Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Inman Aligner

Rekli su mi samo da moram cekat da narastu jer nema tu bas pomoci Sa fiksnim se normalno prica samo par mjeseci je malo cudno imat komad metala u ustima i razderes si obrazemalo ali nista strasno i dobijes poseban vosak koji stavis na bravice da te ne grebe :)
2015 02 24
as1z2a, ma kakvi! skidaš ga kad god želiš..ja sam ga skidala dok radim s djecom, a kad dođem s posla i jedem, operem zube i namjestim ga.. nosam ga cijelu noć, kada sam kod kuće, nosim ga i danju.. jako je praktičan, u svakom trenu ga možeš skinuti/staviti..ja sam "čak" naučila i govoriti s njim, samo ga ipak izbjegavam nositi kada mi netko dođe [:smije]
2015 02 24
bas sam i ja naletila na taj clear aligner i ne mogu se nauciti da se to smatra aparaticem. jer nakon sto sam skinula fiksni, dobila sam to i to se zove retainer. mora se nositi da zubi ostanu na mjestu. naravno nosila sam u pocetku, al nakon godine dana sam prestala i zato su mi se razmaknuli zubi. imam to jos uvijek ali mi vise ne odgovara ta udlaga. mogu ugurati zube i stavim preko noci ali me boli i nakon nekog vremena mi se opet razmaknu :(
2015 02 24
i stvarno ne kuzim kako to funkcionira kao aparatic?! jer da ti naprave to, moraju ti prvo uzeti otisak tvoji zuba. koji su ocito "krivi" jer ih zelis ispraviti. kako ce ti to ispraviti zube ako ce imati isti oblik kao i tvoji zubi??
2015 02 24
da, to je slično retaineru, ali je ustvari aparatić [:smije] uglavnom, koliko sam ja shvatila svoju zubaricu, svaka udlaga na tom aparatiću je programirana za koliko treba pomaknuti određeni zub. cijenu ne znam, ali mislim da nije ispod 10 tis po čeljusti..ajoj..jesi išla ponovo svome ortodontu? Nakon godinu dana si prestala? uf..pa koliko se dugo to treba nositi? [:boji]
2015 02 24
Tako rade i mobilni samo imas onaj mehanizam koji skupljas sa malom zicom
2015 02 24
o bozee... kako programiraju tu plastiku [:hihot] [:hihot] ma nisam isla... strah me je jer cu dobit jezikovu juhu jer sam prestala dolaziti [:smije] moram sad otici... stvarno mi je zao da sam na zube potrosila oko 30 tisuca kuna i na kraju su mi se opet razmaknuli :(
2015 02 24
aha aha... a ajde super :))
2015 02 24
nemam pojma, to su neki pametni ljudi [:smije] [:smije] ma odi, baš te briga.. ili jednostavno promjeni ortodonta [:smijesi]
2015 02 24
Kad smo kod zubiju dal je neko koristio aktivni ugljen za izbjeljivanje :)
2015 02 24
ja ne, ali sam negdje čula/pročitala da djeluje.. samo mi ne zvuči primamljivo [:smijesi]
2015 02 24
MrsArmstrong....ja sam isto nosila aparatić 5god.!...u početku kadsam ga skinula sam nosila retainer ali sam prestala pa su mi se zubi malo pomakli i više ga nisam mogla nosit...išla sam po drugi jer me bilo strah da mi se skroz ne vrate!!...mislila sam da se to nosi godinu dana i da se zubi "učvrste"..ali ne...nakon 3god. što sam ga skinula još uvijek ga nosim 2-3 puta tjedno..i morat ću tako do kraja života...eto..je malo zeznuto ali bi mi stvarno bilo žao da se nakon 5god. nošenja aparatića vrate na početno stanje..a novce neću ni spominjat [:place] ....
2015 02 25
1 2