Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Pranje sakoa

Pozdrav zenice... da li perete sakoe i na koji način? Pogotovo ako ima spuzvice na ramenima... ja ih dosad nisam prala ali sam u zadnje vrijeme opsjednuta cistoca pa bi ih oprala Pogotovo novo kupljene.. hvala
2024 01 15
Ja perem na brzom programu na masini, to je na 30 stupnjeva i sasvim su okej, svi su mi sa spuzvicama i nikakav problem nisan imala samo kada sam ih susila stavila bi ih na vjesalicu vani i tjt 😊 ja ih redovnom operem jer imam taj OCD! 🤣
2024 01 15
Obično na programu za osjetljivo/vunu na 30 stupnjeva, traje manje od sat vremena, a opere :)
2024 01 15
I ja imam OCD😂😂😂 Podržavam pranje na 30 ili program ručnog pranja ili osjetljivih materijala i manja centrifuga.jer odjeća se zapravo i uništava pranjem, to svaki pravi OCDovac zna...
2024 01 15
ma svakako pranje sakoa..ne tako često i ne nakon par nošenja ali obvezno ih osvježim na niskoj temperaturi ...iako sam prvi put čekala pored mašine jer sam brinula hoču li ga uništiti ili ne ...ali sad bez bojazni na 30 i idemo :)
2024 01 15
A sta radite sa stvarima od antilop/brušene kože? Jel se koja to usudila staviti u perilicu i kako bi to prošlo? S kemijskim baš nisam zadovoljna, unište i bezobrazno skupo :(
2024 01 15
Isto na brzom programu mašine, i sakoe i one kaputiće koji izgledaju kao sako, nikad problema!
2024 01 15
> Kaja363: > A sta radite sa stvarima od antilop/brušene kože? Jel se koja to usudila staviti u perilicu i kako bi to prošlo? S kemijskim baš nisam zadovoljna, unište i bezobrazno skupo :( ne pokušavajte, iz iskustva govorim, ja sam oprala jaknu od prave antilop kože i nakon toga ju bacila jer se potpuno uništila (stisnula, izobličila, izgubila formu) !
2024 01 15
Samo lagani program,da ga osvjezi,i kao nov bude Brusenu kozu nikako ne prati u perilici Sve stvari sto kupimo imaju upute kako se peru Ono sto ide samo na kemijsko,ide samo tamo,koliko god skupo bilo Zato prilikom kupovine uvijek gledati sta se kupuje i kako se pere
2024 01 15
Perem ih. Svi sakoi mi imaju "spužvice" i normalno se peru u perilicu rublja na 60°. Do sada se ništa nije oštetilo, niti "promaknulo", no Vi ukoliko želite biti sigurni, operite ih na 40° te ih prije sušenja dobro protresite. Što se tiče peglanja/sušenja u sušilici ne bih znala što da Vam savjetujem, jer nisam ni jedno ni drugo probala, ali mislim da potrebe za peglanjem nema ukoliko se sako dobro potrese i pravilno stavi sušiti (na vješalicu). Svakako bacite pogled na etiketu pa u skladu s preporukama za održavanje postupajte prije nego li stavite sakoe na pranje.
2024 01 15
> Kaja363: > A sta radite sa stvarima od antilop/brušene kože? Jel se koja to usudila staviti u perilicu i kako bi to prošlo? S kemijskim baš nisam zadovoljna, unište i bezobrazno skupo :( mene isto zanima...često nađem etiketu da se ne pere ...pa kakooo se održava ?
2024 01 15
> kozmetika88: > Samo lagani program,da ga osvjezi,i kao nov bude > Brusenu kozu nikako ne prati u perilici > Sve stvari sto kupimo imaju upute kako se peru > Ono sto ide samo na kemijsko,ide samo tamo,koliko god skupo bilo > Zato prilikom kupovine uvijek gledati sta se kupuje i kako se pere Ma puno toga ima oznaku samo kemijsko, ali po mom iskustvu sva svila, kašmir i sl. može se preprati na ruke ili program za rucno pranje u masini. I bude sve ok, i bolje nego što (barem kod nas) u kemijskim čistionama naprave.
2024 01 15
> FlyGirl5: > > Kaja363: > > A sta radite sa stvarima od antilop/brušene kože? Jel se koja to usudila staviti u perilicu i kako bi to prošlo? S kemijskim baš nisam zadovoljna, unište i bezobrazno skupo :( > ne pokušavajte, iz iskustva govorim, ja sam oprala jaknu od prave antilop kože i nakon toga ju bacila jer se potpuno uništila (stisnula, izobličila, izgubila formu) ! Hvala, toga me i strah, a baš mi je ta antilop koža krasna, a tako se brzo isprlja...
2024 01 15
Sakoe perem bez problema na 30 stupnjeva, oprala ih more , istresem rukom i stavim na vjesalicu susenje nikako u susilici i sve ok. Kozu po meni nikako prati nju sam znala kad kupim iznutra parom pegle a izvana vlaznim maramicama. Nebih nikad preporucila pranje koze niti brusene niti nape jer po meni to vise nemoze biti dobro. Ili kemijsko da i oni to neznam kako tretiraju ali dista ljudi kaze da se upropasti. Pa neznam zasto kozu prati, ima raznih vlaznih maramica te sam jednu torbu koju nisam nosila godina lijepo ulastila s gelom za tijelo, dobro izglancala i bas se koza lijepo sijala kao nova.
2024 01 15
> Kaja363: > A sta radite sa stvarima od antilop/brušene kože? Jel se koja to usudila staviti u perilicu i kako bi to prošlo? S kemijskim baš nisam zadovoljna, unište i bezobrazno skupo :( jaknu od brusene koze nosim samo na kemijsko. ako se neka mala mrljica pojavi koristim micelarnu
2024 01 15
1 2