Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Važno pitanje

Znači treba mi netko tko ce mi sa sigurnoscu moci odg na ovo pitanje.. Stvar je ovakva ...od 25.10.2014 - 25.3.2015 ,radila sam za jednu firmu,svaki mjesec produzivanje ugovora i sl sranja... s istekom ugovora u 3 mj odlucila sam da necu vise raditi za njih i nismo produzili ugovor...sad radim za drugog poslodavca...sutra idem kod starog poslodavca (zvao me danas da dodem po platnu listu i ostali dio place koji smo dobivali na ruke), stvar je u tome da sam ja njega zadnji put pitala dali cu ja dobiti placeni godisnji,radila sam 5 mjeseci,znaci imam pravo na nepuni god,nez nekih 8 dana mislim koliko sam cula,on mi je odg da on nije siguran dali ja imam pravo na placene te dane,al najvjerovatnije ne (danas mi nije nista spominjao godisnji ,samo platnu listu i novce).. pitanje glasi,imam li ja kakva prava sto se tice godisnjeg? i dali da ga ja sutra napadnem ukoliko mi nebude htio platiti? (ipak sam ja mukotrpno radila tih 5 mj,i sad ponovo moram mukotrpno raditi 6 mj do godisnjeg).. please odg samo tko sa sigurnoscu zna,tnx;) svaka info dobro dosla
2015 04 10
Pravo na godisnji imas nakon 6 mj
2015 04 10
Da i ja sam sigurna da pravo na godišnji odmor stječeš tek nakon odrađenih 6 mjeseci tao stoji u Zakonu o radu
2015 04 10
"Ostvarivanje pravo na dio godišnjeg odmora Radnik ima pravo na jednu dvanaestinu godišnjeg odmora (od određenog zakonskog minimuma) za svaki mjesec rada: 1) ako u kalendarskoj godini u kojoj je zasnovao radni odnos, nije odradio šest mjeseci kojima bi stekao puno pravo na godišnji odmor, 2) ako radni odnos prestane prije isteka obaveznih šest mjeseci rada 3) ako radni odnos prestane prije 1. srpnja, 4) ako je tijekom kalendarske godine, u radnom odnosu kod VIŠE poslodavaca, pravo na godišnji odmor za tu godinu kod svih poslodavaca može ostvariti ukupno u najdužem trajanju određenom zakonom Pri izračunavanju trajanja godišnjeg odmora na ovaj način, najmanje polovica dana godišnjeg odmora zaokružuje se na cijeli dan godišnjeg odmora, a najmanje polovica mjeseca rada zaokružuje se na cijeli mjesec."
2015 04 10
mislim da niste u pravu?
2015 04 10
Rain , ne nisu u pravu. To je zastarjelo. Na svaki odradeni mjesec dobivas 2 dana. Dakle 5mj. 10 dana. Ako ih nisi iskoristila mora ti ih isplatiti.
2015 04 10
(3) Radnik koji se prvi put zaposli ili koji ima prekid između dva radna odnosa duži od osam dana, stječe pravo na godišnji odmor određen na način iz stavaka 1. i 2. ovoga članka, nakon šest mjeseci neprekidnog radnog odnosa kod toga poslodavca. 1) Radnik koji nije ispunio uvjet za stjecanje prava na godišnji odmor na način propisan člankom 77. stavkom 3. ovoga Zakona, ima pravo na razmjeran dio godišnjeg odmora, koji se utvrđuje u trajanju od jedne dvanaestine godišnjeg odmora iz članka 77. stavaka 1. i 2. ovoga Zakona, za svaki mjesec trajanja radnog odnosa.
2015 04 10
dakle, pročitaj čl 77. i 78 Zakona o radu.
2015 04 10
ok,ako ja i imam pravo..sto mislim da imam...svi mi kazu...nije to nezz ja koliko novaca al eto zaradila sam ih...i dobro bi mi dosla bas kao o svima...sta bi ja njemu trebala reci ukoliko on kaze da nemam pravo,da mi nece isplatiti i sl...ima neka zakonska prijetnja il bilo kakva,ja bas nisam neka svađalica i premekana sam hahh..al opet...nezelim mazga ispast
2015 04 10
Prouči zakon o radu malo i ako imaš pravo obavezno napiši pismenu molbu da imaš dokaz da si tražila, nešto u stilu: Molim da mi se zbog prekida radnog odnosa isplati razmjerni dio godišnjeg odmora prema zakonu o radu članak taj i taj... A iznos ti je dnevnica koju si inače imala puta broj dana. Ja sam nedavno imala prekid nakon 5 godina i ostalo mi je tri dana starog godišnjeg i plaćeno mi je, ali samo zato što sam tražila napismeno, prešutili bi mi da imam pravo da nisam sama proučila.
2015 04 10
bran32 ti dobro kaže...osim ako nisi potpisala da nemaš više nikakvih potraživanja prema tom poslodavcu...ako si to potpisala-zaboravi sve...
2015 04 10
Jedino nisam sigurna ako si kod drugog poslodavca počela raditi u roku 8 dana onda nisi imala prekid, pa možda i nemaš pravo nego ćeš za 15 dana napuniti 6 mjeseci staža i dobiti puni godišnji
2015 04 10
ja nemam pojma...mislim da se nemoze prenositi..valjda... a da...ja sutra u taj hotel idem po platnu i dio place...glupo mi onda doci kuci i pisati im da zelim placeni godisnji...xd...joooooj..ubit cu se..
2015 04 10
Ali za koliko si dana nakon prekida počela raditi kod novog poslodavca to ti je bitno
2015 04 10
emm,ja nisam sigurna jel nakon 8 ili nakon 9 dana ...nisam dobila jos svoj primjer ugovora...stvar je da sam nekoliko dana bila na probnom...pa nisam sigurna xd
2015 04 10
1 2