Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Njega lica /

Kokosovo ulje, iskustva??

jel jojobu nakapas u cijelu bocicu ulja ili svaki put kad istisnes malo ulja iz bocice nadodas tih 5-6 kapi u to ?
2015 01 25
već sam negdje napisala al ću ponovit..možda nekome pomogne...od kad kuham na kokosovom ulju nemam problema sa žgaravicom..mogu začiniti jelo sa svim i svačim..ništa..i kolesterol mi je pao sa skoro 7 na 5..a za kosu nema bolje stvari..kao maska ili po ljeti na mokru kosu stavim malo i super izgleda... [:kesi] ...i za probavu je odličan..
2015 01 25
Koristila sam kokosovo ulje i to ono pravo, bas domace dok sam bila u Dominikanskoj Republici i kosu mi je preporodio! Ne znam bih li se udusila po licu ga mazati!
2015 01 25
Ja sam ga počela koristiti prije otprilike pet mjeseci i imam samo pohvale za njega. [:smijesi] Kupila sam kutijicu veličine malo veće kreme za lice te ju imam još i sad, a svaki ga dan koristim u različite svrhe. Iako se prvenstveno preporuča za kosu, meni se ne sviđa njegov učinak na kosi jer ju samo jako zamasti, a ne izgleda znatno ljepše nakon njega, no sviđa mi se prvenstveno kao skidač šminke i moram priznati da vrhunski skida maskaru - dovoljno je staviti mali dio na trepavice i utrljati te potom preći maramicom (ja koristim vlažnu maramicu). Katkad ga navečer stavim i kao dezodorans jer sam čitala da izbijeljuje područje pazuha (a dezodoransi ga tamne pa ih stavljam samo po danu). Koristim ga i kao sjajilo nakon što nanesem ruž te katkad kao labello no brzo se upije pa više preferiram kremu za usne. Odličan je i kao piling - izmiješaš ga s šećerom (po mogućnosti smeđim) i koža ti bude jako mekana.. dobar je i za zanoktice i kao krema za stopala, a super je to što se jako malo troši i dovoljne su male količine, iako ispočetka izgleda mala kutijica, a skupa - isplati se. Par puta sam i pekla na njemu... Kokosovo ulje postalo je moj obavezan dio rutine kad je u pitanju higijena. [:zaljubljen] Imam masnu kožu sklonu aknama pa ga ne nanosim na lice i mislim da nije dobar za lice sklono aknama, prve dane korištenja sam ga stavljala i mislim da mi je potaknulo nastanak prištića... pa ti ga za to ne bih preporučila.
2015 01 25
tu sam procitala da ga neka cura stavi u kavu pa sam naravno morala probati [:hihot] kupila sam ga prvenstveno radi pasa, jedan ima problema s probavom (pretvrda stolica) pa su mi rekli da stavim zlicu tog ulja njima u hranu pa sam usput stavila sebi u kavu [:hihot] meni je super, obozavam kokos inace i mrvu mi bude kava kokosasta ali doslovno u 2 dana sam se navukla i sad mi kaza bez njega nije zanimljiva. na lice ga ne bih stavljala, nikakvo ulje ma kako pricali da je to super, lice mi je sklono upalnim procesima i nema sanse da riskiram
2015 01 25
a je li bitno koje je kokosovo ulje ako ga zelim koristit za kosu, jer sam negdje cula da se prvenstveno preporucama hladno presano ekstra djevicansko....?
2015 01 25
ja koristim dm-ovo, pise hladno presano
2015 01 25
Bilo koje ulje koje se koristi za njegu mora biti hladno prešano. Tako bi trebalo biti i u prehrani, ali - teško ostavljamo stare navike, ma kako loše bile....
2015 01 26
Illusion, malo kasno palim, ha?! ;) Pomješam si u ruci odokativno ali planiram nabaviti prikladnu ambalažu i pomješati prema receptu točnu količinu.
2015 01 26
KOKOSOVO ULJE - https://hr.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-Cold-Pressed-Organic-Extra-Virgin-Coconut-Oil-54-fl-oz-1-6-L/84781?rcode=AID8235 ja ti imam to ulje, kruto je skroz, onako ko maslo, i može se jest, iako ga ja ne jedem, meni je samo u kozmetičke svrhe... i super je! Evo i od mene kod za 5% popusta: AID8235
2020 12 13
1 2 3