Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

maltezer štene i kućni red

dakle, prije mjesec dana kupila sam muškog maltezera starog 2mj (sad već 3) kojeg naravno imam u kući,znam da je to još beba i da treba proći neko dulje vrijeme da se nauči na kućni red. rekli su mi svaka 2h s njim izaći van da on svoje obavi tamo i da se tako privikava,međutim ja kad sam s njim vani (to traje po sat i pol,ali ujutro,popodne i navečer a ne svaka 2h) on ništa ne obavi,rijetko kad i to se obično samo popiški a čim dođemo doma evo njega već u akciji. Znači,vani ništa ali unutra ne gleda kad će ni gdje. može neki savjet u vezi toga? kako će se najbrže naučiti na kućni red i kako ga navikavati na to? [:vrti] btw,nisam sigurna dal sam temu smjestila na dobro mjesto.. ispričavam se ako nisam
2014 10 07
Bok...ja imam maltezera starog 6 mjeseci Nismo ga ništa učili što se tiče obavljanja nužde,vodili ga van i nije za vjerovat ali nikad ništa nije obavio u stanu (imali smo sreće možda) [:smijesi] Već sa 3 mjeseca je znao da to obavlja vani i kad mora stalno laje i pokazuje da ga se izvede :) -a ovo za kućni red,još je štene da bi znao baš sve što smije,što ne :)) -evo jedne slike [slika:8a951d10-5400-4f5f-a145-97c7ee791f11] [:smijesi]
2014 10 07
uzmi smotuljak novina u ruku i svaki put kad se "sredi" na mjestu gdje nije požejno, isti tren ga malo( ali stvarno malo, samo kao upozorenje) klopnuti po guzi...obrisati mjesto gdje je obavio nuzdu, i to staviti na mjesto gdje bi htjela da obavlja nuzdu i odmah ga tamo odvesti da pomiriši gdje je to...znači sve mora biti odmah nakon nuzde, da skuži o čemu se radi... već 10min asnije nema rezultata, jer neće kužiti zašto i kako.... da, u redu je ako ga vodiš van, nije potrebno ni svakak 2h... moze 3-4 puta na dan, sasvim dovoljno, osim ako ne traži da ide van... postoje i kapi za vršenje nuzde, mom štenetu su pomogle... nakapali i svaki put kad bi pomirisao to mjesto, popiškio se... s vremenom će skužiti gdje nešto smije a gdje ne... potrebno je i do 6mj, nekad i duže da štene "odraste"...potrebno je mnogo strpljenja, živaca i smirenosti da bi se postigao određeni cilj... sve ono kaj ne želiš da ti radi, nauči ga odmah sa strogom naredbom: NE!, sve ono kaj mu se dopusti kao štencu, radit će i kasnije... nećeš mu više moći izbiti iz glave... vjeruj, pričam iz vlastita iskustva, othranila sam već mnoga legla, nauživala se štenaca i neke uspjela naučiti na kućni red donekle... mada je smješno kad vidim da pišu po oglasima kako je štene naučeno na kućni red.... nije naučeno ni jedno... to je beba... isto kao da netko kaže da beba od dva mj ide obavljati nuždu na wc...kužiš?... nema toga šteneta koji zna kućni red...potrebno je određeno vrijeme prije nego se nauči ... sve ovisi o strpljivosti i odgoju koju mu pruza vlasnik,o naravi psića.... sretno... za sva pitanja sam na raspolaganju [:smijesi]
2014 10 07
marina763 - imali ste sreće onda, stvarno. I presladak je [:zaljubljen] happygirl - hvala puno na savjetu. Primijenit ću ga sljedeći put, a čini mi se da će to biti za par minuta...
