Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Neznam se obuci

Imam ormar pun bezvezne odjece, nemam stil i jednostavno se neznam obuc. U srednjim sam tridesetima. Radim u uniformi, pa o tome ne brinem, izvan posla bacam po sebi bilo sta jednom rijecju čuspajz. Do prije godinu dana mi je sav ormar bio krcat fast fashion brendovima, dakle Zara, HM, Stradivarius, Mango itd. Itd. Izbacila sam veliki dio te robe, poklonila dalje i sad vidim da nemam nista za obuci a jos manje znam kako se obuci. U ormaru mi je ostalo brdo tajica iz fitness faze, sportskih bomber jaknica, Disney majica s miki mausom i slicnim likovima dok je jos Disney bio hit u Zari i ostalim ducanima. Od ostalog tu je jos nekoliko nekoc popularnih Zarinih kosulja koje su sad nakon 4g totalno demode i besmislene. Sve ostalo sam podjelila. Od cipela nekoliko para Vansica, Puma isl. Treba mi klasicna ali ne bapska garderoba koja ce mi potrajati godinama. Gledam i videa, pinteres, sve ono sta je klasicno tipa dugi kaputi, baloneri i blejzeri mene pojede jel sam niska i ne sviđa mi se nimalo. Za zimu imam opet Zarinu dugu jaknu na koju nosim ovo sve spomenuto i izgledam bezveze. Stil mi je mix- disney majice-zarine krpe- fitness tajice- tenisice. Sve djeluje zbrda zdola. Znaci trebaju mi neki savjeti, preporuke, od kuda krenuti. Pokusavala sam vec sto puta i uvijek odustanem, padnem u ocaj.
2023 09 02
Isto tako sva ‘klasicna’ odjeca iz fast fashion ducana mi se raspala, blejzer iz Zare je krpa nakon par nosenja i majice isto. Đabe klasicnog dizajna kad nakon par nosenja to je nenosivo. U fast fashion ducanima ne mislim vise kupovati.
2023 09 02
Mislim da je odlično da ste napravili taj bitan korak, riješili se onoga što znate da ne želite više imati. Jer nekako dok god imamo sigurne opcije, manje su šanse da ćemo i probati potražiti i, dodatno, obući nešto novo, izvan komfortne zone. "Capsule wardrobe" je vjerojatno ono o čemu pričate? Super je stvar, jer pojednostavi hrpu opcija na svega par njih, gdje se mijenjaju koji detalji i boje, ovisno o tome koja je prigoda, kako se taj dan osjećate i slično. E sad, s obzirom da ste rekli da vas sve pojede, ja bih na vašem mjestu izdvojila vrijeme i otišla u fizičke dućane, isprobavala čak i ono što vam nikad ne bi palo na pamet, da sami vidite što vam dobro stoji, a što trebate izbjegavati. Tijela se s godinama mijenjaju, pa tako možda i proporcije - ključ je prilagoditi oblekicu upravo njima. Nekome oodlično stoje dugačke traperice, netko u njima izgleda kao da je visok samo jedan metar. Netko se u dugačkim kaputima preporodi, a netko izgleda kao da je izašao van s dekom stavljenom na ramenima
2023 09 02
Na internetu postoji punoo videa baš o teoriji oblačenja, u smislu koja mjesta na tijelu treba naglasiti, i gdje bi s obzirom na to trebala neka majica završiti, a hlače početi. Spominje se često kako isti outfit s drukčijim dodacima može potpuno drukčije izgledati, i istaknuti baš one atribute koje imate i želite istaknuti :D Što se dućana tiče, tu vam ja neću biti od pomoći, pa se nadam da će naletjeti netko tko ima puno više iskustva s time i bolje je upoznat s kvalitetnijim dućanima kod nas, a da opet vreća robe ne košta kao pola mjesečne plaće. Samo se nemojte obeshrabriti, vjerujem da je bitno osjećati se ugodno i lijepo u onome što nosimo, nekome više, nekome manje, neki se preko robe i izražavaju, whatever, ali si probajte ne stvarati pritisak jer vjerojatno na kraju dana nikoga osim vas nije zapravo briga izgledate li u nečemu široko, šlampavo, kockasto, nisko i slično. Dakle, dok god je to tema kojoj pristupate sa znatiželjom, a ne strahom i tegobom, samo je pitanje vremena kada ćete pronaći nešto što će vam kliknuti u čemu ćete se osjećati kao vi, i još k tome dobro izgledati!
