Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Zna li itko išta o molitvenoj zajednici?

A zašto onda osoba o kojoj pričam,nakon 3 godine zajednice ide psihijatru?
2015 05 08
Nemojte me krivo shvatit, ali meni to djeluje kao vrsta psihoze... Reći ću psihijatru - nemam ja shizofreniju, samo susret sa Isusom. Ne želim da ovo ispadne kao ruganje... jer nije. Samo sagledavam situaciju sa svih strana... Znam ljude koji su zabrijali na to što je Rosagreen napisala i ono, većina njih je odvalila kojih 2-3-4 mjeseca u Vrapču.
2015 05 08
Rosagreen,oprosti,ne mogu smireno o tome misliti jer me stvarno brine njeno stanje. Hvala ti i drago mi je da si se javila da nam iz prve ruke pojasniš o čemu se otprilike radi. Ali,žena stavlja obitelj i posao u skroz peti plan.SAMO vjeru doživljava.
2015 05 08
Uglavnom, znam što govorim... iz prve ruke. Ako nekoga zanima više - inbox. Ne bi previše o detaljima ovdje. [:smijesi]
2015 05 08
Ja ju ne osuđujem što je našla spas u vjeri,ali istovremeno ruši svetost svoje obitelji.
2015 05 08
postoje duhovni problemi i psihicki problemi.... nije isto i ne lijeci se na isti nacin... lako je psihicki problem zamjeniti duhovnim i obrnuto... ali postoje ljudi koji su strucni to prepoznati i savjetovati.... dakle, naglasak na "strucni"
2015 05 08
Strasno [:vrti]
2015 05 08
Jedno je duhovna obnova s vremena na vrijeme koja svima dobro dode da se ucvrsti u vjeri,jedno je molitvena zajednica a ovo sa zazivanem i silazenjem Duha Svetog svakih par dana medu "odabrane"mi je u rangu onog lia iz Saborskog sa bobicama. Nemoj me krivo shvatiti ali ni pater Linic nije imao izravnu vezu sa Bogom pa je sansa da posjeti vas svaki put kroz molitvu jednaka kao i dobitak na lotu A u veri sam do grla i obiteljski i strukom
2015 05 08
...nisu svi hrvati katolici i vjernici,puno je kvazi vjernika,licemjernih ljudi ...ja sam ateista,toga se ne sramim,vjera te ne cini boljim covjekom
2015 05 08
Ne znam,mislim da bi mi netko iz Crkve mogao dati savjet. Oni se sigurno susreću sa ovakvim situacijama.Baš bih htjela čut neki pametan,suvisli i pametan komentar.
2015 05 08
Mislila sam i koristan komentar.
2015 05 08
MaryBoo,hvala ti na savjetu,srce si.Vidim da stvarno kužiš situaciju i razmišljamo slično. Za koji dan se nadajte da ću vam prenijeti svećenikove riječi ma kakvegod one bile.
2015 05 08
Od jedne dobre duše sam dobila ovu informaciju,mislim da je važno: -"Pozdrav! strucnjaci za raspoznavanje duhova su Isusovci! njihova rezidencija ti je tamo u splitu,iznad prime. ako djevojka zapostavlja posao i obitelj zbog vjere, tada to nije "prava" vjera nego fanatizam.... ugl, ako ona ne zeli pomoc, tu ne mozes nista, ako zeli, savjetuj joj da ode kod njih na razgovor!"
2015 05 08
mislin da bi tribala intervenirati kako god znas i umijes. meni nekad bliska osoba se prikljucila nekakvoj vjerskoj grupi, ispocetka je to bilo i uredu dok on nije poceo hodati oko kuce, doslovno grabeci 'svetu vodu' iz ampera sa nekakvim paljcima (oni kao za juhu) i spricati po prozorima, crtati krizeve i slicno. sljedeca faza je bila veoma glasno citanje biblije pred vratima svakog stana u bilo koje doba dana i veceri!! (kuca je kompleks od 8 stanova) glasno recitiranje 5 recenica po 2 sata ispred vrata ili prozora.. zatim, kada nekog nebi uspia pridobiti da se pridruzi, kad god bi vidia tu osobu odmah bi se poceo derati na nju. jedan primjer je sa mojom susjedom. oni su po vjeri muslimani, i zena mu je lijepo rekla da postuje njegova uvjerenja i da se ona u tome ne pronalazi te je tu rasprava zavrsila s njene strane. zatim je pocela paljba u stilu vrijedanja i ponizavanja. svaki put kad bi ju vidio usljedilo je - "ku*vetino jedna, s kim si sad bila? j*bo tebe taj bog u kojeg ti vjerujes" itd mislin to su bili prizori kakve san samo imala priliku vidjeti u kojekakvim filmovima egzorcista i opsjednutih a mozes li pretpostaviti sto se na kraju dogodilo? svo to vrijeme, svi ti sudionici su davali svoje novce tim samoprozvanim liderima, on je cak i krao od drugih nebi li tim ljudima odnjeo novce. a pravdao je sve to sa nekakvim "vjerskim izletima" na kojima bi se oni povezivali sa bogom. i na kraju taj covjek je prepisao svoj stan na te ljude, i ostavio svoju zenu i djecu na ulici. neznam o kakvoj se vjerskoj zajednici radi u tvojoj prici, i pretpostavljam da nisu sve vjerske zajednice iste, niti ih osudujem. no poucena ovim iskustvom, opreza nikad dosta [:vrti]
2015 05 09
Hvala ti puno za ovaj poučni komentar. Razgovarala sam jučer s našim župnikom i on je zaključio da za nju molitvena zajednica očito nije. Kaže da nam Bog nije dao život da bi ga proživjeli u samokažnjavanju jer bi htjeli biti čisti poput Isusa. A ona nastoji dostić nedostižno. Ipak smo ljudi.
2015 05 12