Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Lijekovi /

Macerati - pitanje

Dobro vece :) sutra bi htjela staviti smilje i cimet u ulje, nisam to nikada radila do sada.....e sad na netu ima razlicitih recepata koliko dugo to sve treba biti u ulju, al ajd ne zabrinjava me to toliko vec sto negdje pise da se to drzi na suncu a negdje pise da se drzi u hladu na sobnoj temperaturi.....mene vise privlaci ovo drzanje u hladu, jer svagdje pise isto : drzite macerat na tamnom sto dalje od sunca..... sta vi kazete ???? planiram to staviti u ulje od kostica grozdja
2015 06 13
Pitaj na forum.hr, izuzetno im je kvalitetan odjeljak o prirodnoj kozmetici, sigurno će ti dati savjet [:smijesi]
2015 06 13
Ja kad radim macerate držim ih 40 dana na suncu i kad budu gotovi obavezno u tamnu staklenu bocu na sobnu temperaturu i opet da je tamno mjesto. Jel zna netko koje eterično ulje mogu stavljati zbog ugodnijeg mirisa?
2015 06 14
gospina trava na sunce, sve ostalo , bez sunca, ali na toplo. također, sve osim gospine prosušiti/osušiti da se smanji mogućnost plijesnivosti Eterična ulja se stavljaju ovisno o primjeni, ( njega, prištići, celulit, mrlje,pa nadalje, djeca, odrasli, osjetljiva, normalna koža) ne vidim svrhu "umirišljavanja" macerata. Umjesto mirisa, radije stavite neki prirodni konzervans (antioksidans) da macerat potraje i ne užegne [:smijesi] a EU dodajte po potrebi , odnosno korištenju najčešći prirodni konzervansi: CO2 ekstrakt ružmarina (miris ružmarina [:kesi]) ili E vitamin, a moze i skupa [:smije]
2015 06 14
eeee hvala puno ! [:poljubac] [:poljubac]
2015 06 14
NomadOrganic vidim da se ti kužiš, zašto ne direkt na sunce? Radim samo macerat od oraha i mrkve u maslinovom ulju i svugdje sam čitala da treba biti na suncu...i molim te kako dodati ružmarin? Tnx [:smijesi]
2015 06 14
ne na sunce jer na suncu hoće uzegnuti, pogotovo ak se radi od samo od prosušenog...kondenzacija-ovo-ono, ja svoje teglice poslažem na stalažu, ( na balkonu ) nisu na suncu, ali budimo realni, nije im ni hladno sad :D povremeno promješam [:kesi] kad imam vremena, poskidam poklopce i zavezem guste lanene krpe , da ne mogu upadati živine (komarci, mušice isl) čisto da isparava ta voda koja je ostala u biljkama, a prek noći vratim normalni pokopac, to mi je palo na pamet, nisam nigdje pročitala, ali se pokazalo ok. dodavanje ekstrakta ružmarina ovisi o količini macerata a tu dolazi matematika... Kod Stribora sam pročitala da je odlična kombinacija: 0,1-0,2% CO2 ekstrakt ružmarina + 0,05-0,1% prirodnog vitamina E pa računaj ovisno koliko macerata imaš. E da, i ulje sjemenki borovnice je odličan antioksidans, ima puuno E vitamina, samo njega dodajem u finalni proizvod, žao mi ga je potepati na cijeli macerat [:hihot]
2015 06 14
Hvala NomadOrganic [:poljubac] i što si nas podsjetila na Stribora [:smijesi], prije sam ga znala gledati na tv, potražit ću njegovu stranicu. Sutra pravim, pa ću onda stavit teglice u dvorište gdje nema sunca, a temperature su ionako visoke što kažeš. Nego ja mislila ubrat malo ružmarina i stavit s orasima i mrkvom [:hihot]
2015 06 14
Stribor je zakon, bila sam na njegovom predavanju...mogla bi ga slušati danima [:zaljubljen]
2015 06 19
Ima Stribor blog ili tako nešto?
2015 06 19