2023 09 02
Za početak, prestat s kupovinom po takvim dućanima, ako radiš u uniformi nemoraš trošit novce na kombinacije za posao, pa možeš za slobodno vrijeme kupovat skuplju robu. To su neke dobre skuplje tenisice,isto takve traperice, a gore neke fora sportsko-elegantne majice i košulje, i naravno neka bezvremenska skuplja jakna. Bar se ja tako oblačim😁! Obuća i traperice su mi prioritet, a gore kaj god obučem dobro se slaže... I ja sam godinama muku mučila s oblekom jer sam radila u sportskoj odjeći, izlazila u odjeći za partijanje, a nikak se nisam mogla dogovorit sa sobom kaj nosit kad ne radim i ne partijam, i našla sam svoj stil i super mi je, ne kupujem ništa što je u trendu😆😆😆
2023 09 02
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/aa1025f0282ec13cdb7005cd54bb4841.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b52e1b8582525dea0143000f2fc3341e.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/e59a6e10e5ed5adba2d53d2322786681.jpg) Primjer klasike i elegancije Nigdje ne pise da morate nositi ono sto je hit Ja osobno ne pratim modu,nosim sto mi se sviđa i sto mi stoji Necu sigurno kupiti dugu sarenu haljinu samo jer je u trendu Obavezno neki dobar komplet trenirke,bila markirana ili ne Uske traperice,neka basic majica i tenisice Nikakvo sarenilo,sljokice itd Sportske tajice i majice su obavezne,naravno ako to nosite Imati koznu jaknu u ormaru,ne mora biti prava koza Traperice biram iskljucivo koje mi pasu duzinom i oblikom Ne kupujem predugacke,mom fit itd Neke lijepe bluze i kosulje Klasicne crne hlace Imati izbor za sve prilike i ne cuvati godinama neku robu pa nikad ne obuci
2023 09 02
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/d216a3b0940231f325ca156fda156c2f.jpg) Ja obožavam ovakav stil.Isto sam niska,ali majica u hlačama čudo stvara.Imam puno raznih dužih vestica ,poneki sportski sakoić i traper jaknu na koju znam staviti neku otkačenu maramu.Obožavam duge diskretne lančiće ,razne gležnjače na manju petu kao na slici koje ponekad zamjenim tenisicama...Poigrajte se stilovima,isprobajte što vam stoji,detalji isto čine čuda...😊
2023 09 02
> Nitospitos: > Za početak, prestat s kupovinom po takvim dućanima, ako radiš u uniformi nemoraš trošit novce na kombinacije za posao, pa možeš za slobodno vrijeme kupovat skuplju robu. To su neke dobre skuplje tenisice,isto takve traperice, a gore neke fora sportsko-elegantne majice i košulje, i naravno neka bezvremenska skuplja jakna. Bar se ja tako oblačim😁! Obuća i traperice su mi prioritet, a gore kaj god obučem dobro se slaže... > I ja sam godinama muku mučila s oblekom jer sam radila u sportskoj odjeći, izlazila u odjeći za partijanje, a nikak se nisam mogla dogovorit sa sobom kaj nosit kad ne radim i ne partijam, i našla sam svoj stil i super mi je, ne kupujem ništa što je u trendu😆😆😆 Koje da brendove pogledam? Koja marka tenisica? Sve sta mi pada na pamet su samo one za trcanje i teretanu Ovo sta sad idam x pari Vansica mi je previse lezerno i slabo mogu kombinirati na neke elegantnije kombinacije.
