Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Tražim info o lećama

S obzirom da sam jako lijena da odem kod svoje drage okulistice, a neka od vas zasigurno ima iskustva želim čuti sve o lećama. Uskoro ih planiram početi nosit (naravno moram na pregled prije). Nosim naočale već 6 godina, pa mi ih je više stvarno dosta [:place] Koja je razlika između polutvrdih i mekih? Kako vam je bilo naviknuti se? Je li vam što pomoglo u snižavanju dioptrije? [:smije]
2015 05 11
Nosila leće par godinai vratila se na naočale. Priviknula se bez problema. Sve bilo super... No to s lećama je jaaaaaaaaaaaaaaaaako individualno.... Dok ne probaš, nećeš znati... Ako ti je oko osjetljivije, i ako puno gledaš u komp ili sl..., pa zaboraviš treptati i zaboraviš kapati umjetnim suzama, za čas navučeš upalu oka kao ja... Obožavala sam leće kad sam krenula s njima, ali... odustala...
2015 05 11
radje nemoj leće..možeš oštetit oko - akatameba ti ude..ma sam problemi
2015 05 11
e da, tak je, tu beštiju sam zaboravila... [:jezik]
2015 05 11
razliku između polutvrdih i mekanih ne znam, znam kad sam išla na konzultacije za leće, med. sestra mi je u jedno oko ugurala (doslovno ugurala) mekanu, u drugu polutvrdu leću. pa nakon nekog vrimena te pitaju koje oko želiš/ne želiš iskopat van :D ja sam nosila mekane, i nemam pritužbi.
2015 05 11
Danas 90% ljudi nosi mekane. Ja se privikla u pol sata. Apsolutno ih ne osjecam . Plivam s njima spavam snjima bar 3x tjedno .. odlican izum.
2015 05 11
Potpisujem nolitu.nikad vise naocale
2015 05 11
Ja sam ih nosila samo na vjenčanju. Pokušavala sam se naviknuti par tjedana prije, ali me je užasno nerviralo stavljanje i vađenje i stalno sam imala osjećaj da me škaklja u oku, tako da sam odustala. Naočale su mi tanke i lagane, a i puno su jeftinije na dugi rok. Kupnja leća, vodica za ispiranje i sl. je skup sport, a s naočalama si mirna i po više godina...bar je tako kod mene. [:smijesi]
2015 05 11
Uostalom, danas je očito in biti ćorav, svaka druga ima ogromne cvikse, čak i one koje dobro vide. Nedavno je bilo in imati aparatić za zube, sad to s naočalama...pitam se što će biti in sljedeće sezone...možda štake ili kakva umjetna ruka ili noga... [:smije] [:smije] [:smije]
2015 05 11
Razlika od mekih i polutvrdih je naravno u materijalu, ja se nikako nisam mogla prilagoditi na polutvrde kao da su staklene, samo su me češale i smetale mi dok su mi mekane savršene ni ne osjećam ih u oku. navodno s polutvrdima se rast dioptrije usporava ili zaustavlja dok kod mekanih dioptija raste - meni već 3-godine ista dioptija za leće dakle ništa mi nije naraslo
2015 05 11
Polutvrde su ti odlicne za zaustavljanje dioptrije ali problem je kaj ne propustaju bas kisik u oko pa bi bilo dbro da ih ne nosis cijeli dan.. po tome su mekane dobre, ali ako krenes s mekanima neces moci na polutvrde otici..vece su i komplicirane za stavljanje i skidanje a ako ti ispadne na pod mozes se pozdraviti s njom..
2015 05 11
A i nije tako skupo...ja kupim leće u optici i da sam platla punu cijenu dala bi 400 kn za 6 pari što mi traje godinu dana...ovdje gdje ja kupujem stalnoi maju popuste tako da se ne sjećam ako sam ikad platila 400 kn tamo..evo neki dan sam platila 300. A sto se vodica tice, isto kupim u optici jer je jeftinije nego u ljekarnama, dođe me 60-70 kn i traje po tri mjeseca.
2015 05 11
I da, nosim meke leće već ohoho godina..osam najmanje ako se dobro sjećam...i nikad nikakvih problema.ali to je individualno, neki imaju osjetljive oči pa će im smetati
2015 05 11
polutvrde lakše poprave dioptriju (tako su meni rekli)...ja ih nisam mogla podnijeti jer su mi žuljale oči pa sam 8 godina nosila meke leće...nakon što su mi se počele češće događati upale očiju - otišla sam na operaciju skidanja dioptrije i sada uživam [:smije]
2015 05 11
Hvala vam svima na savijetima i odgovorima! :) Otić ću kod okulistice čim stignem i nadam se da će mi dati mekane, iako je prije govorila kako ako se odlučim za leće bi bilo dobro da nosim polutvrde jer mi dioptrija raste, a trenutna je -3,75.
2015 05 11