Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Kuca ili stan.?stan ili kuca?

> SonjaSpoljaric: > tebe onda za ništa ne boli glava..... Od sekirancije oko nekih stvari, definitivno ne. Ne boli ni tebe, al iz drugih razloga.
2017 11 11
SaraKedavra,to je bas ono sta sam rekla,imas vise vremena za druge stvari kad si u stanu Jedino sto mogu reci gdje god sam bila da se grije na plin nisam se nikada ugrijala,hodaju u puloverima u kuci a ja u kratkoj majici,sto ja kazem ti stanasi bi se popeli na pec kod mene i sjedili da se zgriju... Samo da me netko posavjetovao prije koje su prednosti stana,nebi ulozila u kucu nista.vodila bi svaki dan djecu u park...a sad sam toliko novaca ulozila tu da je jednostavno nemam srca prodati :,'(
2017 11 11
> gitadevi: > Evo ,proslog tjedna opljackali frendicinu garsonijeru na 8.katu 😂 > Samjaurban, moras promijeniti filmski repertoar 😉 > I doci u moju kucicu na opustanje ❤️ x-) može, dolazim s knjigom "Život u 30 kvadrata" pa ćemo listati i piti kavicu..ha pljačka na 8. katu, to je sasvoim normalno u Zg-u, gledam šta bi kod mene lopov mogao odnijeti, sve mi je ugradbeno zbog UŠTEDE NA PROSTORU, ha, ha
2017 11 11
> SonjaSpoljaric: > > sanela1986: > > Sanja dobro si rekla,kuca stalno tera da radis nesto.. > > Bila sam kod kume u Osijeku,dvoje djece,suprug i ona zive u stanu,malo do bola,nas 8 u stanu guzva kao na kolodvoru,u kuhinji se prakticki dvoje ne moze zaobici,i kazem ja svom muzu nebi nikad izabrala stan,i onda prode par dana i uhvati me ludilo...Vi koje zivite u stanu jel imate svalo dan obaveze kao mi,cisti,peri,peglaj,i stalno jedno te isto.. > > Ja stalno smatram da vi to neradite toliko kao mi > > Kazite mi da zivim u zabludi :( > isto je posla, samo ne moraju šišati ogradu, okopati vrt, kositi travu, farbati kapije.... ima još...kupovati sadnice, krpati probušene gume za zalijevanje, prati fasadu s minivošem, pospremati vrtni namještaj kad pada kiša i održavati divlju lozu zbog parkinga u hladu....
2017 11 11
> SaraKedavra: > Mene ni bog ne bi otjerao u kuću! prvo okućnica: ma da je i pola sata rada tjedno, što nije, neću, ne zanima me. Ne volim cvijeće, živice i slično. Moj balkon mi je sasvim dovoljan za popit kavu, vrt mi nije privlačan.... A to isto će reći i moja mama koja je odrasla u kući i ne bi se dala iz stana za ništa. > Što se krađa tiče...a ne možete mi reći da je sigurnija kuća! Eto ne možete. Pogotovo u zgradama u kojima se zaključavaju dodatno i podrumi i ulazna vrata. Eto, mojoj frendici 3X provalili u kuću. Mislim, tak možemo do preksutra nabrajat primjere. Ali ako gledamo neku statistiku: da, kuća će prije biti opljačkana. > I ovo što daisy kaže: rupa bez dna. Neke jesu, neke nisu...Ali moja baka se žali godinama, te krov, te fasada, te vrt, te ograda, svako malo nešto. Pa pazi da je sve ovo za grijanje ispravno...Ne da mi se to, grijanje mi pusti toplana( za cijenu ne mogu ništa govoriti jer je Karlovac treći najskuplji grad u RH za grijanje, gamad), al se ne moram sekirat jel mi sve ispravno, jel imam drva na vatri, jel sve sigurno i servisirano bla. dođi u Zg, jeftinije ti je grijanje..treba birati male zgradice, ja imam samo jedne susjede na katu, mi i oni, oni su pristojni, ne viču, nisu dosadni, čistačica čisti stepenište tako da ni to ne moramo...