2023 09 02
> Natalija77: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/d216a3b0940231f325ca156fda156c2f.jpg) Ja obožavam ovakav stil.Isto sam niska,ali majica u hlačama čudo stvara.Imam puno raznih dužih vestica ,poneki sportski sakoić i traper jaknu na koju znam staviti neku otkačenu maramu.Obožavam duge diskretne lančiće ,razne gležnjače na manju petu kao na slici koje ponekad zamjenim tenisicama...Poigrajte se stilovima,isprobajte što vam stoji,detalji isto čine čuda...😊 Na meni koma, jel sam jako niska i sve to duze mi grozno stoji, od blejzera pa nadalje, jedino na visoke stikle koje su mi ionako previse za svaki dan. Super mi je na visokim curama 😅
2023 09 02
> kozmetika88: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/aa1025f0282ec13cdb7005cd54bb4841.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b52e1b8582525dea0143000f2fc3341e.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/e59a6e10e5ed5adba2d53d2322786681.jpg) > Primjer klasike i elegancije > Nigdje ne pise da morate nositi ono sto je hit > Ja osobno ne pratim modu,nosim sto mi se sviđa i sto mi stoji > Necu sigurno kupiti dugu sarenu haljinu samo jer je u trendu > Obavezno neki dobar komplet trenirke,bila markirana ili ne > Uske traperice,neka basic majica i tenisice > Nikakvo sarenilo,sljokice itd > Sportske tajice i majice su obavezne,naravno ako to nosite > Imati koznu jaknu u ormaru,ne mora biti prava koza > Traperice biram iskljucivo koje mi pasu duzinom i oblikom > Ne kupujem predugacke,mom fit itd > Neke lijepe bluze i kosulje > Klasicne crne hlace > Imati izbor za sve prilike i ne cuvati godinama neku robu pa nikad ne obuci Koznu jaknu planiram nabaviti 😅
2023 09 02
> kucni_bog: > Na internetu postoji punoo videa baš o teoriji oblačenja, u smislu koja mjesta na tijelu treba naglasiti, i gdje bi s obzirom na to trebala neka majica završiti, a hlače početi. Spominje se često kako isti outfit s drukčijim dodacima može potpuno drukčije izgledati, i istaknuti baš one atribute koje imate i želite istaknuti :D > Što se dućana tiče, tu vam ja neću biti od pomoći, pa se nadam da će naletjeti netko tko ima puno više iskustva s time i bolje je upoznat s kvalitetnijim dućanima kod nas, a da opet vreća robe ne košta kao pola mjesečne plaće. > Samo se nemojte obeshrabriti, vjerujem da je bitno osjećati se ugodno i lijepo u onome što nosimo, nekome više, nekome manje, neki se preko robe i izražavaju, whatever, ali si probajte ne stvarati pritisak jer vjerojatno na kraju dana nikoga osim vas nije zapravo briga izgledate li u nečemu široko, šlampavo, kockasto, nisko i slično. Dakle, dok god je to tema kojoj pristupate sa znatiželjom, a ne strahom i tegobom, samo je pitanje vremena kada ćete pronaći nešto što će vam kliknuti u čemu ćete se osjećati kao vi, i još k tome dobro izgledati! Budem pogledala malo 😅
2023 09 02
Ja volim pogledati Who What Wear stranicu tamo ispod članaka budu linkovi na dućane. Meni se uglavnom sviđaju skandinavski brendovi pa pratim njihove stranice i čekam sniženja tamo ili na Outnetu ili po second hand stranicam tražim. Na Outnetu kad je 80 % sniženje bude dizajnerskih stvari od 300 eura za 30-50 eur samo im je poštarina preskupa Zadnjih godina sam recimo počela " stilizirati" dodavanjem remena i nakita i to puno pomaže bitno je da odjeća paše na građu. Slažem da da na visokim curama sve bolje izgleda
2023 09 02
