Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

ponekad mislim da necu izdrzati :(

Znate onaj osjecaj kad stisnu problemi, gomilaju se jrdan na drugi i imate osjecaj da cete puknuti da se vise s rim nemozete nositi...eto tako se ja osjecam.jednostavno nevidim izlaz a najgore od svega je sto trebam misliti na sebe i na bebu koju nosim a ja se raspadam ;((
2014 08 12
polako draga,to su hormoni. beba sve osjeti,i tvoju nervozu i tugu.sve ce biti dobro [:sramezljiv]
2014 08 12
Ne znam o kakvim je problemima riječ,ali ništa nije neriješivo..probaj se malo osvrnuti na ono pozitivno oko sebe,a sigurna sam da ima i toga,pa eto,očekuješ bebu..!:) Svi imamo i gorih i boljih perioda u životu..pronađi snagu u nečemu što voliš,što te ispunjava.. I znam da zvuče kao prazne riječi,ali eto,zbilja ti želim sreću i budi jaka!:)
2014 08 12
Glavu gore.Nosiš nešto najljepše na svijetu. [:zaljubljen] [:zaljubljen]
2014 08 12
Dođu tako vremena kad izgubiš sebe... Tražiš se, al' nema te... Pokušavaš da se pronađeš u nekim novim stvarima, u nekim novim ljudima, al' ne ide. Svjestan si da propadaš iznutra, a to nije bio cilj. Cilj je bio mnogo bolji i mnogo savršeniji... Možda nisam uložio dovoljno sebe da bih ga ostvario? Možda nisam uspio sebi da opravdam svako uloženo sredstvo pa me je krivica srozala? Ko će ga znati. Znam samo da sam vidio krajičkom oka kroz maglu smisla, tamo negdje u ćošku, besmisao kako se smije. I krivo mi je zbog toga, vrlo rado bih pobjegao od njega... A gdje bih? Izgubio sam cilj kome sam težio, izgubio sam neke ljude kojima sam vjerovao, ostao sam bez nekih stvari na koje sam navikao... Možda postoji nada, al' ona je od mene davno digla ruke. A onda osvane prekrasno jutro, i sve ode. A uskoro će ti svanuti jutro u kojem ćeš držati svoju bebu u rukama i nijedan problem više neće biti toliko veliki. Drži se, bit će bolje [:smijesi]
2014 08 13
Evo u kratko da vam kazem.prosle g. Sam imala spontanj nakon toga moja bolest (chron) podivlja i 4 mj sam lezala sro u bolnici sto doma, u 1 mj. Ostanem trudna i sve ok do 20 tj. Kada mi prijeti prijevrwmni porod zbog skracenog cerviksa i jako niskog nosenja opet doma strogo mirovanje i strahovi svaki dan...u meduvremenu stari ostane bez posla i naravno da me sve to brine...odjednom prije nekih mj dana suprug doaao sa posla uzasno mu lose zovemo hitnu sumljaju na predinfarktno stanje odvezli ga bio cijeli dan na promatranju mozete zamislit mene doma, kako da ostanem smirena...seka koja je rakoder bila trudna rodila proali tjedan namucila se kao vecina trudnica al svw ok za tri dana doma...mi kod nje sve super ona sva poletna ma odlicno ja joj se divila kako ona to super odraduje ali mama je skuzila da uopce ne spava i pratila ju malo.prekjucer ja kod seke i izasla ona na terasu i ja krenem van s njom i stanem na vrata i gledam i nevjerujem sto vidim seka prica sama sa sobom ...ja sam mislila da sam ja pukla...poslije su ju suprug i mama pratili i kad god bi izasla van sama sjela. I i pocela pricat...slomilo me ...neznam do kad vise...stalno mi se vrti u glavi to sto sam vidjela...oprostite sto sam ovoliko oduljila pokusala sam sto krace napisati ali vjerovatno je ispalo zbrckano :((( eto zbog svega toga sam koma nemogu funkcionirati...glumim da sam jaka zbog svih a lomim se iznutra,pucam
2014 08 13
been there.. ne razmisljaj puno, korak po korak, znam da je lako reci al i sama se cesto nadjem u takvoj tjeskobi, bitno je da imas nekoga s kime mozes razgovarati, tko ce te saslusati, iz iskustva znam da puknes ako drzis sve u sebi. samo hrabro, bebica te treba, ti si njen centar svijeta :-*
2014 08 13
Ajoj... Svi su ti već rekli da moraš biti bolje zbog bebe. To zvuči malo nemoguće jer podrazumijeva upravljanje osjećajima, što je vrlo teško. Nažalost, na stvari koje su ti se dogodile u prošlosti i koje su se dogodile tvojim bližnjima ne možeš utjecati, ali možeš na svoj svijet. Naravno, on je pod utjecajem ljudi koji se nalaze u tvojem životu i teško ćeš to izbjeći, no moraš utjecati na svoje stanje. Banalno zvuči, ali jedi hranu koju voliš, slušaj dobru glazbu, čitaj knjige koje obrađuju teme koje te zanimaju, počni gledati filmove, nauči nešto novo... Odabiri odjeću za bebu, neke sitne detalje za kuću. Radi sve što ti na bilo koji način može izazvati pozitivnu emociju. Little steps. Mislim, to jest klišej - neka te raduju male stvari, ali ipak bolje zvuči u kontekstu konkretnih situacija. Nadalje, članovi tvoje obitelji koji imaju zdravstvene probleme će za iste primiti adekvatnu pomoć i pričaj o tome sa svojima, pogotovo što se sestre tiče. Ako se to prije nije događalo, mora da je posljedica poroda i brige oko djeteta za koju vjerujem da je jako teška. Imaš grozni teret, draga, ali... Pokušaj na trenutno stanje gledati ovako - postoji kvota loših stvari koja ti se dogodi, kad je ispuniš, na red dolaze dobre. Ovo jest užasna situacija, ali sad je to, to - dogodilo se, treba se prilagoditi tome i naći rješenje. A ti to možeš i moraš moći. Bebač treba zdravu mamu. :) Šaljem ogroman pozdrav pun pozitivnih vibri, u nadi da ti je barem mrvicu lakše sad kad si to podijelila s nama. Drži se. :*
2014 08 13
I kod mene je bilo rizično, vec u 4.mj trudnoće sam bila otvorena 5 prstiju...,a sada ta bebica ima skoro 5 godina, porod trajao 4 sata i sve prošlo bolje od ocekivanog! Kada trebaš riditi, sta ce biti?
