Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Koliko naplatiti čuvanje djece

Mislim da su te cifre premale, nije to lak posao, ipak [:vrti] Mislim da bi bilo ok tražiti barem 25kn/h ako čuvaš dvoje djece..a opet nije isto čuvati dvoje od pet godina ili dvoje od jedne godine..i nije isto čuvaš li kod sebe ili kod njih, tko kuha, kupuje hranu? O svemu ovisi [:vrti] , i ako naravno nijsi prijavljena, ove svote 2000kn su stvarno sramotne [:frustriran]
2015 03 12
25 minimalno! Ispod ne, to je ipak dvoje malih MAAALIH klinaca. Jednom sam isla na razgovor, isto tako za dvoje malih i zeni je bilo puno 25 kn (a radilo se po par sati i ne svaki dan), i nisam cuvala ali mi nije zao, nebi mi se isplatilo za 15-20kn
2015 03 12
O prijavi se ne govori [:sokiran] jedno dijete ima godinu dana a drugo tri godine...o tome još nisam razgovarala jer me zanima prvo kako se cijene kreću s hranom/ bez hrane...da znam na što pristati a na što ne...ali u svakom slučaju se slažem, velika je to odgovornost [:vrti]
2015 03 12
Purple, ako mene pitas..ne, za jedno dijete 25 kn/h
2015 03 12
traži 40-50kn po satu i bit ce ti malo....ja nikad vise....cuvala curu od 2god i decka od 4god koji nije bio ukljucen za cuvanje....20kn po satu, nekad cak od 6h ujutro pa do 17h...i još svoju curu od 1ipo god tada vodila sasobom....znaci 3 dijece....kuhat, cistit i robu slozit, oprat i objesit...prljavi su ubi boze i jos pokupila bakteriju "dole"-higijena im nula....a ja okp....
2015 03 12
I da, mama mu je kuhala i pripremala kašice, ja samo s njim bila, igrala se, premotala, šetala... kad uzmem u obzir da sad čuvam 26 djece za malu plaću mislim si, šta mi je bilo to jedno dijete [:hihot] [:hihot]
2015 03 12
Umoriš se, sataru te, i velika je odgovornost, po meni ne manje od 40kn/h i naravno, nećeš ti kuhati za njihovu djecu, još su to mala djeca, jako je to zahtjevno, vidjeti ćeš [:smije] [:poljubac]
2015 03 12
Da vi znate koliku placu dobiju odgajateljice za 25-ero djece, a tek divota s roditeljima, ravnateljem, kolegicama. Ovih 2000 se cine super prema tome
2015 03 12
Jedan od razloga je jer u vrtićima nema mjesta. Drugi od razloga su koje sam ja čula da se tako posveti samo njegovom djetetu, strah od ne zna čega i tako... Da, primaju se djeca vegana, alergičari i svi...
2015 03 12
Mislim da je glavni problem sto nema mjestau vrticima. Razlog zasto traze dadilju je taj da se stvarno posveti samo jednom djetetu sto je uredu kod jako male djece. Sto je djete vece to vise zudi za interakcijom s vrsnjacima i djecom uopce pa je, po meni, djeci bolje u vrticu nego s dadiljom jedan na jedan. Ne podcjenjujem niciji rad vec mislim da djeca puno vise uce i zive s drugom djecom. Drugi problem, koji i roditelji naglasavaju, je taj da kad dijete tek dode u grupu je cesto bolesno. Sto je istina, to je ispočetka tako dok ne stekne imunitet. Pitali ste za prehranu, prehrana se prilagodava djetetu i njegovim potrebama.
2015 03 12
ja svoju plaćam 1000 kn zatjedan bez vikenda od 7-15
2015 03 12
mjesečno mislim
2015 03 12
Najveći razlog je jer se dijete često razboli kada je u grupi.Tako se dešava da roditelji i upišu dijete ali ga ispišu nakon kratkog vremena jer je "stalno bolesno". Ja imam tri sina i sva trojica su sa napunjenih godinu krenuli u jaslice. S vremenom se prestanu razboljevati jer steknu imunitet. Ja plaćam tetu koja mi podigne dijete iz vrtića i pričuva ga dva sata 25kn po satu. Ona mu da topli obrok iako ja to nisam tražila,ali se ja "odužim" za to na drugi način, prošeću ako je lijepo vrijeme vani i presvuče dijete ako je potrebno. Mali ima dvije godine. Da moram dati na čuvanje dvoje dijece te dobi, ne bih mogla izdvojiti više od 40kn po satu i mislim da je to realna cijena.
2015 03 12
Ja govorim o dadiljama tijekom godine, ovo za more je sasvim druga stvar... Meni je jedna mama otvoreno rekla da se oni žele opustit i provodit...i da zato trebaju dadilju za "more".
2015 03 12
Cure koje se bavite time, jel imate neku školu, pedagošku ili sl. ili to nema veze. I kako ste počele, tj. jel stavite oglas ili?
2015 03 12