Razumijem vas, nije jednostavno doći do stila, a moda se mijenja, kao i ponuda u dućanima. Htjela bih vidjeti što ste sve bacili i riješili i što sve imate, od gov......se može napraviti i pita. Vansice mogu biti kul na svašta, samo morate biti neopterećeni time kako izgledaju ostali. Pumice također, ima fora modela, Majice s likovima iz crtića pašu mi na djevojčicu u 3. osnovne, njih bih preusmjerila u majice za spavanje. U fitness tajicama ćete na fitness. Možda da si najprije definirate želite li za svaki dan tipa kava, šetnja, dućan, kod frendova, u kino, ili gdje već idete izgledati: sportivo, ležerno, klasično, luksuzno ili želite biti nesvrstana. Tako će vam možda biti lakše nešto dokupiti. Nije sve u novcu, skupi komadi upareni loše mogu izgledati lošije od nečeg što u finalu može biti vrlo povoljno. Stvar je u kombinacijama, zapravo bih rekla da je dobro odabrana kombinacija presudna. Komad ne smije vrištati sam za sebe nego cjelina mora doći do izražaja. Trik je i u basic komadima, bez njih outfiti znaju izgledati vrlo napadno i nakinđureno. Pratim već dugo kako se sparuju komadi, što s čim ne ide i iskristalizirala su mi se neka pravila koja vrijede samo za mene. Na drugima mi je nešto odlično, ali na meni nije, to onda izbjegnem. Npr. u sakou izgledam ko očajna baba koja je sako od nekog posudila jer joj je bilo hladno. U crnom izgledam kao da sam na sprovodu, nikakva elegancija ne isijava iz mene već tuga teška.
2023 09 02
Gore je djevojka napisala, slažem se s tim 100%. duljine odjevnih predmeta su baš važne i ovisne su o vašem BMI, do kud je što. Teško će vam netko napisati što trebate kupiti kad vas nije vidio. Ovo što ste spomenuli sve nabacano na sebe, to isto može postati stil, nekad obučem i 3 majice, baš mi je dobro u tome, jedna viri ispod druge, a onda ide treća malo košuljasta koja je jako otvorena. Pomažu razni detalji, broševi, narukvice, marame, šalovi, nekako zaokruže cjelinu. Zaobišla bih internet kupovinu na vašem mjestu, to možete možda kasnije kad budete zadovoljni temeljima. U općoj ponudi svega, da, lako se izgubiti. Najčešće greške koje vidim su preuske hlače preniskog struka, dosadne bijele tenisice na loš model traperica i gore majica na neki dosadan print, loše odabrano donje rublje koje se ocrtava, obučeno sve po posljednjoj modi, a ništa s ničim ne ide, široko gore i široko dolje u istoj kombinaciji, spadnute hlače. Manje se griješi sa suknjama nego s hlačama, prekratke suknje stoje samo odabranima. Mene preveliki sakoi bacaju u očaj, ali lijepi su mi sportski sakoi s rukavima ¾ koji pašu na sve i svašta. Ma, svatko neka nosi što želi, ali ako slijedi neka pravila izgledat će i bolje. Na poslu sam zamijetila neke 3, 4 kolegice koje se oblače baš posebno i drukčije, ostali su obični, neki običniji od drugih. Ali, tek kad ljudi progovore i kad ih malo bolje upoznaš zapravo vidiš paše li im stil koji su odabrali. Najgora kombinacija je luksuzni brend plus psovanje ko kočijaš.
2023 09 02
Po mom profilu možete predpostaviti što ja nosim :) Kako sam preseljenjem u Pulu u potpunosti promjenila stil ali ne i vrstu odjeće evo savjet. Kupovina u dućanima je promašaj, osim ako nemate brdo novaca pa si možete priuštiti vrhunski dizajn. Zato ja nosim stvari proizvedene u tvornicama bivše Juge.Kvalitetna Arena haljina i slično, kombiniram sa Startas tenisicama. Cilj je imati kvalitetnu odjeću, a ne stvari koje izdrže jednu sezonu. Pratim i novi hrvatski dizajn. Ono što trebate je pogledati koji Vam krojevi dobro stoje, zatim koji stil, elegancija ili otkačeno i polako krenuti skupljati. Glavno da se osjećate "svoji" jer tako ćete sa veseljem stvarati novi stil. Sretno 😀
2023 09 02
1 2 3 4