Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Imate li griznju savjesti kad kupujete jeftine stvari npr s eBaya?

Yes, razmisljam da pocnem sivati svoju robu.. Valjda nije toliko tesko
2014 08 07
Elizabeth, hahahaah [:hihot] Prije par mjeseci sam baš čitala članak u Sensi o odjeći, kako biti štedljiv, imat super robu i odmah reciklirati jako poučno, tako sam i našla krpice [:smije] Istina je da kako god okrenemo, ispadne da se sve svodi na kinesku robicu, ne kupujem baš puno odjeće na ebayu, ali kada kupim nemam baš neku grižnju savjesti, iako ste me sad potakle na razmišljanje [:sokiran] Dobra tema [:kesi]
2014 08 07
Istina, iako je vecina nas na krpicama radi love, a ne ekologije [:smije] Ja sam zasad s eBaya pukila dvije suknje i dvije bluze.. I tad sam nekako uocila da je sve shippano iz Kine... Pa eto:/ Hvala za pohvalu teme:))
2014 08 07
[:kesi] [:kesi] [:kesi]
2014 08 07
Ja imam grižnju savjesti samo ako kupim skupo [:tuzan] ..a da...sve se više manje proizvodi danas u zemljema gdje se kao jeftinu radnu snagu koristi sirotinja...i H&M, i Zara i tako dalje...a stvari koje su prizvedene u Europi nisu toliko dostupne..jedva znaš za njih, ili su pak preskupe..i da..neka su i šivene u Europi, opet tkanina dolazi iz Kine i sličnih zemalja...
2014 08 07
I samo da nadodam..ako se već kupuje iz Kine, onda makar preko e-baya kupiš jeftino...a istu robu naši dragi trgovci preprodaju po malim trgovinama u raznim robnim kućama po 300 posto i više većoj cijeni...
2014 08 07
Da, ali postoji li uopce nacin da izbjegnemo robu koja je rađena od strane ljudi koji su u otrovnom pkruzenju 12 sati dnevno za 2 eura dnevno? Meni je to prestrasno. Ne zelim biti samo bezglavi samoživi potrosac koji misli samo na sebe . Ja mislim da cu poceti sivati svoju robu.. Mozda je tako najbolje. Ne biti uniformiran i nemati na dusi zdravlje nepoznatih ljudi:/
2014 08 07
meni je fascinantno da ja za dolar kupim recimo ogrlicu. materijal, izrada, pakiranje, postarina - ne kuzim di je tu zarada. i onda kad me seller kontaktira zahvaljuje mi na kupnji ko da sam ne znam sto napravila. zao mi je kineza jer znam da su potplaceni ali radje kupim s ebaya nego u ducanu istu stvar kojoj ovde nabiju cijenu a startna cijena je ista. sto se tice mirisa kineske robe i kihanja - negdje sam procitala da se roba natopi otrovom za stakore da je ne pojedu u skladistima i da odatle dolazi taj smrad. ne znam je li istina ali ja sve prvi put operem s onim sredstvom za dezinfekciju robe i zaista nikad nisam imala problema s alergijom i sl. a za reciklazu robe, staru robu nosim u H&M i tjesim se da je oni prerade iako nekako sumnjam u to
2014 08 08
Da, na ebayu imaš hrpu stvari po 1 dolar. Ja sam nedavno kupila na ebayu 24 naušnica u kompletu za oko 7 kn [:sokiran]
2014 08 08
Bas sam nedavno citala clanak o H&M-u navedeno je da jako iskoristavaju ljude ali vjerujem da je tako svugdje gdje je rijec o masovnoj proizvodnji. Ne narucujem s e-baya ali svejedno 90%robe kupljene u bilo kojem ducanu je made in china. Ono nesto malo dobre hrvatske i talijanske robe kosta u nebesa [:ljut] slazem se s Elizabeth preostaje nam jedino poceti same doma sivati svoju robu [:smijesi]
2014 08 08
Angelwing - baš to! Brate pa kako su na dobitku uopce?? Tinci, znas li za onu aferu od prije 2 godine sa Zarom? Tad sam prestala kupovati u tom dućanu.
2014 08 08
Pa da, idem na zimu kod bake, skupim njenu staru sivacu masinu, materijal cu vec nekako nabaviti, bilo eBay bilo kod nas, krojacku lutku kupim mozda cak ako budem prodavala robu tu na krpicama:)) Ako budem dobra u sivanju mozda cak napravim zasebni profil di cu prodavati suknje.. Hm.. Ok dosta. Uglavnom, sivanje je dobro i zato sto ustedis, ne sudjelujes u izrabljivanju drugih ljudi i nisi uniformiran.. Sjedim ja u tramvaju, sve cure identicne.
2014 08 08
Elizabeth znam o cemu pricas [:tuzan]. Mislim da je losa karma nositi odjecu koja je proizvedena u uvjetim koje su neki ljudi platili zivotom. Samo kad se sjetim pjeskarenja traperica i koliko je ljudi umrlo radeci traperice za H&M, LEVIS itd. Nazalost to je ona tamna strana bljestave modne industrije za koju eto kupce zivo briga [:tuzan] . Sivati doma svoju odjecu je pohvalno i hvalevrijedno [:smijesi]
2014 08 10
Da, uzas.. U Zari je bila ta afera di su radnike u ja mislim Bangladešu 1 dolar DNEVNO.. 1 dolar po satu je dno dna ali dnevno.. Za 12 sati rada u tvornici. Da, i ja mislim, iako opet, i te tkanine su izradili u kini.. Ali opet, to je manja steta nego da stalno kupujes robu u mainstream ducanima. Jelda Tinci, i jos nisi uniformiran [:smije] Staviti cu tu na krpice na zimu kad dodu moji unikati :D
2014 08 10
Kinom upravlja Partija, radnička su država i tamo je to normalno. Da bi se utjecalo na proizvodnju (primarno njene uvjete), treba reformirati cijelu državu jer je politika lanac čije alke ne možeš tek tako maknuti, a da se ne podere. Bila sam jednom u National Geographicu naletjela na članak o postupanju s djecom - roditelji dijete doslovno vežu za stup i ostave ga na deset sati dok su na poslu jer nemaju za vrtić. To je, nažalost, neimaština, ali nije stopostotna. Međutim, pričamo o zemlji koja ima, ako se ne varam, oko milijarde i pol stanovnika što će biti više od sedmine ukupne svjetske populacije. Naravno da će u tako ogromnom broju postotak uzeti i nešto loše, poput ovog o čemu trenutno razglabate. Rasturaju u svim poljima znanosti, npr. - ali to se rijetko spominje, umjetnost im pokriva sve sfere, ukratko - kultura im je poprilično impresivna, no grozni su zbog "iskorištavanja" male djece. Ako ćemo tako, pogledajmo Hrvatsku i uzmimo u ruke onaj popis tvrtki koje ne isplaćuju radnike, pošaljimo ga nekom razvikanom časopisu i cijeli će svijet brujati o tome kako hrvatski roditelji ne dobivaju čak ni 2000 kn, tek toliko da prehrane djecu. Ne računate na netrpeljivost Amerike i Kine, zbog koje se jedva čeka međusobno potkopavanje. Svi znamo koliko Ameri vrište na nedodirljivost radničke klase, dok usporedno tome istoj priušte izbacivanje iz vozila hitne pomoći, ako osoba nema novaca za zdravstveno. :) Vidim sad da se spominjala plaća. Pretvarati juane u eure je doista smjelo, jerbo smo svi upoznati s nesrazmjerom vrijednosti novca u svijetu; nismo li?
2014 08 13
1 2