Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Odo ja papa

Hej hej [:zaljubljen] Već dugo razmišljam o odlasku iz Hrvatske i životu u inozemstvu. Baš mi je to velika želja, a i mislim da se vani nudi bolji život od ovog mizernog ovdje. Moje pitanje je, da li vas ima još s ovakvim namjerama, i da li imate nekakvo iskustvo za podijelit? Kako započet, kako se lakše snaći vani, kako primaju nas auslandere... :D Bilo kakva iskustva ili info su dobrodošle [:sramezljiv]
2015 04 03
Ja ostajem.... [:smije] U nadi da će biti bolje,..
2015 04 03
Ja nemam iskustva i informacije ali jedva cekam da zavrsim faks i odselim izvan granica Hrvatske. Sretno ,virujem da ce ti biti bolje nego tu [:zaljubljen]
2015 04 03
i ja o tome razmisljam.priatelj mi otisao u njemacku nedavno i nije bas odusevljen vraca se za koji mjesec kaze da je isto ko i ovdje.veca je placa ali skuplji stan pa te na isto dode.sad neznam mozda je on na nesto lose naletio ja ipak mislim da je vani bolje
2015 04 03
Moja mama se prije manje od mjesec dana isla prijaviti u Munchen, i uspjela je.. trebaju proci tri mjeseca da bi mogla raditi.. sada cekamo 6.mj da ode traziti posao zivjeti ce prvih mjesec dana kod sestre u stanu jer moraa zaraditi prvu placu.. e onda napustam ja lijepu nasu i odlazim
2015 04 03
[:smije] moja nada je odavno uvenula.. A želim upisat tečaj njemačkog jezika, jer stvarno volim učit strane jezike a i uvijek dobro dođe znanje stranog jezika, kako god okreneš. Da uvijek je super kad već imaš tamo smještaj kod obitelji ili nekog kog znaš
2015 04 03
Ja idem krajem mjeseca i jedva čekam. [:kesi]
2015 04 03
mamina sestra je u hrvatskoj imala placu u ducanu cca 3000 kn, a tamo u tom istom ducanu 1800 eura
2015 04 03
@natalija51 kako se prijavila? hoćeš reći da je kod sestre prijavljena?
2015 04 03
@nemiscloset svaka čast :) Držim ti fige :D kako si uspjela ?
2015 04 03
od kolegice majka otišla, 2 mj u njem kao njegovateljica za starije sad za uskrs odšla kući s jedno 16 tisuća, s tim da je dosta i poslala svojima. stanuje s tim obiteljima i jede s njima
2015 04 03
Da kod sestre je prijavljena ali jedva su potpisali papire jer su i oni dosli prije 7 mjeseci i podstanari su.. tako da smo imali srece
2015 04 03
zivjela vani 7 god. i studirala, jedino mi je zao sto nisam imala vise pameti kad sam isla na studija da sam bar studirala negdje u Australiji i ostala tamo.....ali eto zivot me vratio u hr.
2015 04 03
meni je brat otišao u njemačku i ja idem za koji mjesec...tamo je morao biti prijavljen i nakon 3 mjeseca dobio je radnu dozvolu...plaća mu je taman..praktički jedna plaća za stan,režije i hranu a druga za ostatak potrepština...kao hrana je jeftina u njemačkoj a režije i stanovi su skupi. ali uz njihovu plaću sve se da riješit ako znaš raspodijelit i štedit naravno... tečaj se ne isplati ovdje..išla frendica 6 mj. i nije ništa naučila, jer dobiješ zadaću i to riješiš i dalje pričaš hrvatski . svi kažu da je bolje kad odeš ili možeš i tamo upisati tečaj, tamo si prisiljen pričati njemački.
2015 04 03
Kako sam uspjela - nisam imala posla, nisam imala novaca, kupila sam prvu jeftinu kartu, preko neta se danima dopisivala s raznoraznim ljudima, prikupila sve potrebne informacije, našla smještaj preko fejsa iako su mi svi govorili da se prvo treba u hostel i da mi nitko neće htjeti iznajmiti jer ne radim. Ne slušaj što ljudi govore i ne obaziri se na negativna iskustva, ako imaš želju smisli plan i trudi se na sve načine da dođeš do onoga što želiš. Ja sam završila fax s odličnim, cijeli život sam bila među boljim učenicima i studentima, posla za mene nije bilo i bilo mi je dosta osjećaja da me se ne cijeni. Nije mi bitno što ću raditi, imam iskustva u prodaji i korisničkoj službi (hvala krpicama [:hihot] ), a ako treba ići ću čistiti bogataške kuće jer se to plaća više nego bolji poslovi u Hr.
2015 04 03
1 2 3