Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

studentice medicine i doktorice pomoć! :)

Dakle, jedan dečko kojeg znam mora na pregled u kliniku Magdalena gdje mora donijeti mjerenja krvnog tlaka jednom tjedno što je vodio evidenciju i mora donijeti vazosken nogu. Njegova mama je zvala sve žive bolnice i privatne klinike, nitko nije čuo za tu pretragu. Na kraju je zvala Magdalenu da im kaže da ona više ne zna gdje da i koga zove i rade li možda oni tu pretragu, da bi joj oni tamo rekli da ni oni ne znaju što je to. Izgleda da samo taj doktor zna što je. Mene zanima je li to isto što i oscilometrija? Ako je, da pokuša ponovno zvati za oscilometriju, a ne vazosken!
2015 02 24
Slažem se, najvjerojatnije Color Doppler krvnih žila nogu.
2015 02 24
da, to sam i ja vidjela, ali želim biti 100% sigurna, ne bih htjela da dečko dođe tamo s krivim nalazom! Mi smo na veterini spominjali samo oscilometriju i po svemu dosad, trebalo bi biti isto, ali opet... [:znoji]
2015 02 24
A zašto ne kontaktira doktora koji je pretragu preporučio?
2015 02 24
ako ne nađeš nikoga, kontaktirati ću bivšeg cimera.. dečko je na zadnjoj godini medicine..valjda zna [:smijesi]
2015 02 24
Pokušala je, ne može ga dobiti, nije trenutno u Zagrebu, naručeni su sljedeći tjedan na kontrolu. Pokušat će i ona još saznati, ali obzirom da smo kućni prijatelji, pokušala sam i ja ovdje, možda netko zna. [:smijesi]
2015 02 24
e mozak mi je stao i ne mogu se sjetiti kako se zove onaj pregled, isla sam na to, ubrizgaju ti neku tekucinu u vene i snimaju na CT
2015 02 24
Hoću, pitat ću i tamo, hvala! [:smijesi] Ako nekome još nešto padne na pamet, neka slobodno napiše.
2015 02 24
Na Halo, doktore mi ne mogu odgovoriti jer nemaju doktora kardiologije koji odgovara na pitanja. [:pospan] [:znoji] Kao da pitam atomsku fiziku, zanima me samo što je vazosken. [:ljut]
2015 02 25
"Ponekad je potrebno učiniti pretragu koja se naziva vasoscan. To je pretraga kojom se metodom duplex ultrasonografije iz uz postavljanje manšeta za mjerenje tlaka na nadlakticu i natkoljenicu izračunava ABI indeks. To je omjer krvnog tlaka na razini gležnja i krvnog tlaka na razini nadlaktice. On iznosi normalno više od 0,9, a vrijednosti manje od 0,5 govore u prilog periferne vaskularne bolesti." S neke stranice...
2015 02 25