Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Vrtlarska tema

Nina imaš pužomora u svakoj poljoapoteci...ako hoćeš druge varijante prevrti temu par stranica unazad jer i drugi muku muče s njima :)
2014 04 04
Millt preslatko [:zaljubljen] [:poljubac] mala potočnica, nezaboravak...to je to I smokve uzgajaš, strašna si [:kesi] Jedva čekam kraj ljeta da pasem oči na slikama plodova
2014 04 04
Ok, budem, hvala ti [:smijesi] [:poljubac]
2014 04 04
A ispred mene cijelu veče plan balkonskog vrta, nikako isplanirati što će u koju teglu i što se s čim ljubi. U onom pravom vrtu nemam tih problema, posipam sjemenke gdje stignem [:hihot] Nina molim [:poljubac]
2014 04 04
Hanami, hvala za link! :D već sam prikupila neke ideje! Imam u dvorištu jedan prekrasan stari jasmin, izgleda kao stabalce (ispletene su grane)! Stavim sliku kad procvate [:zaljubljen]
2014 04 04
Nisam znala za ovu temu, thx hanami. Kod nas je mama glavna vrtlarica, ali i ja sam nešto upućena [:hihot] Imamo svašta, trenutno su in artičoke [:smijesi]
2014 04 04
Rebutia svakako stavi [:kesi] Ovaj moj ide nekako u krug, uopće mi nije jasno kako se formira u vrtu [:smije] morat ću to malo proguglati MilaGrace dobrodošla [:zaljubljen] Moram priznati da ne znam nikoga tko ima artičoke, baš fora [:kesi] Kako ih spremate i jedete?
2014 04 04
Artičoke rules [:zaljubljen] , spremamo ih na lešo; samo se otkinu vanjski tvrdi listovi, ubace u vodu s maslinovim uljem, krumpirom, bobom, bižima,mrvicama, češnjakom(ne volim više) i to je to...Kaže mama da nema puno brige oko njih,a i sama sam vidila, samo ne smije biti hladna zima, a u Zd ih prodaju kom 10kn, malo previše...
2014 04 04
jel listovu idu u vodu ili srce? :D nije da se listovi debeli ne papaju?
2014 04 04
Ja sam novopečena vrtlarica, ako se uopće mogu tako nazvati. [:hihot] Muž i ja smo svašta posadili ove godine, a kako ja inače imam problema s alergijama ( u zadnje vrijeme počela sam reagirati i na hranu), odlučili smo saditi što više toga. Zasad smo posadili 3 vrste luka, 2 vrste krompira, grašak, matovilac, rikolu, mrkvu, peršin, blitvu, špinat, origano, timijan, lavandu, ciklu, 4 vrste zelene salate, vlasac.... A u pripremi su i brokola, karfiol, žuta i crvena paprika, rajčica, krastavci i cherry rajčica.
2014 04 04
Kako se riješavate korova ( osim kopanjem)? [:smije]
2014 04 04
AnitraMartina papa se sve od artičoke, ali ipak prvi red vanjskih bude malo tvrđi, pa to otkinemo. Rekli su mi da je neka kuharica na tv-u rekla da se kod artičoka nešto i od srca mora izvaditi [:sokiran] nemam pojma mi to ne radimo, bude tako mekano.. A to s korovom pa najbolje kopanjem, najzdravije iz više razloga [:hihot] [:hihot] , ali ja neki dan probala poprskati octom i deterđentom, jedan drugi komad zemlje gdje je samo trava i sasušilo korov skroz [:hihot] , ali mislim se pa i to je kemikalija, pa ću ostatak probati octom i limunom.
2014 04 04
Rebutia super da imate artičoke u Slavoniji, možda ih snijeg zaštiti, nama propadnu ako je jaka zima, ali to je rijetko . Kad ih treba brati, mogu ti samo laički odgovoriti, čim se stvori plod veličine velikog jaja, ne smije se dugo čekati da ne budu tvrde i jer na mjesto tog ploda izraste novi. Ove godine zime nije ni bilo pa je već sad vrijeme od artičoka, a uobičajeno je početkom svibnja. Isto kao i šparoge, već su prošle, a lani smo ih tek u ovo vrijeme počeli brati. Mene zanima cikla, list naraste, a korijen neće, kažu da ne uspijeva kod nas na moru, jer je slaba zemlja [:sokiran]
2014 04 04
hvala Mila! Naša artičoka tek sad ima majušne plodove/pupove, vjerojatno jer je hladnije tu. I šparoge su tek sad za jesti, bar kod nas u vrtu :) Oko cikle nemam pametan savjet za uzvratiti, a lišće je fino za jesti na salatu i u zelenim kašastim sokovima, ak te to tješi [:hihot]
2014 04 04
[slika:883aaefc-1791-47e0-beb3-0e25929b1ac3] [slika:cd8c3b0d-c7b5-41fa-8829-4fc1fc931748] [slika:9d653017-3b94-4cb3-9cad-47227cb16e96] [slika:9db34e1e-03dc-4d3b-8ec6-0f69cd245474]
2014 04 05
1 2 ... 14 15 16 17 18 19 20 ... 30