2014 08 13
Nina, izlaz uvijek postoji. Sve će doći na svoje, vidjet ćeš. Malo si dolje, malo gore, najčešće u sredini. To se zove život
2014 08 13
draga tako ikod mene takoder trudnica pa svaka sitnica te moze izbaciti iz takta sve shavacas predoslovno kazu mi opusti se i zaboravi ne gledaj i neslusaj nego se brini za bebicu koju nosis i upravo je to ono sto trebamo sad ti je jedno od najljepših razdoblja u životu opusti se i uzivaj u tim trenucima ostalo neka ceka j sam u trudnoci svasta prozivjela cak i gubitak bebe od 19 dana nakon rodenja i dar zivota je neprocjenjivstoga glavu gore osmjeh na lice [:smijesi] [:smijesi]
2014 08 13
Hvala vam cure, kaliopa hvala ti na rijecima podrske i da lakse je to podijeliti s nekim jer nemogu sve drzati u sebi. Svega sam svjesna trudim se ne dopustiti da sve sto se trenutno dogada oko mene ne utjece toliko na mene osobno, nekad covjek mora biti sebican a to je jako tesko kada su u pitanju tvoji bliznji. Zelim biti uz njih, nemogu se staviti pod stakleno zvono i pobjeci od svih problemq zato sto sam trudna ali moram se nauciti nositi s tim, prestati toliko svacije probleme prisvajati pa makar to bili moji najblizi. Svjesna sam svega, pokusavam odvojiti vremwna samo za sebe ali to vrijeme iskoristim placuci, uvijek me nesto potakne. Ja nemogu promijeniti situaciju u kojoj se svi nalazimo ali moram promijeniti sebe, a to je najteze. Sad se vec bojim i za bebu pa ja danima samo placem a ako ne placem onda sam vjecito u nekim brigama.sad sejos pocinjem plasiti, ne poroda vec vremena poslije poroda...
2014 08 13
Merilina u 32 sam tjednu trudnoce, curicu nosim
2014 08 13
Ajde mi u box daj svoje podatke i podatke tiska. Šaljem ti sitnicu kao podršku! [:poljubac]
2014 08 13
Znam da možda zvuči otrcano, ali kad je meni teško u životu, sjetim se da sam život uvijek zamišljala kao polje "Čovjeće ne ljuti se" ili "Monopolya". Nekad je sve tako glatko, sretan si, uzbuđen si kako ti sve ide od ruke i uživaš. No moramo biti svjesni da na svakom putu stoje prepreke pa i na onom koji se zove život. Neki se u životu moraju boriti sa nečim lakšim, a neki s nečim težim, nikom nije sve med i mlijeko i nikom put nije potpuno čist. Kad te svi problemi slome i kad osjećaš da padaš, ustani i kreni ispočetka, baš kao u Čovjeće ne ljuti se. To je jedini izlaz- NE ODUSTAJATI i boriti se, jer život zaista je svakodnevna borba, od onih najmanjih problema kad od samog jutra ništa nejde kako treba, pa sve do ovakvih stvari koje se tebi trenutno događaju u životu. Tvoji dragi ljudi oko tebe nisu dobro, ali zato ti moraš naći snage da digneš i sebe i njih, to je jako teško, ali nađi motiv i idi dalje. Ako se ne možeš sjetiti baš niti jednog, zar nije to što samo jednom imaš priliku živjeti ovaj život najbolji motiv? [:smijesi] Ako trebaš stručnu pomoć - idi, potraži je, ako misliš da bi se tada osjećala još gore- onda probaj sama. No zapamti, uvijek je tu bolje sutra, UVIJEK! I sama sam se u to uvjerila, a vjerujem i svi ostali na ovome svijetu. Nakon što uspiješ prevladati taj niz zadataka koje ti život nosi, negdje tamo na ovom putu te sigurno čeka nagrada, neka nova dobra šansa i neko divno iznenađenje, baš kao u Monopolyu [:smijesi] [:poljubac]
2014 08 13
1 2