Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Njega lica /

Problematicno lice

ma sve su te kreme više-manje iste, ja sam svašta koristila. pilule nikako ne preporučujem, jer se lice smiri samo dok ih piješ, a čim nakratko prestaneš (što moraš, jer to je sve štetno i za jetru) opet se sve vrati. Moj savjet ti je da promijeniš prehranu: pij puno tekućine, što više svježeg voća i povrća i izbaci konzervirano i premasno, posebno junk food. znam da zvuči otrcano, ali meni je to jedino što je trajno poboljšalo i iščistilo lice.
2015 04 02
Kroasan-jesam,malo je bolje al opet nije to kako bi trebalo bit jednostavno mi nema pomoci
2015 04 02
[:tuzan] Problematičnu kožu ni ne možeš dobro zakamuflirati. Kada mi je koža bila baš u lošem stanju nije bilo pudera i korektora s kojim sam bila u potpunosti zadovoljna - uvijek bi se vidjelo da mi koža nije glatka, a i flekice su se vidjele i kroz korektor. Strpi se dok ti se koža ne popravi pa će i puder ljepše izgledati [:kesi]
2015 04 02
Meni je žena u Mulleru dala i kist pa mi rekla da si prvo na pola face stavim puder pa je rekla da sam dobru nijansu uzela i nek si slobodno stavim na drugi dio lica još i ja sam ga odma kupila i prezadovoljna samo. A otvaračici teme, kao i većina savjetujem da posjeti nekog tko dobro zna u čemu bi bio problem. Kreme tu ništa previše ne mogu :/
2015 04 02
imala sam sličnih ali blažih problema, dermatologijnja mi je rekla da je to seboroični dermatitis i odmah mi roknila kremu od 200tinjak kn [:znoji] . nisam ju kupila jer postoji mogućnost da mi uopće ne pomogne pa sam se bacila na guglanje. kupila sam u ljekarni ulje lješnjaka (kemigovo, oko 35kn bočica) i mackam se s njim svaku večer već mjesec dana. nevjerovatno koliko mi je koža bolje, manje se ljuska, gotovo uopće ne, nemam više prištića, pore su mi se suzile i manje mitsera automatski. oduševljena sam naravno [:zaljubljen] a pudere izbjegavm već neko vrijeme, stavim samo kamuflažu catrice na problematične dijelove. također pijem vitamin B [:smijesi]
2015 04 02
Eh da, dermatologinja mi je rekla da na stanje kože kod dermatitisa utječe jako i prehrana, stres, nagle promjene temperature, svašta nešto. Tako da nije da će samo krema pomoći, mora se i nešto "iznutra" promijeniti. Ne mora opće biti da imaš sematitis, ali uzrok tome mogu biti i policistični jajnici (prijateljica ima s tim problema), možda neki hormon divlja i slično...
2015 04 02
Ah.nekom neki proizvod pomogne dok drugom mozda i odmogne svako je lice drugacije.A imala sam i ja slicnih tegoba i nema tog sto nisam isprobala i na kraju sam posla dermatologu i utvrdeno je da su u pitanju hormoni,pocela sam piti kontrac.pilule i tek onda mi se lice pocelo popravljati.Tako da ti je moj savjet posjet dermatologu pa ces vidjeti sto ce ti reci,sretno
2015 04 02
ja nemam tako velikih problema (na t zoni mitesere i pristice tu i tamo) - pokusat cu sa sapunom aktivnog ugljena kojeg mnogi hvale a ako ne uspijem s tim onda cu taj Paula's Choice 2% BHA liquid.. mnogo cura hvali.. neko je tu sad napisao da pilule pomazu samo dok pijes - totalno krivo, zavisi od osobe do osobe. Mojoj sestri je samo to pomoglo :) pila je pola godine ili godinu dok se nije ocistilo i sad kad je prestal, pocela je piti cinkove kapsule (dodatak prehrani) na preporuku i trenutno joj je sve savrseno i mjesecima se nist ne vraca
2015 04 02
Posjeti ginekologa i pitaj :)
2015 04 02
