Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Kako financijski izlazite na kraj?

mi nismo toliko daleko otisli. zivimo u gradu, no imamo malen vrt pred stanom. prije dvije godine sam kupila na trznici sadnice jagoda i posadila i to se toliko rasprostranilo (kao korov je : )) ) da mi ove godine uopce jagode nismo kupovali. nekidan sam napunila pune zardinjere novim izdancima i stavila na prozore jer nemam gdje vise s njima. posadila sam i lavandu. s njom punim vrecice za ormare i radim secer s lavandom koji je dobar za caj i kolace. imamo desetak grmica prefinih borovnica, malo ribizla i kupina, orah, sipak, malu tresnju.
2015 11 29
Meni mama šalje meso,povrće neko sezonsko kojeg budem. Kruh,voće,sve za doručak i začini sve ide u dućan se kupiti. Prašak,omekšivači,kozmetika i to također. Jedino furati niveu za sve. Hhaahahahh.
2015 11 29
bas svaki put pricam s roditeljima kako se tesko zivi, gledam susjede i ostale koje poznajem u trgovinu odu samo po kruh i mlijeko. Ljudi nemaju novca, u kreditu su kada odem u grad u trgovinu gledam ljude kako gledaju u povrce a rijetko ko ga kupi. Zivim na selu pa vecinu stvari imam meso i povrce ( znam da je mama pocela pocetkom 11 mj kupovat krumpir i luk jer svoje je potrosila, ali opet par mjeseci to nije morala kupovat), ali znam da moji odu svakog 2-og u soping za mjesec dana i ostave oko 2000 kn donesu svega sto treba. Nemamo kredit, roditelji su mirovini tata zaraduje jako lijepo ovako sa strane jer je automehanicar posla uvijek ima, ali da moramo zivit samo od njihove mirovine mislim da nebi imali pola stvari, doslovno bi prezivljavali ko vecina :(. Ja imam svoj auto tata svoj racunali smo da nam 2000 kn ode samo na gorivo sto je stvarno previse :/ . Zivot u danasnje vrijeme nije lak, place i mirovine ostaju iste a cijene hrane, rezija i goriva stalno rastu.
2015 11 29
Dobra tema, ne bi bilo loše da se razmijene savjeti ako ih imate :) Ja nemam neke pametne osim standardnih da se špeceraj planira na tjednoj bazi, a ne za svaku sitnicu u dućan. Kozmetiku i higijenu se trudim kupiti na sniženju (pratim newsletter Kozma npr.) ili u Lidlu, Dm-u i Mulleru njihove trgovačke marke i sl. Da, u Lidlu se najviše kupuje, čini mi se da je najbolji omjer cijene i kvalitete. Što nema tamo, kupimo u Intersparu, ali to je sad manje bitno. Na mobu imam aplikaciju u kojoj vodim troškove iliti stanje po računima i u novčaniku. Zahtjeva predanost u unošenju, ali se jedino tak da ušparati inače se na kraju mjeseca pitaš di ti je otišla ta lova.
2015 11 29
Btw, ja imam frenda kojem čapim čokolade svako malo, jer on ne voli a dobiva ih od mame koja ih dobi na poklon na poslu a isto ih ne voli..hihi. (smajlić koji krade čokoladice) Hanami, koju aplikaciju točno koristiš..? Što nudi ta app od opcija? Ja vodim excelicu već godinama ali to mi je nekak primitvno naspram aplikacije..:D No zahvaljujući njoj sam uočila da mi je trošak hrane mjesečno oko 1500 kn i da su mi slatkiši neizrecivo veliki udjel u toj brojci... I da mi zubna pasta traje točno 30 dana. xD I da u tjednu najmanje potrošim četvrtkom iz boktepitaj kojeg razloga...nije mi jasno. :/
2015 11 29
Financije? Nikako haha, eto ja ne radim ali zaradim od toga sto pravim nokte pa svojima sto treba platim nije sad to neka velika svota novca ali dobro dode dok se ne odselim u njemacku.. i kod njih mogu do svoje 21. godine primati djecji doplatak u iznosu od 190 eura.. uglavnom, neda nam se svaki mjesec plakat kako si nemozemo nista priustit ovako cemo otic tamo pa zaradit i solidno ziviti iako nije ni to lako al sta se mora, mora se..
