Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Stambeni krediti-da ili ne?

Za mene malog laika, ovo pitanje bi u nekoj bližoj budućnosti moglo postati od ključne važnosti. Voljela bih čuti iskustva vas običnih smrtnika koji otplaćujete kredite za stanove i kuće? Preživljavate li, koliko vam iznose mjesečne rate, na koliko godina ste se obvezali...? Tko to želi podijeliti sa mnom, bila bih mu zahvalna, tko ne, svejdno hvala što je svratio na temu. Lp svima! :-*
2014 11 06
Moj glas je ide za kredit, jer svakako se mora plaćati, naravno ako se nema već neka "čista" nekretnina, ali bolje onda plaćati za sebe i imati jednog dana svoje, nego plaćati drugome [:smijesi]
2014 11 06
Samo draga moraš znati da je mali broj ljudi kreditno sposobnih i da rata kredita daleko premašuje onaj od najma
2014 11 06
I mene to čeka, čim dobijem posao na neodređeno... [:place] Nema druge... [:vrti]
2014 11 06
Moj odgovor je ne iz razloga što si onda "vezan" za nekretninu, za taj grad i u dužničkom "ropstvu" narednih xx godina, a kada izračunaš otprilike stan i pol si banci otplatila putem kamata [:kesi] Također u financijskim previranjima kakva su sada nikada ne znaš kada se može dogoditi nova priča "švicarci" s bilo kojom drugom valutom, pa rata sa 3500 kn naraste na skoro 6000 kn. Ovo je moje mišljenje formirano na tome da ja odabirem biti podstanar i to mi je sasvim u redu. [:smije]
2014 11 06
Da, jasno...sve to stoji,nažalost [:tuzan] ali opet kažem, onaj tko može, bolje da plaća sebi nego drugome...
2014 11 06
Draga Vanja i ja sam tako razmišljala dok nisam otišla u banku i gorko se razočarala
2014 11 06
Mi smo u kreditu već jedanaest godina.....još devet... Al zato imamo svoju kućicu i u njoj uživamo..... Čini ti se dugo , puno al vrijeme ide , juri kak ludo......taman bumo uživali u penziji.... [:smije] Rata je 4500 kn ..
2014 11 06
naša rata kredita je 1200kn na 12god, velika je to svota novca kad uzmemo u obzir da samo muž radi dok ja zasad zbog bebica ne mogu.ali s druge strane isplati se jer smo sredili potkrovlje i odvojili se od svekra i svekrve, uživamo u svome miru i slobodi i plačamo nešto što je naše, dok neko drugi cijeli život mora plačati stan koji nije njegov..
2014 11 06
Kuma je uzela 65000eura na 30g. Mjesečno izlazi 2500kn i polako raste jer je kamata bila fiksna tri godine. Znači stančić sa dvije male sobe će platiti MILIJUN KUNA. Ona će imati 60g
2014 11 06
@Any987...Totalno si u pravu.Moja frendica se zakopala do 2043 ,stančić od 50 kvadrata. A plaća malo njemu ode dolje,pa njoj.Ima nekad situacija...da razmišlja što će jesti na kraju mjeseca. [:znoji] [:znoji]
2014 11 06
ni u ludilu kredit, prepisala si sama sebi pakao.....
2014 11 06
Ja osobno ne bih nikada više uzela kredit,a da mogu i ovaj bih "izbrisala".Moja kučica moja slobodica ne drži vodu,jer nikada nije tvoje do zadnje rate,a to je jako daleko.Govorim iz svoga iskustva.Isti stan kao moj u zgradi čovijek plati podstanarstvo+režije manje nego što je moja rata za kredit,pa pitam da li se onda isplati otplačivati svoje?
2014 11 06
Najbolje je da odeš u banku i raspitaš se za kredit i koliko bi ti iznosila rata i da prvu godinu te novce ostavljaš na stranu kao da plaćaš kredit i onda ćeš imati pravi dojam dali je to pravo riješenje [:smije]
2014 11 06
Teško je kad ti banka sjedi na vratu dugi niz godina..a tvoj je tek kada otplatiš. [:znoji] Moja frendica je psihički stradala od tog kredita.I mjesečni iznos joj se povećao za kojih 300 kuna...i tako da živi od mjeseca do mjeseca. Bit će mirna tek kad će navršiti 60. [:znoji]
2014 11 06
1 2