Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Recept za buttercream

Pa baš! I u vodi je mikroplastika i sve je to već odavno ušlo u hranidbeni lanac i akumulira se. Životni vijek je dulji, ali također sve više raste broj oboljelih od teških bolesti (karcinomi, Alzheimerova, autoimune...). American Cancer Society procjenjuje da će do 2050-e broj ljudi oboljelih od karcinoma porasti 77%.
2024 06 20
Pa, kakva je to čokolada bez kadmija i olova?! 😂😂😂
2024 06 20
Možda nam je olovo baš dobro za organizam, a samo nas lažu. Ako trebamo željezo zašto ne bismo trebali i malo olova????
2024 06 20
> ValerijaDM: O ne, ovo nisam znam, a ja baš volim kakao! Hvala na info Valerija!
2024 06 20
> Nitospitos: > Pa, kakva je to čokolada bez kadmija i olova?! 😂😂😂 Novi okus Milke! 😂😂😂😂
2024 06 20
> sanjaurban: > Možda nam je olovo baš dobro za organizam, a samo nas lažu. Ako trebamo željezo zašto ne bismo trebali i malo olova???? Nisam ekspert, ali koliko znam olovo jako utječe na plodnost, bubrege i mozak (mislim da uzrokuje demenciju ili alzheimerovu bolest). Ja npr pazim koji dezodorans kupujem i nikada si ne bih kupila kremu za ruke ili balzam za usne pakirani u aluminij ambalažu.
2024 06 20
😂😂😂 Neee, u milki nema kakaa pa nemože biti kadmija i olova! Ajme, što nas plaše sa svih strana...
2024 06 21
kako nema kakaa????? zezaš? Pa od čega je??????????????????????????????????' Jao, svašta nam podvaljuju, a nemremo im niš!!!! I od čega je ta CocaCola? Ima li unutra išta normalno?
2024 06 21
> Nitospitos: > 😂😂😂 > Neee, u milki nema kakaa pa nemože biti kadmija i olova! > Ajme, što nas plaše sa svih strana... Pa baš
2024 06 21
> sanjaurban: > kako nema kakaa????? zezaš? Pa od čega je??????????????????????????????????' Jao, svašta nam podvaljuju, a nemremo im niš!!!! I od čega je ta CocaCola? Ima li unutra išta normalno? Nemoj piti Colu!
2024 06 21
Oni malo stariji sjećaju se šećernih tabli, to je bila imitacija čokolade jer je tada bila "kriza", i mi smo se sprdali s tim šećernim tablama i nabavljali čoksu u švici i njemačkoj. E, ovo danas su isto šećerne table s tonom masnoće i kakaom u tragovima, al se zovu čokolada. Ja milku nemrem podnjet, dorina je isto dno dna, probala su jednom stavit kao preljev na kolač, prestrašno, čokoladu nisam osjetila, jedino mi je kolač bio presladak od nje. Sjećam se kad su nas tlačili sa tamnom čokoladom; jedite, to je zdravo, puno antioksidansa, mene bi uvjek želudac zabolio od tolko kakaa, onda su odjednom počeli prijetiti sa nestankom kakaovca, pa su krenule kakao-mafije.... Pa, ko će to više pratiti? Znam samo da na čokoladi za kuhanje piše da ima kakaovih udjela oko 30%,a pod kakaovim udjelima se smatra i masnoća, a u mlječnoj ako ima par posto. Čitajte deklaracije pa ćete vidjeti da mliječna čokolada nije vidla kakaa. Mi više ni neznamo kakav okus ima kakao. Koka me srećom nikad nije privukla, niti išta gazirano, volim tu i tam popit sokić od jagode. Meni je to isto s karcinomima već čudno, toliko raka debelog crijeva, to mora biti od prehrane, od čega drugog? Pa, ne dobivaju rak samo oni koji žderu mesine i kobasice, ili? Baš bi trebali otvorit temu o tom kaj ko jede, da vidimo kaj trpamo u sebe. Ali, iskreno, ne ono što bi htjeli da jedemo. Ja sam recimo jela žitarice, puno lana, radila sama namaz od sezama, onda sam od sveg tog odustala jer su svako malo povlačili sezam i lan zbog prevelike količine pesticida, jer ih ovi kakti dučani zdrave hrane nabavljaju ko zna gdje i pakiraju sami. Mislim, prevare gore neg na krpicama😂😂😂
2024 06 21
Čak i kruh sama pečem i to onaj kiseli, pa se pitam jel brašno uopće podnosi te temperature ili i ono postaje kancerogeno kao i podgrijani krumpir, a net je pun recepata od ostataka pire krumpira. I ko je sad tu luuuud??!! Niš, rakija ujutro na tašte lijek za sve😂😂😂
2024 06 21
Za zdrav život bitno je da ne jedete sebe. (to sam negdje čula, kupilo me na prvu). Sve ostalo je lutrija. Zapravo nam u odrasloj dobi trrebaju dvije šačice hrane, onoliko hrane koja stane u ruke. Ali i te dvije su dosta problematične....evo prošetajte bilo kojim dućanom.....što mi je tu zdravo za mene i moje potrebe ja nemam pojma.......u Jugoslaviji nismo znali za pojam zdravo i nezdravo jer gole namirnice ne bi trebale biti nezdrave. Procesi kojima se hrana obrađuje, svakakvi bućkuriši koji ju čine finijom na okus....zapravo nas polako uništavaju......
2024 06 21
Dobra izreka... Pa, ja minimalistički jedem jer i nisam neki gurman niti chef, ali slatkiši, to mi je teška ovisnost...
2024 06 21
Dobra izreka, ovu ću si zapamtiti. Ja volim jesti ali ne mogu kuhati svaki dan. Volim i slatkiše, pa si radije skuham kakao, nego da odem u dućan ili napravim cijelu tepsiju kolača. Inače započela sam temu Čime se hranite pod rubrikom Sport i dijeta, pa me baš zanima kakve ćemo savjete dobiti.
2024 06 21