2015 11 29
ja jedva prezivljavam,malo brat flase,pa idem u pekaru pre zatvaranja po besplatni kruh,radim u mcdonaldsu pa neki put tam jedem kad se zatvara,wc papir nosim iz javnog wca i tak,natezanje,najbitnije mi je da imam da nahranim svoje 4macke i pese i da se imam nasminkat a to je bar jeftino
2015 11 29
Uljeshura - zove se Money IQ. Meni je najbolje lego, ali su nekak odustali nažalost od razvoja i samo je za iphone. Malo je i bugovit ponekad... Ubi me, al brijem da koristim krekiranu verziju. Zbog svih tih razloga nisam ni preporučila u prvom postu, ali eto :) Opcije koje ima i koje su mi bitne da mogu voditi nekoliko računa (tekući, žiro, novčanik i kaj god već imate), staviš valutu u kunama, odrediš si svoje kategorije unaprijed (npr. kategorije za potrošnju su kozmetika, izlasci, hrana, roba, doktor i sl), pa za zaradu (npr. plaća, krpice, kaj god). Možeš si i budgete mjesecne podesavati, ali ja to ne koristim. Ima gro opcija u svakom slučaju. I potpisujem za trošak za slatkiše. Ja rijetko kupim samoinicijativno (samo za poklanjanje), al dečko zna kupovat gluposti i to me uzrujava.
2015 11 29
kupujem samo na snizenjima a godinu dana sam jela samo krumpir i to onaj svinjski mali cime svinje hrane ima normalan okus sam je mali,sve ode na stanarinu i rezije,ja radim,muz ne,kuham cuspajze ,vecinu vremena gladni,u ljekarni trazim puderere i kreme testere to koristim,po javnim ustanovama znaju da ostave u wcima sanitar,domestos i slicno pa i to poberem. dugova imam do grla ,kreditne kartice,tekuci i ziro racuni.
2015 11 29
Šteta, imam Samsung. Al ma sigurna sam da ima takvih sličnih stvari i za nas samsungovce, samo se nikad nisam sjetila pročeprkati za takvu aplikaciju, odnosno da to postoji...:O Sad si mi dala ideju. :D Tnx Redhair...zvuči kao da imaš stvarno tešku fazu u životu.. [:znoji]
2015 11 29
Znam da ih ima gro za androide jer sam svojedobno tražila...skini kaj god nađeš pa se igraj u njih nekoliko dok ne nađeš najbolju :)
2015 11 29
redhair ti si pravi borac
2015 11 29
ajoj,imamo samo jedan život a u njemu od vrha do dna pa opet natrag...borimo se..kruh se peče doma jer onda zagriješ i kuhinju,klopa se bira da kuhaš za više dana pa onda kamufliraš sa dodacima da ne izgleda isto,ne zaboravim poslati upite za besplatne uzorke pa se malo i toga nakupi,veš se pere po noći,mačka jede i kiseli kupus ako treba,moram se s nekim mjenjat za debele vunene čarape ;-) ,vozimo se samo kad moramo (kao živimo zdravo i ekološki smo osviješteni) još uvijek mi iz novčanika izleti i ono što nemam kad poludim pa s svađam sa karticama i samom sobom,dani panike u godini su kad je registracija,blagdani,u stvari svaki dan je panika,ali ne damo se.Dan prođe a mi smo još uvijek tu.I nikad više ne pomišljam da ne može biti gore jer se obavezno desi da može.Samo osmijeh i idemo dalje.Sretna sam da sam vas otkrila jer sam si nasla stvarcica koje bih inače preskočila u trgovini i to je to...ma pusa svima.Jake smo mi.Ni ne znamo koliko.
2015 11 29
Redhair suosjećam.... 7 maca sa ulice i azilski pas,koje smo uzeli dok je još bilo dobro,a sada živimo u garsonjeri (24 kvadrata,a samo wc oko 5)....ja na lijekove (imam MS) trošim hrpa love,sreća moja pa sam vegetarijanac i mogu jesti bilo šta od povrća,dok dragi ne,slatko mi više nepaše,djece nemamo,ali opet bez putnog troška mora voziti na neka sela oko Osijeka jer mu je takav posao i ode gorivo jer i voza me do bolnice koja je na drugom ijelu grada (svaka 3 mjeseca moram na kontrolu)....Hrpa je izdataka,ali živi se kako se ko snađe!
2015 11 29
Ja se čudim ljudima koji mogu za haljinu dati više od 2000kn da bi ju obukli jednom, lijepo je kad se ima još takvu stvar nisam kupila , a mislim da nikad ni neću
2015 11 29