2014 10 07
Mozda da mu kupis pelenicu i sprej (malo smrducka), ali prvo ga na to naucit pa ce ga taj miris podsjecat da to treba obavljati vani
2014 10 07
Ja sam svog psa odmah ujutro nosila van, doslovno nosila, da se ne popiski po stanu jer je imao tendenciju to napravit cim se probudi, i tako se naucio
2014 10 07
ja imam bichona starog 8 mj. i jos uvijek mi to zna napraviti u kući. U 90% slucajeva kad ju tjera van gleda me posebnim pogledom i ja ju pustim van no u onih 10 % jednostavno napravi to u kući....koristim novine i ludim vec lagano jer mi to nije prvi pas ali je prvi koji je malog rasta. Onda sam počela malo čitati i saznala da mali psi sporije uče obavljati nuždu,cak sam upoznala puno ljudi koji imaju male ,bijele pse stare 2,3 god i jos uvijek im nuzdu obavljaju u kući....Van ide svaka 2-3 h jer smo u kuci pa ju jednostavno pustim u dvoriste i ona obavi svoje,ali evo bas maloprije je bila vani jedno sat vremena ,usla u kucu i pokenjala se....naravno dobila je novinala po guzi [:smijesi]
2014 10 07
[slika:d855b842-f5bc-4abb-837f-6dffffd72376] [:kesi]
2014 10 07
LJUJDI POMAGAJTE Zna netko neku stranicu di mozes naci curu / decka za svog kucnog ljubimca za parenje? Moja maltezerica je poludila :) (na njuskalu nema za moju zupaniju ni na plaovm oglasniku)
2014 10 07
[slika:3c2b09d9-a9ef-49b5-a5bb-c1d264524826] ovo je moj Tedi ima 3 I pol mjeseca I brzo je naucio da sve obavlja vani izvodim ga svaka dva do tri sata van a kada mu je sila grebe me sapicom po nozi I sjedne kod vrata
2014 10 07
upravo sam došla iz šetnje i obavio je vani.. čak! [:kesi] kako funkcionira to s pelenom? kolko se cesto mijenja? jel ja sam njega htjela samo na van naučiti ali skužila sam da to nije moguće haha [:hihot]
2014 10 07
Moj malecki je naučio nakon 2-3 tjedna obavljati nuždu na balkonu, jer ne stignem ga svako malo voditi van (u stanu sam na zadnjem katu [:smijesi] ), sad je već kod mene mjesec dana, ali ipak još uvijek se popiški tu i tamo u stanu [:zaljubljen] Probaj ako imaš i pištolj na vodu, pa svaki put kad se negdje popiški malo ga poprskaj vodom i pokaži gdje treba piškiti [:kesi]
2014 10 07
haha slatko je ovo s pištoljem na vodu, probat ću :3 a jel je imala koja problema sa šetnjom? ja svog recimo moram nosit do parkića i tek onda tamo hoće ići,u protivnom ga moram vući,ali doslovno vući s povodnikom do tamo,ljudi bi pomislili da maltretiram jadnog psića [:vrti]
2014 10 07
Uvijek je problem sa šetnjom [:place] Tu ne znam kako pomoći [:hihot]
2014 10 07
moja je mama spasila jednu maltezericu koju je jedna obitelj htjela dati u azil...malena je s nama, zove se Frida i evo ima 4 mjeseca..ne dozvoljavamo joj ni na kauč ni na krevet što ona, u početku, nije poštivala ali sad poštuje (mjesec dana je s nama)..nuždu obavlja u kući ma koliko god bili s njom vani ali evo sinoć se pokakila vani i nagradila sam ju odmah keksom, jutros je isto napravila u kući i napravila sam smotuljak novina i trknula je po guzi i viknula NE! U kuću sam stavila jednu njihovu pelenu tako da kad joj se piški da na tome obavi nuždu ali neće nego pokraj toga pa se svađamo :) ali joooooj toliko je slatka da se ne mogu dugo ljutit na nju ali znam da moram ostati dosljedna da bih ju išta uspjela naučiti...dođe kad ju zovem i vrati mi lopticu kad joj bacim (do sad smo to naučile) ali tvrdoglava je jako, kilo i po čiste ljubavi, ljepote i tvrdoglavosti...ono što mene nervira je sljedeće kad se igramo i ona se sva razbaca i trči i svašta ali i gricka me, ne želim da me gricka..ne smeta mi i ne boli me ali ne želim da to radi jer mora znati da to nije u redu i kako da je to naučim?
2016 07 06