Ja sam koristila young derm tonik i kremu bas za problematicnu,masnu i necistu kozu sklonu crvenilu.Moram priznati da me spasila.moze se kupiti u ljekarnama 30,40 kn
2015 04 03
Losion pruža temeljito čišćenje te hrani mladu i problematičnu kožu tijekom dana. Temeljito čisti pore lica od nečistoće, jedan od uzročnika akni.   • kombinacija površinski aktivnih tvari daje blago čišćenje kože, koja je nakon toga spremni za daljnje tretiranje Young derm kremom.   • Obogaćena ekstraktom aloe vere, koji smiruje crvenilo, čime se poboljšava zdrav izgled kože. Aloe vera biljka se uzgaja u kontroliranim uvjetima te je stoga sa certifikatom ECOCERT - prirodne i organske kozmetike standarda.   • Mliječna kiselina je poznat po svojim svojstvima i hidratacije kože blagim piling učinak. Te uklanja mrtve stanice s površine kože bez iritiranja, čime se smanjuje mogućnost za stvaranje novih akni. Malo sam ti copypastala [:smijesi]
2015 04 03
Ja se također mogu poistovjetiti s ovim problemom... Moja koža lica je prošla različite faze - od akni, prištića, mašćenja, proširenih pora, pigmentacije i ožiljaka... Što se tiče same njege lica, moram priznati da mi je nakon korištenja stotina i stotina različitih krema (barem se tako činilo), najveću dobrobit donijelo korištenje prirodne kozmetike i to u njenom jednostavnom obliku - počela sam sama miješati bazna ulja s eteričnima. Koža mi je itekako bila zahvalna za tu promjenu! [:smijesi] Sada kada sam stanje na koži više - manje dovela pod nadzor, ostali su mi ožiljci, proširene pore i pigmentacijske mrlje. Nakon dugog razmišljanja odlučila sam se na mikrodermoabraziju.Sada mi je žao što ju zbog neopravdanih strahova nisam isprobala prije!! Radila sam ju u salonu Mexico Sun na Kaptolu. Kozmetičarka je bila divna, objasnila mi je sve o mojoj koži i greške koje sam prije radila u njezi. Tretman je odradila jako detaljno, što me oduševilo, a nakon toga je nastavila s njegom i stavljala je par njegujućih maski. Uz to, dala mi je dosta testera njihove profi kozmetike Jean D'Arcel u koju sam se kasnije zaljubila. Koža mi je instantno bila nevjerojatno meka na dodir, a ožiljci su izgledali kao pobrušeni, tekstura kože puno ujednačenija. Svjesna sam da jedan tretman nije dovoljan za riješiti sve moje probleme, ali sigurno ću ići ponovo na mikrodermu kod njih, jer ako sam toliku promjenu vidjela nakon jednog tretmana, što će tek biti nakon njih par?! Jedva čekam [:kesi] i svakako preporučam!
2015 04 05
Problematična koža može biti samo manifestacija nečeg drugoga ili je povezano s nepravilnom prehranom, tj probavni problemi usljed hrane koja je bogata glutenom, zasićenim masnim kiselinama, rafiniranim sintetičkim proizvodima koji su bogati kemikalijama i naše tijelo ne može isprocesuirati takve sastojke. S druge strane vrlo vjerojatno je došlo do promjene neravnoteže ph strukture kože tj ako je kisela onda je koža podložna upalnim procesima, napadom bakteria, virusa i drugim patološkim problemima. Osim ovoga navedenoga pokušajte što više hraniti i njegovati svoje proizvode na prirodan način jer nije naše tijelo mjesto na kojem se treba štediti.Jer što ima bitnijeg osim našeg zdravlja, naše lijepe kože i kose. Ako netko ima bilo kakvo pitanje vezano za problematičnu kožu može se slobodno javiti porukom ili na mail.U svakom slučaju vjerujem da ćete svi rješiti svoje probleme s problematičnom kožom jer je sve više mladih djevojaka ali i onih drugih s sve večim kožnim problemima. LP
2015 06 02
1 2