Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Narudžbe iz e-dućana /

Carina - pitanje

Ovako, trebam naručiti paket u vrijednosti cca 800 kn, dolazi iz Amerike. Znam da ako ga otvore plaćam pdv 25%, zanima me za carinu da li bi mi i tu mogli naplatiti? Radi se o suvenirima, koliko znam carina ide na duhan parfeme i slično, ali ako se netko razumije u to molila bi odgovor da budem sigurna prije naručivanja [:kesi]
2015 04 10
Carina izvan EU ide tek nakon 1000kn,tako da najvjerojatnije možeš računat na 25% pdv-a,ako otvore paket. I još nešto sitno poštanskih troškova.
2015 04 10
Ajoj nemozes ih moliti da napisu manju cijenu, ili da posaljes nekom u usa pa da on prepakira? [:tuzan] Carina ide na posiljke iznad 150 eura (u kn), tako da neces platiti carinu.
2015 04 10
Hvala vam puno :) Ma blizi nam se maturalna pa narucujemo nesto za profesore, odnosno ja narucujem, a svako je dao 10 kn u skoli za to pa cijena i nije problem [:smijesi]
2015 04 10
Koliko ja znam iz iskustva, carine se stvari koje šalju poduzeca, kada ti salje netko od obitelji i prijatelja onda to ne carine i ne otvaraju. Inace se na iznose iznad 160 kn placa pdv 25% i carina 2,5%..ja sam za iznos od 1200 kn platila 330 kn jos (pdv + carina) Dakle u slucaju da carine platiti ces pdv i carinu 220 kn max
2015 04 10