Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Moja tuzna prica, molim pomoc

Cure molim za neki razuman savjet, napisati cu u poruci ispod sto se samnom dogada,
2024 03 13
Cure pozdrav, nedavno sam tu pisala jel sam mislila da imam endometriozu ali nakon svega stvari su se ocito zakoplicirale, ja sam veliki jopohondar i ne znam jesam li tome sama pridonjela ali molim za neki razumni savjet, ovo je moja prica ukratko: Prije jedno pola godine i vise bolio me trbuh na dodir ali ne klasicno vec kad bi malo jace tiskala po njemu, i tako sam ja stalno piipala i pipala a hiponondar sam veliki, pa sam mislila da imam endometrijozu ugl vjerojatno nemam jer sam napipaala pun trbuh kvrga, kvrzica i to svih oblika Ispod prsnog kosa iih imam velicine graska i po abdomenu razbacanih na sve strane i po dijelu trbuha ispod pupka dosta njih vecih, mogu ih uloviti prstima, mekani Isla sam ginekologici i ona mi je rekla nek ne brinem da je to masno tkivo posto sam smrsavila i to sad primjecujem, nakon toga sam dobila novi simptom da mi se svako jutro pojavi kvrga dolje nisko na trbuhu gdje dode debelo crijevo illi jajnik kod zene, i kad odem mokriti kvrga nestane i tako svako jutro vec mj dana, sljedeci simptom da sam napipala malu kvrzicu lijevo na vratu ispod uha, iskreno nemam pojma jel bila do sad i ja ju tiskala danima i povecala se i sad se suzdrzavam i opet se smanjila ali je tu, u meduvremenu skuzim da imam svako malo hladne ruke i vruce celo, temp 37 vec dva tjedna, prije tri dana od straha iznad kljucne kosti napipala neko zadebljanje desno i stalno sam to toliko dirala da je poplavilo i jucer usred dana se povecalo za duplo, pod prstima je sad osjecaj male kugle I citam sve simptome da je mozda limfom ili cak rak debelog crijeva, molim vas na koljenima pomozite sa kojim savjetom, nemam nikave druge simptome ni bolove a da bi sad opet pipala od straha to mjesto iznad kljucne i otok se koda malo smanjio ali koda malo vise iznad toga pipam novo zadebljanje, znaci ispod same celjusti
2024 03 13
E da imam miom na maternici koji mi izaziva dugotrajna krvarenja i mislim da minje palo zeljezo, nisam u hr i nisam jos u mogucnosti otici na kotrolu, ne znam id straha mi se vec vrti jer prognoze po internetu su rak i samo rak pogotovo kad iskoci iznad kljucne kosti Ima ko kakav pametni savjet jer ja sam se vec odpisala Jel moguce da sam te sve limfne cvorove sama izazvala sumanutim pipkanjem?
2024 03 13
ne čitati internet nego se naručiti na pregled..i saznati ...bolje i za psihičko i fizičko zdravlje
2024 03 13
> Vicky1: > ne čitati internet nego se naručiti na pregled..i saznati ...bolje i za psihičko i fizičko zdravlje Potpisujem..
2024 03 13
A jel moguce iziritirati limfni cvor tiskanjem prstima? Da nabrekne
2024 03 13
Pozdrav!. Mogu Vas razumjeti, jer sam i sama hipohondar.... Dakle, prvo i osnovno, smirite se. Drugo, pokušajte ne misliti o tim "kvrgama" i ne dirati ih. Treće, radi svoga mira, čim budete mogli, naručite se kod liječnika na pregled. Psiha je čudo, ne biste vjerovali što nam ona može napraviti. Vjerojatno nije ništa, već eto, umišljate (ovo ne mislim zlo namjerno). Nikako ne googlajte o bolestima, jer često članci na google-u nisu relevantni. Također, nemojte dati da Vam drugi postavljanju dijagnoze i slušati što se dogodilo nečijoj tetki od strica kada je imala iste simptome kao Vi. Pitali ste, je li moguće da su se limfni čvorovi povećali zbog čestog pipanja?. Rekla bih da je moguće, no nisam liječnik, tako da se uputite prvom prilikom na pregled. Jedini savjet koji ću Vam dati je, da se primirite i ne mislite o tim kvrgama, jer nekako imam dojam da je to kod Vas u pitanju psiha i naravno, da se konzultirate s liječnikom kada za to budete imali mogućnosti.
