Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Donacije za izbjeglice... Ima li tko konkretne informacije?

Ma dajjjjj....stvarno, Mađarska je baš nečovjek..
2015 09 17
Mađarska je priča za sebe. Mislim da su oni više razmišljali šta će biti ako "obećane zemlje" zatvore granice, a oni pustili već k sebi ne znam koliko tisuća njih. Ne zaboravimo da su mađari valjda u goroj financijskoj situaciji od nas. Ne opravdavam, ali sve ima lice i naličje, dobre i loše strane. Moja teorija je da ćemo i mi zatvoriti granice jer će ih definitivno biti previše, a nakon izvjesnog vremena, kad obećane zemlje po*izde, EU će kao cjelina reći da više ne može. jer ovo nisu samo ljudi, ovo je s ekonomske strane ogroman trošak...em na policiju i vojsku, em za zalihe hrane, smještaj, prijevoz, pa kasnije socijalne pomoći, stanovi za azilante. Prevelik trošak, a odjednom.
2015 09 17
"Naši vrli" političari kažu kako zatvaraju granice kad prijeđe cca 15000 imigranata.Znači kroz par dana možemo očekivati zatvaranje granica.
2015 09 17
sad ih je 9000, a 15000 ce bit vec sutra
2015 09 17
To je bilo dopodne.Navodno ih sad puštaju iz hotela,a neki su već na bregani..
2015 09 17
Krajnje nezahvalni mladići. Fuj.
2015 09 17
Ja u jednu ruku razumijem da muškarci bježe glavom bez obzira...Nemojmo brkati naš domovinski rat sa situacijom dolje. Tamo glave padaju bez problema, nek jedna strana osvoji teritorij druge i to se ubija po redu, bez pardona, a muškarci su veća prijetnja od žena i djece.
2015 09 17
Kako nove informacije stižu, izgleda da ih Slovenija neće baš primit????????? Što u tom slučaju? Već ih je skoro 10000 ušlo u Hrvatsku, gdje s njima? Mislim ajmo bit realni, kako zbrinut tolke ljude?
2015 09 17
Hodas (vozis se) danima i zelis pobjeci od rata da ti ne ubiju obitelj - netko te smjesti u hotel - onda valjda ne mozes rijecima dovoljno zahvaliti za to a ne ic po eure u njemacku i svedsku, a ovo unistavati
2015 09 17
naš problem je kako ih zbrinuti i gdje ih poslati dalje....a njihov što ne žele ostati ovdje
2015 09 17
Ako niste dio rješenja, nemojte ni biti dio problema.
2015 09 17
Naš problem je kako ih poslati dalje, da. Dok ne postane problem da ih nemamo kuda poslati jer, realno, previše ih je, ni najveća zemlja fizički i financijski ne može to podnijeti neograničeno. Ono što sam već na jednoj temi napisala...jedan od većih problema je što to nisu ljudi naviknuti na naše običaje, ali nisu se spremni ni prilagoditi. kako je netko već napisao- kad si u rimu, budi rimljanin. Oni to neće. Nikada. A problem asimilacije tako velikog broja ljudi može dovesti do popriličnog problema. isto tako, očekuju da ih svi prevoze, osiguraju smještaj, hranu, vodu, razgrnu put do njemačke kao mojsije more, a onda rade ekscese tipa divljanje ili ono sve na mađarskoj granici. Da, kužim, frustirani su, frustrirana sam i ja jer mi mama ne može dobiti posao, pa ne idem u firmu koja je nije zaposlila i ne razbijam im urede.
2015 09 17
Meni je ovo prestrašno, ovo nema veze sa humanizmom niti ičim više... I nije Danka njihov problem što ne žele ostati ovdje, jer nije stvar što žele nego što se može. Ne može Hrvatska zbrinuti toliko ljudi? Ne možemo ni sami sebe... A ovo ponašanje je zahvalnost? Ako je Hrvatska odredila da možda nekako u humanitarne svrhe može zbrinuti oko 1000 ljudi po dogovru , onda što radi deset i dvadeset puta više ljudi tu? Oni prolaze..vidim..baš lijep prolazak...Da mi gost kroz kuću tako prođe dobio bi nogaru u dupe špicom i to ne mekanim..
2015 09 17
"Brisel" kaže kako mi moramo zbrinuti sve koji dođu k nama,a ne smijemo ih pustiti k njima,znači oni moraju ostati kod nas iako žele k njima ...
2015 09 17
Ako ovo što noemi kaže mobiliziraju ljude za pomoć na prelazima..ako se lokalno stanovništvo koje ima suosjećanja i zna nažalost puno o izbjeglištvu počinje bojat za vlastitu sigurnost onda nije više stvar koja se ne tiče građana? Uostalom, hipotetski, ako toliki broj dođe u grad, selo i sl i nastanu neredi i sl što onda??? Mislim koji dio problema i rješenja? Možda ovi koji nisu dio problema imaju rješenje pa onda mogu reći nešto? Sve je lako dok se nekog osobno ne tiče, a kad pređe u osobno onda se promjeni priča.. Ponavljam, razumijem ljude i treba im pomoći, ali u granicama mogućnosti i ne po cijenu vlastite štete ili sigurnosti!
2015 09 17
1 2 3 4 5 6 7 ... 10