Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Imam problem sa dojenjem, svaka pomoc dobro dodze :)

žene kojima nestaje mljeko traže savjet a ne komplekse,već je i to dovoljno što ga nema pa brate mili pomozi joj a ne trljaj sol na ranu.To radiš svaki put.U prvoj trudnoći sam nakon 10 dana skuzila da se stvara 10-20 ml.mljeka po podoju i to je bilo strašno,djete gladno a ja završila u bolnici -i šta sad,ja loša majka-A zašto se to desilo?poslije mi je doktor rekao,ja sam prešla na hranu za doilje,lešo,juhice,čajevi i sve što se inače preporuča-na kraju od toga moj organizam nije stvorio mljeko a ja pala drastično na kilaži.Nikomu a ponajviše svom prvorodenom nisam bila od koristi.U drugoj sam odlučila sve promjeniti i nastavit svoju uobičajenu prehranu-nebi vjerovala mljeko je curilo na sve strane a njoj ništa nije smetalo,ni grčevi ni bljucanje .Znači,možda cura treba jacu hranu a ne lešo i juhice.ali sad je gotovo,ona je iscrpljena a dijete gladno i treba ga nahranit kako bi dalje napredovalo.Isto tako sam joj naveće morala dati prihranu jer jednostavno bi me toliko isisala da se više do jutra nebi stvorila njena količina.Znači sve se može i kombinirati jedno i drugo.I puno čaja,pogotovo sad kad je ljeto,pobogu djeca su ponekad i žedna a ne gladna i ne znam tko je savjetovao da djeci ne treba tekučina osim hrane.????
2015 05 31
Cure su u tokom trudnoće i u rodilištima toliko izmaltretirane time moraš dojit da se osječaju loše ako to ne uspiju i onda im još neka grupica naljepi etiketu nemajke.I tako svaki put kad neka traži savjet.Ne može netko biti toliko u afektu da napiše da je zamjenska hrana hrana za pajceke jer je to očito njeno mišljenje kao i moje stajalište za rode i od toga ne odustajem i neću mjenjati svoje rjeći niti se ispričavati zbog toga. sestrin mali nije prihvatio sisu,niti jedno zamjensko,ni ono na recept,na kraju je sa 4 mjeseca prešao na žlicu uz dodatke maltodextrina-sestra se napatila ko Isus da ga nahrani-znači ima djece koja jednostavno ne žele ništa,moraš shvatit i taj dio priče,od svakog mljeka ,naravno i majčinog je bljuvao u mlazovima,gubio na kilaži,tjelo mu jelo željezo i bjele krvne stanice-prošla je križ sa njim- Reci mi kako bi nahranila i čime bebu od 3-4 mj koja neće ništa ????pa čovjeku dođe da se ubije kad gleda gladno djete a ne može mu pomoći jer mu je ponudio i ptičije mljeko. zato te ljepo molim,budi sretna na svom mljeku i što to možeš,tvoja djeca su sretna na tebi ali ima i drugih koje to nemogu i nemoj ih osuđivati i vrjeđati jer i one samo žele najbolje svom djetetu i da za dobro roditeljstvo mljeko nema nikakvu presudnu ulogu osim prehrambene. Po meni su veće majke ove koje su prošle pakao da othrane svoju djecu bez mljeka jer tu trebaš biti čarobnjak a ne gurnut sisu u usta i pustit da teće sadržaj-mislim nisi se napatila ni u proizvodnji da se razumjemo-ne vrjeđam te ali to je činjenično stanje jer se mljeko stavara samo od sebe,ne treba nikakav poseban recept [:sramezljiv]
2015 05 31
[slika:a49b8065-c52e-4dbc-938e-2386387395f7]
2015 05 31
Dodirsvile, nisam uopće spominjala rode i njihove dude,ja ih ne pratim i ne znam šta nalažu. Nisam rekla da sam bolja majka od drugih, štoviše, imam jako puno kikseva kojih se stidim. Ne trljam sol na ranu,dajem savjete na svojstven način. Količina hrane koju ti unosis nije preduvjet za stvaranje mlijeka. Ako ne unosis dovoljan broj kalorija, to će se odraziti na tvoje zdravlje, ali omjer masti, kalorija i svega toga u mlijeku će biti isti. Ljuti se ti ako ti tako pravo, ali lovis se već 3 stranice za riječ pajcek, evo mijenjam rečenicu -uumjesto te stavljam -nemoj hraniti dijete tvornički modificiranim kemikalijama nego ustraj u dojenju,proći će i taj problem. Opusti se.
2015 05 31
[:pospan] [slika:960b1949-47d9-4b2a-9f3a-a254c1e370b1]
2015 05 31
Nazalost ja nisam uspjela dojit bez formule, bila nam je patronazna vagala dijete nakon dojenja, nista skoro nije izvuklo (makar je lijepo dojio i polozen je isto bio savrsen). Sada se mucim da ga dojim po 2sata da bi izvukao te par kapljice, dala bi mu formulu i izdajala u nadi da stimuliram dojke.
2015 06 06
Ako daješ formulu, očekivano je da će tvojeg mlijeka biti sve manje i manje. [:tuzan] Vidjela sam iz tvojih ranijih postova da želiš nastaviti dojiti. Ako je tako, javi se nekoj od grupa za potporu dojenja ili laktacijskoj ambulanti na Svetom Duhu: radno vrijeme: utorak - četvrtak od 11.00 do 13.00 sati predbilježbe na telefon: 01/3712316 od 13,00 do 14,00 sati Oni će ti pomoći više nego forumska prepucavanja. Izgleda da ni tvoja patronažna nije baš od neke koristi. Ako želiš povećati količinu mlijeka doji često, posebno noću. Količina izdojenog mlijeka ne govori ništa (ja npr. ne mogu izdojiti gotovo ništa, nemam osjećaj da su mi grudi pune mlijeka, ne čujem gutanje i ne osjećam refleks otpuštanja mlijeka, a djeca mi odlično napreduju samo dojenjem). Beskonačno nasisavanje i često traženje dojke su savršeno normalni i uobičajeni u prvim mjesecima. Po svemu što si napisala izgledalo je da vam prilično dobro ide. Čini mi se da si preplašila jer ti je netko rekao da bebe plaču samo kad su gladne, što je jako daleko od istine.
2015 06 06
[:tuzan] događa se,samo hrabro naprijed. [:poljubac]
2015 06 06
sutra u domu zdravlja,na odjelu patronaze se odvija skupna potpora dojenju u 10:00,tko je u mogućnosti i zeli doci,slobodno,takode ri trudnice i majke koje nedoje su pozvane :) [:zaljubljen] [:smijesi]
2015 06 17
1 2 3 4