Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Par inspirativnih riječi, čisto onako, za naprijed..

“Ne zanima me od čega živiš. Želim znati za čim žudiš i imaš li hrabrosti snivati o ispunjenju želja srca svoga. Ne zanima me koliko ti je godina. Želim znati jesi li spreman riskirati da ispadneš budala zbog ljubavi, zbog svojih snova, zbog ove pustolovine koju nazivamo životom… Ne zanima me koji planeti djeluju na tvoj mjesec. Želim znati jesi li stigao do središta vlastite boli, jesu li te životna razočaranja otvorila ili si se skrutio i zatvorio od straha da ponovno ne osjetiš bol. Želim znati jesi li u stanju trpjeti bol, moju i svoju, a da je pritom ne moraš skrivati ili ublažavati ili izbrisati. Želim znati znaš li se radovati, zbog mene ili sebe, i možeš li divlje zaplesati i pustiti da te ekstaza preplavi sve do vrškova prstiju, a da nas pritom ne upozoravaš neka budemo pažljivi, realni, svjesni ljudskih ograničenja. Želim znati jesi li u stanju vidjeti ljepotu, pa i ako nije lijepa, svakoga dana, i možeš li svoj život nadahnjivati njezinom prisutnošću. Želim znati jesi li dovoljno snažan da živiš s neuspjehom, svojim i mojim, i da svejedno stojiš na rubu jezera i ushićeno vičeš prema srebrnom punom mjesecu: “To!” Ne zanima me gdje živiš i koliko novaca imaš. Želim znati jesi li sposoban ustati, nakon noći ispunjene tugom i očajem, umoran i do kostiju izubijan, i učiniti sve što je potrebno kako bi nahranio svoju djecu. Ne zanima me koga poznaješ i kako si dospio ovamo. Želim znati hoćeš li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati. Ne zanima me gdje si ili što ili sa kime si studirao. Želim znati što te u tebi samom gura naprijed u trenucima kad se sve ostalo ruši. Želim znati možeš li biti sam sa sobom i voliš li uistinu osobu koja jesi u trenucima praznine.” Oriah
2014 09 18
[:zaljubljen]
2014 09 18
pridružite se....
2014 09 18
Lijepo :)
2014 09 18
sva sam se naježila,to je to
2014 09 18
Motivirajuće za one s mozgom ali nažalost moramo živjeti i sa onim drugačojim
2014 09 18
davno nisam procitala nešto ovako lipo . prekrasno
2014 09 18
zadnja rečenica je ključ, po meni... ako nema te ljubavi, nema ni za druge, šta god mi mislili i kako god se pokušavali zavarati.. jednom sam također negdje pročitala "Težak križ je dragocjenost." Križ u smislu patnje i boli koju doživimo u životu. Uistinu sam se uvjerila da je tako. Narasteš od nje više od svog faktografskog znanja koje institucionalno usvojiš. Mislim da je upravo tu bitno iskopati negdje ljubav za sebe, jer ako se to ne dogodi, lako skrenemo na suprotnu stranu, tj. ostajemo na dnu...
2014 09 18
divno
2014 09 18
[:zaljubljen] [:zaljubljen] [:zaljubljen] [:zaljubljen] [:zaljubljen] [:zaljubljen] [:zaljubljen]
2014 09 18
Onaj koji piše srcem ostaje u duši onoga koji čita... no ako ti je duša puna gorčine, niti usta puna šećera neće pomoći osjetiti ljepotu srca [:poljubac]
2014 09 18
[:zaljubljen]
2014 09 18
WoW - Bravo Charlina , uživala sam čitajući do poslijednje sročene riječi [:sramezljiv]
2014 09 18
Nije svrha u tome koji posao imate, koliko ste daleko dogurali u karijeri, s kim ste spavali, kojim sportom se bavite, koju marku odjeće nosite ili marku mobilnog telefona koji koristite. Život nije ni stvar škole koju ste pohađali, prosjeka koji ste ostvarili, novca koji ste zaradili niti ljudi koji vas prihvataju ili odbacuju. Na kraju krajeva, poenta nije u tome da li imate jako mnogo prijatelja ili ste usamljeni. Sve se u životu vrti oko toga koga volite i koga ste povrijedili. Kako se vi osjećate u sopstvenoj koži. Svrha je u povjerenju, sreći i sposobnosti da se bez pretencioznosti sažalite nad ljudima kada je potrebno. Poenta je da se držite svojih prijatelja i kad im ne ide najbolje, da zavist, pakost i mržnju koja tinja u vama zamijenite ljubavlju. Svrha je u tome da se oslobodite ljubomore, da prevaziđete neznanje i da postanete samouvjereni. Ponekad i u tome šta i kako kažete i šta zaista mislite. Poenta je da vidite ljude onakve kakvi zaista jesu. Možda najvažnije od svega je da svoj život posvetite spajanju sa drugim životom na način koji se nikad i nigdje ne može ponoviti. Izbor je vaš.
2014 09 18
[:zaljubljen]
2014 09 18