2024 03 13
Jesam stvarno me strah obuzeo da mi sve srce lupa i preskace, samo bi plakala jer razmisljam kako je noj zivot gotov. Procitala sam valjda svaki tekst na googlu gdje pise nesto o limfnim cvrovima i kvrzicama i svi su prakticki najgore uvijek rak Ta kvrga koja mi je vidljiva svako jutro prije mokrenja rak Kvrzice u abdomenu( naisla sam na tekst od mlade zene iz varazdina) isto je imala kvrzice po trbuhu isla raznim doktorrima na kontrole i svi su joj rekli ne brini masno tkivo, da bi na kraju bila najgora moguca dijagnoza neki rijetki limfom i zato niko nije posumnjao Mene je izbezumilo toliko preklapanje simptoma Brine me temperatura 37 Mjerim ju tri cetiri puta na dan i svaki put je drugcija Ujutro je 36,5 i cim ustanem i napravim neki lagani napor npr hodan opet se poveca i tako stalno ali nikad ne prode 37,2 Ali primjetila sam kad mi ruke postanu ledene i celo se zazari i digne se temperatura na 37 Nasla sam jedino da bi to moglo biti od manjka zeljeza jer imam miom i imam pojacana krvarenja Ali onda opet slomila me ta izbocina iznad kljucne kosti, to nisu nikako dobre prognoze kao u vecini slucajeva je rak ili zeluca ili limfom🥺 Pa opet to povezujem sa tim cviricima po trbuhu Jer masno tkivo je ok ali u tolikoj mjeri, pod prsnim kosem mi je prakticki jedan do drugog Plus temperatura opet dijagnoza najgora moguca Lakse mi je da pricamo, probajte me shvatiti I najgore od svega je sto svukud pise da se na krvnoj slici obicno nista ne vidi
2024 03 13
Zao mi Vas je da se tako mucite i panicno uz internet si postavljate dijagnoze, prvo moj savjet bi bio da se odmah maknete sa interneta i istrazivanja bolesti po internetu. Drugo znam da je tesko ali pokrenite se a nemojte traziti kvrzice po tijelu. Setajte sto vise aktivnosti a ako sebi hocete dobro doista ugasite internet. Kod Vas je sto bi bilo kad bi bilo. Svatko od nas ima kvrzica, masno tkivo i netreba to dirati do te mjere da se upali koza, osobno mislim da je tu psiha posrijedi i nebi bilo lose da na tom polju poradite. Sto reci osim da prestanete traziti kvrge ili kvrzice po sebi a postavljati dijagnoze putem interneta to Vam uzasno steti. Sto prije posjetiti lijecnika sistematski pregled da se umirite. Osobno mislim da Vam nije nista osim sto bi bilo dobro porazgovarati prvo sama sa sobom te sa psihijatrom. Maknite se zaboga s interneta, pa od njega cete se psihicki razboliti. Nema vece gluposti nego tamo traziti lijek. Setajte, radite nesto, zabavljajte se ne razmisljajte o bolestima. Ne umire se tako lako. Sretno i sama si najvise mozete pomoci.
2024 03 13
Imala sam jednom uraslu dlaku na preponama pa se to sve upalilo i nateklo i dermatolog mi je (osim toga) na pregledu opipavao i limfne cvorove i rekao da to radi jer oni znaju biti malo veći kad je nekakva upala u tijelu (nebitno kakva i na kojem dijelu tijela) , oni znaju reagirati i kad je pad imuniteta, prehlada...
2024 03 13
Meni se upravo pojavilo zadebljanje i na lijevoj strani🥺
2024 03 13
Ostavite se interneta, samo si psihu uništavate. Uplatite si sistematski u poliklinici, neka vas temeljito pregledaju i riješite se svih nedoumica! Sretno
2024 03 13
pokušaj piti mjesec dana čaj od koprive, čisti krv i limfu, podiže željezo naškodit neće, a možda pomogne
2024 03 13
Hvala cure budem isla na pregled, samo nisam jos nekih tjedan dana u mogucnosti pa eto mislila sam da mozda ima netko neka saznanja pa da mi olaksa to vrijeme jer mislim da cu iskreno skrenut
2024 03 13
Pa, zakaj ne odeš tamo gdje jesi na neki lagani sistematski pregled privatno? Napraviš krvnu sliku, UVZ abdomena... Bila sam u istoj situaciji kao ti i povremeno išla na sistematske, nakon njih svi simptomi nestanu. Ovo ti se sve dešava jer ti nešto očito pričinjava nezadovoljstvo u životu, moraš skužit kaj. Ja sam nedavno isto krenula guglat zbog nečeg na cici i po googleu je ispalo da imam rijedak oblik raka dojke, obavila sve pretrage-nemam ga.NIKAD VIŠE NEĆU GUGLATI O BOLESTIMA! Kvržice svi imamo tu i tamo, i ja imam ispod uha kvržicu nekad veću nekad manju, skužila sam da mi je to nakon farbanja kose. Svi ti isto kažu, previše tog zamišljaš... Odi vježbati, šetati, nešto... Hipohondrija uopće nije bolest nego neko stanje koje čovjek sam izazove jer ima viška vremena i samog sebe zbog nečeg kažnjava, otkrij zašto!!
2024 03 13
1 2 3 4 5