Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Da li je to po pravilu?

Bok cure [:poljubac] Znate li kako po pravilu traje natječaj za posao? Ako je neki natječaj za posao objavljen na HZZ i postoji određen datum do kojeg traju prijave za taj posao, smije li me poslodavac ipak odbiti unutar toga roka i reći da je mjesto popunjeno? Vj smije, jer se sve smije u ovoj državi [:smije] Ali evo, slučaj, frendica se otišla prijaviti na jedan posao za kojeg je bio objavljen natječaj i taj natječaj traje još par dana. Nikakav mail niti broj nisu stavili u oglasu, već da se dođe direktno u njihovu trgovinu. Kad je došla do njih, rekli su joj da je već popunjeno. Stvarno je to neodgovorno i zašto takvi oglasi i dalje postoje na HZZ ako su mjesta popunjena. Zar ne bi trebalo za vrijeme natječaja svi kandidati imati prilike pristupiti razgovoru za posao, iako je mjesto već netko dobio preko veze.
2015 02 05
Po nekakvom pravilniku....oni su dužni objavit natječaj, iako je mjesto vec unaprijed popunjeno... [:frustriran] Ah naša pravila.... [:vrti]
2015 02 05
Da naravno, ako si došao recimo odmah prvi dan i zadovoljio uvjete, znači primljen si, a natječaj ostaje do datuma do kojeg je navedeno. Osim recimo ako nije naglašeno da se svi kandidati nakon prijave pozivaju zajedno na razgovor. [:smije]
2015 02 05
ma rađe da mi kazu da je mjesto popunjeno nego da uzaludo budem na razgovoru.. prekjucer sam poslala molbu za posao, jucer me zvao poslodavac da dođem u petak na posao.. a natjecaj traje jos 2tj.. (nemam nikakvu vezu)
2015 02 05
draga pa di si mi? ma msilim da to znači da osobu već unaprijed imali...stoga tako brzi bili po odbijanju..a na žalost kod nas sve reda radi....a samo dobra veza posao nalazi [:znoji]
2015 02 05
i ja vam mislim da su dobra radna mjesta unaprjed za nekoga rezervirana i mislim također da su ti natječaji samo formalnost...
2015 02 05
Osoba je dobila posao preko veze, a oglas je stavljen reda radi [:pospan]
2015 02 05
Ita [:poljubac] [:poljubac] Nažalost je tako, veza radi svoje... Ali barem da su stavili u oglas neki kontakt, broj telefona da ih se može nazvati pa pitati da li trebaju radnika. Ovako je bilo samo navedeno da se dođe do njihove poslovnice. [:place] [:place]
2015 02 05