Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Savjeti i pomoć kod uređenja doma

Poštovane krpičarke, Prije 5god.suprug i ja kupili smo stan. Do sada smo uspjeli urediti dječju sobu. Trenutno dovoršavamo dnevni boravak i započenjinemo sa spavaćom sobom. Do tada koristimo stari (tuđi) namještaj. Mislila sam otvoriti ovu temu za pomoć pri uređenju, savjeti ili ideje, slike kako popuniti, tj. namjestiti pojedini kutak stana. Odrasla sam u kući i meni osobno najveći problem predstavlja nedostatak prostora. Budući da danas je teško izdvojiti za nešto što bi htjeli, slobodno navedite jeftinija rješenja...
2017 09 09
Inače, na netu ima more ideja kako nešto urrediti/mapraviti... DIY :)
2017 09 09
Super ste to sredili, MorskoPrase! Baš me veseli kad vidim kako su ljudi kreativni, praktični i stalo im je da u svom prostoru stvaaarno 'budu doma'. Nikad nisam razumjela ljude koji godinama žive u podstanarskom stanju koji je grozno uređen, oni to misle o njemu, ali - šta će uređivati kad su podstanari :o ,:( Kuhinja je prekrasna!
2017 09 09
Super, hvala na uputi. Morskoprase- super ste sve uredilj, dali ste mi dobru ideju za kuhinju. Zanima me, da li je netko nausao na pleteni klub stolic (uze, siba, ratan)? Svudja mi se onak okrugli, niski..pokusat cu staviti sliku I sto mislite o tepisonz u spavacoj sobi (preferiram parket al trenutno nejde). Nakon koliko godina se mora mijenjati? Uzela bih svijetlosivu boju
2017 09 09
Odličnih ideja za uređenje doma ima i na pinterestu pa svakako pogledajte :)
2017 09 09
Lucille9, kakav je sada pod u spavaćoj sobi? Pleteni klup stoić - diiiivan - vidjela sam nedavno u Ikei i planiram ga kupiti.
2017 09 09
Danasnji tepisoni nisu kao nekad, bolje izgledaju i veci je izbor. Najvise isto parket/laminat volim sa minijaturnim tepihom (ili 2manja ovisno o prostoru) ali ako ne moze dosta dobro moze izgledati i tepison, uklopite sa postojecim bojama ili nek bude on glavni -neobican, ljepsi,moderniji :)
2017 09 09
sada je tepison, tamnozeleni sa nekavim crticama. Budući da je tamene boje nije zahtjevao nikakve intervencije (mrlje se uopće ne vide- ev fleke sam odmah obrisala) no strah me radi boje koju želim (skoro bijela) da to neće biti lako za održavati, da ce se vidjeti tragovi kuda se više prolazi, ili da se splošti kod vratiju.
2017 09 09
Ne,ne....mislila sam - kakav je POD? Što je ispod tepisona? Istina je da tapisoni boljie izgledaju i veći je izbor nego nekada, ali i dalje srču prašinu i divno su uzgajalište grinja. Po cijeni se ne razlikuju jako od laminata koji je neuporedivo lakše održavati .
2017 09 09
ispod je beton, nema apsolutno ničega između. Laminat mi stvarno nije opcija
2017 09 09
A zašto nije? Samo sam radoznala. Sestra je na betonski pod vikendice postavila gotovo bijeli laminat (ja takav imam svugdje osim u kupatilu), a njena vjenčana kuma tepison u dnevnom boravku. Prostorije su gotovo iste kvadrature, a kuma je potrošila 300 kn više (računajući i podlogu za laminat). :o
2017 09 09
Imamo laminat u dvije prostorije koje još nismo namjestili prema željama i potrebama (postavljao bivši vlsnik prije kojih 8god.) Imala sam ga u studentskoj sobi. Pazim na održavanje no ovaj je stvarno u lošem stanju (klik-klak mehanizam, mislim da je lošije kvalitete ili nije dobro postavljen). Rubovi su lagano odignuti. Tepison mi dolazi u obzir samo za spavaću, tj. gdje nije takav promet. Uglavnom, jednostavno nije moj 1.izbor podne obloge. Moj kolega ima laminat po cijeloj kući, kaže da ga je s popustom došao kao m2 parketa, vrhunske kvalitete- nisam spremna toliko uložiti.
2017 09 09
Slažem se, na Pinterestu ima ideja da ti pamet stane. Ne smijem više ni gledati x-) Pogotovo za male stanove, kad ti je svaki cm prostora bitan, ima genijalnih rješenja, npr. sanjam već dugo krevet tipa ormar, koji se po potrebi samo spusti, samo to i košta poprilično.. I od paleta se da napraviti puno toga, @Morskoprase krevet vam je ooodličan! da se (samo) mene pita bio bi ih pun stan, ali mm ne želi ni čut. Zasad, ali riješit ćemo i to :D
2017 09 09
@gitadevi, hvala, istina je da mi je jako stalo da od kuće (bilo koje) napravim dom, gdje god da jesmo. Najviše radi djeteta, nama je u suštini svejedno :)
2017 09 09
pletenih klub stolića sam vidjela na njuškalu... tamo se može naći polovnih stvari jako povoljno, nekad samo treba malo čekati da naleti
2017 09 09
1 2 3 4