2017 11 11
> sanjaurban: > > SonjaSpoljaric: > > > sanela1986: > > > Sanja dobro si rekla,kuca stalno tera da radis nesto.. > > > Bila sam kod kume u Osijeku,dvoje djece,suprug i ona zive u stanu,malo do bola,nas 8 u stanu guzva kao na kolodvoru,u kuhinji se prakticki dvoje ne moze zaobici,i kazem ja svom muzu nebi nikad izabrala stan,i onda prode par dana i uhvati me ludilo...Vi koje zivite u stanu jel imate svalo dan obaveze kao mi,cisti,peri,peglaj,i stalno jedno te isto.. > > > Ja stalno smatram da vi to neradite toliko kao mi > > > Kazite mi da zivim u zabludi :( > > isto je posla, samo ne moraju šišati ogradu, okopati vrt, kositi travu, farbati kapije.... > ima još...kupovati sadnice, krpati probušene gume za zalijevanje, prati fasadu s minivošem, pospremati vrtni namještaj kad pada kiša i održavati divlju lozu zbog parkinga u hladu.... Sanja, to ti je sve za rekreaciju dobro.....
2017 11 11
Sanela, imaš krivi pristup problematici :) Ovakva tema bi ti mooožda bila korisna prije gradnje kuće, sada ti služi samo kao izvor dodatnog kolebanja. Zanemari sad parkove, stanove i ostale nebuloze. Imaš kuću! Koju si napravila onako kako tebi odgovara, po svojim željama, preferencijama i potrebama, misli o tome. Ako te okućnica ne zanima, svedi je na minimum, ostavi zelenu površinu za klince da igraju, ostalo, ne znam, stavi u kocku za parkiranje auta. Ako ne voliš cvijeće i ne da ti se brinut oko toga, pa ne moraš imat cvijeće! Posadi čempres oko kojeg nema toliko brige. i traži sve ono pozitivno šta ćeš dobiti, a o POTENCIJALNOM negativnom ne razmišljaj. Sanja, dobra ideja, preko zime selim u zgb :D Ovo za susjede, da, ni ja svoje ne čujem, praktički ni ne vidim. A živjela sam i u neboderu, tamo pak nikad nikog ni vidjela ni čula.
2017 11 11
> SonjaSpoljaric: > > sanjaurban: > > > SonjaSpoljaric: > > > > sanela1986: > > > > Sanja dobro si rekla,kuca stalno tera da radis nesto.. > > > > Bila sam kod kume u Osijeku,dvoje djece,suprug i ona zive u stanu,malo do bola,nas 8 u stanu guzva kao na kolodvoru,u kuhinji se prakticki dvoje ne moze zaobici,i kazem ja svom muzu nebi nikad izabrala stan,i onda prode par dana i uhvati me ludilo...Vi koje zivite u stanu jel imate svalo dan obaveze kao mi,cisti,peri,peglaj,i stalno jedno te isto.. > > > > Ja stalno smatram da vi to neradite toliko kao mi > > > > Kazite mi da zivim u zabludi :( > > > isto je posla, samo ne moraju šišati ogradu, okopati vrt, kositi travu, farbati kapije.... > > ima još...kupovati sadnice, krpati probušene gume za zalijevanje, prati fasadu s minivošem, pospremati vrtni namještaj kad pada kiša i održavati divlju lozu zbog parkinga u hladu.... > Sanja, to ti je sve za rekreaciju dobro..... imam ja fitness klub preko puta, samo prekoraknem zebru..
