikada pod stresom. To trebaš fakat biti debelokožac ili karakterna flegma. Senzibilniji ljudi su skloniji stresu, logično i dokazano! Na nešto možeš utjecati, a na nešto ne. Ipak "Netko to od Gore vidi sve". Nismo gospodari svojih sudbina, samo suradnici.
2023 08 09
Teeheee smišna si, haha, zasrani wc-i. Ma ko je rekao da sam uopće bila na faksu, mogu bit i kućanica. Triba glavu posložit, a to se uči godinama. Došla sam do svojih rješenja koja mi dobro funkcioniraju, ne brigam tuđe brige također. Naravno da nas rastuže smrti, tužni događaji, dragi nam ljudi kojima se nešto dogodi, ali to moramo primiti vrlo razumno i prihvatiti, nema druge. Senzibilni i emotivci moraju više raditi na sebi. Uvijek pišem tako kako mislim da će nekome koristiti barem nešto od napisanog. U mojoj se glavi puno misli, puno analizira i puno važe, stalno neki kuki nešto odrađuje, najčešće pristup ljudima i stvarima. Da, i dobro je stvari radit na vrijeme, prije roka. Ko nije taj tip nego sve u zadnji čas, može se bespotrebno dovesti u stresne situacije. Treba se i znati opustiti i ne mora se uvijek sve stići i završiti od nebitnih stvari. Tipa montirati štrik za veš. Evo ja svoj štrik čekam već mjesec dana, gospodin koji to mora montirati je u nekom svom poslu. Neću se stresirat zbog glupog štrika. Ne dopuštam si to. Mene uvijek pitaju kako sam tako smirena. Evo, gledam u raspadnuti štrikić kojem su se kolutovi raspali i pijuckam svoju kavicu. Ionako je kiša pa ne mogu vješat veš vani. Nisam sigurna da taj odozgo razmišlja o mom štriku!
2023 08 09
Lako za to kaj nemaš štrik za veš... Čisto sumnjam da se moj susjed jednako ne stresira ispijajući kavicu nakon kaj mu je sin upotrijebio štrik ne za veš već za sebe. A to su stvari za koje tvrdim da ne možeš kontrolirati.
2023 08 09
> teehee: > Lako za to kaj nemaš štrik za veš... Čisto sumnjam da se moj susjed jednako ne stresira ispijajući kavicu nakon kaj mu je sin upotrijebio štrik ne za veš već za sebe. A to su stvari za koje tvrdim da ne možeš kontrolirati. Je, to su ozbiljne stvari i mi čak ni ne znamo kako bismo reagirali u tom trenutku. Želim nam svima što više lijepih trenutaka! Ipak ispada da je život borba (pitanje otvaračice teme) jer postoje stvari na koje ne možemo utjecati i koje izazivaju u nama tugu, nesigurnost, gorčinu, loše raspoloženje koje potraje. Ali barem možemo svakodnevnim brigama i stvarima koje, kad bolje promisliš, i nisu tako jako bitne, stati na kraj.. Ženice, držite se i želim vam puno lijepih i sretnih trenutaka!!
2023 08 09
Da, točno tako, sanjaurban, that's my point! Slažem se.
2023 08 09
1 2