2017 11 11
> SaraKedavra: > Sanela, imaš krivi pristup problematici :) Ovakva tema bi ti mooožda bila korisna prije gradnje kuće, sada ti služi samo kao izvor dodatnog kolebanja. Zanemari sad parkove, stanove i ostale nebuloze. Imaš kuću! Koju si napravila onako kako tebi odgovara, po svojim željama, preferencijama i potrebama, misli o tome. Ako te okućnica ne zanima, svedi je na minimum, ostavi zelenu površinu za klince da igraju, ostalo, ne znam, stavi u kocku za parkiranje auta. Ako ne voliš cvijeće i ne da ti se brinut oko toga, pa ne moraš imat cvijeće! Posadi čempres oko kojeg nema toliko brige. i traži sve ono pozitivno šta ćeš dobiti, a o POTENCIJALNOM negativnom ne razmišljaj. > Sanja, dobra ideja, preko zime selim u zgb :D Ovo za susjede, da, ni ja svoje ne čujem, praktički ni ne vidim. A živjela sam i u neboderu, tamo pak nikad nikog ni vidjela ni čula. Slažem se, Sanela....imaš lijepo svoju kuću koji si sama osmislila i uložila u nju puno truda i živaca i novaca, sada lijepo uživaj, ne mora sve biti savršeno ni dovršeno, jer ako sve bude tip-top što ćeš onda raditi kada djeca malo odrastu...imaš dovoljno prostora, vjerojatno, djeca mogu imati prostrane sobe, moja tinejdžerica ima svojih 12 kvadrata i kad joj prijateljica dođe sjede na krevetu na kojem spava jer nema mjesta....često znamo otići u šetnju kad joj dođu frendice da mogu biti u boravku, bicikl mi stoji nasred stana, perilica rublja mi je kuhinji, za sušilicu nemam mjesta pa rublje sušim pored radijatora nasred stana.....to su ti sve grozote skučenog prostora, u 50 kvadrata treba smjestiti 2 spavaće sobe, boravak s kuhinjom i wc. Samo da dodam, neke korisnice piju kavicu na balkonu, ja nemam balkon jer sam trebala birati- ili ću imati balkon ili sobu za dijete pa je balkon otpao odmah..tako da uživaj dok možeš..
2017 11 11
Ok.hvala Vam,obozavam cvijece...to me bas cini sretnom :")
2017 11 11
Ja živim u stanu cijeli život pa sam navikla. Iznad mene žive narkomani pa godinama slušamo svašta. Cijene za grijanje su nenormalne - prošle godine u 12om mjesecu smo dobili 1999kn 😥 Ne volim kuće katnice ali kad se udam volila bih u veću prizemnicu sa terasicom 😊
2017 11 12
Živjela sam i u stanu i u kući... Stan je prednost jer nema veće brige oko okućnice i slično, a minus je što si okružen tonom ljudi oko sebe,pa u pravilu nemaš svoj mir kad bi htio.. Još ako imaš lošu sreću sa susjedima, onda je baš peh.. Iskreno uvijek sam bila pobornica kuća, a na kraju živim u jednoj; uz more, makar nisam ni blizu penzije 😂... Život me pogurnuo iz rodnog glavnog grada u duplo manju sredinu, i mogu Vam reći da sam zavolila stanovanje u kući ... Koliko god da je veća "briga" oko kuće imaš svoj mir... A što se tiče režija, kak' se veli, otom potom.. Živjeli smo u stanu od 45m2 pa smo imali skoro iste režije nego sad u kući od 80m2... Mislim bilo smo podstanari pa nam se svašta nadodavalo,što je i nije naše.. 😬 Sve u svemu za što se god odlučite želim Vam sreću 😉
2017 11 12
Hvala cure,po odgovorima bih rekla da ste sve zrele zene sa iskustvom,necu mislit na stan vise,uzivat cu u ovome svom dvoru <3
2017 11 12
Nema tu neke dileme, ja bi u svakom slučaju izabrala bih kuću i ne bi je mijenjala za 10 stanova. Odmalena živim u svojoj kući, prostora kao u priči što niti jedan stan neznam koliko luksuzan ne može ponuditi. Radiš što hoćeš i kako ti srce poželi, na terasi kavice, u dvorištu roštilj, bazen ljeti, druženja do kasno u noć, glazba na koju ti nitko neće lupati metlom o strop ili pod.. Naravno tu je i sav komoditet koji imaš u kući ,a šta se ulaganja tiče, ulažeš koliko možeš i želiš. Sve to za svoj gušt.
2017 11 12
Ovo je stvarno prekrasno.prava priroda,svida mi se
2017 11 12