Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Jako visok kolesterol

Naime, mama mi je na pregledu otkrila da ima jako visok kolesterol., treba imati manje od 5, a ona ima 10., i mene odmah hvata panika, jer sam na nju osjetljiva više nego na sebe samu [:tuzan] Je li to jako opasno? [:place] Ima li netko osobnih iskustava sa visokim kolesterolom, ili možda znate nekoga tko ima? Pijete li neke lijekove, pazite na prehranu? Molim bilo kakve savjete [:poljubac]
2015 10 02
Moj tata ima kolesterol no ne tako visok.. Neka zamjeni suncokretovo ulje maslinovim.. i moj tata znade popit deci vode u kojoj je razmutio žlicu jabučnog octa i na taj način je skinuo u tjedan dana kolesterol za 2. Jako je bitna prehrana pa..
2015 10 02
Isto tako, tata je izbacio proizvode s bijeliim brašnom iz prehrane.
2015 10 02
Proguglaj LCHF prehranu
2015 10 02
...neka pokusa..svako jutro salicu jogurta i zlicu kokosova brasna promjesati i popiti..min...3 tjedna.... [:smijesi]
2015 10 02
Ma nije prehrana uvijek presudna. Hranimo se poprilično zdravo a i ja (to me ne zabrinjava) i moja kći koja ima tek 18 godina (to me jako zabrinjava) imamo povišen kolesterol. Trenutno smo na pretragama-dijagnosticirani su joj policistični jajnici, no nitko nam ne zna konkretno reći u čemu je problem. [:tuzan]
2015 10 02
lelap 12 ovo za jogurt i kokosovo brašno još nisam čula.Jel to iz osobnog iskustva? Hvala na savjetu i odgovoru [:smijesi]
2015 10 02
ja ti isto imam kolesterol oko 9-10, a imam 24 godine..ne jedem stvari od bijelog brasna jer imam intoleranciju na gluten, maslinovo ulje koristim cijeli zivot i opcenito jedem jako laganu hranu, povrce, piletinu, prirodne vocne sokove..ali kolesterol nikako da se spusti, tako da ti ne treba uvijek biti problem u prehrani..meni je doktorica slala tablete na knjizicu ali ih nikada nisam podigla, buduci da znam da je kolesterol nasljedna bolest i da mi vjerojatno niti tablete nece pretjerano pomoci
2015 10 02
....da bas iz osobnog...probajte...sretno,.. [:smijesi]
2015 10 02
Hvala [:poljubac]
2015 10 02
Kod mene u familiji su također svi masni [:hihot] , lagano povišenu masnoću sam prvi put otkrila u srednjoj, kod mame je kritično, tata drži pod kontrolom, ali i kod njega je bilo jako loše (a cijeli život pazi a prehranu i dugi niz godina je bio fitnes trener tako da nismo bili baš kolektivno familija izjelica pa da smo se umastili [:smije] ), ono što uvelike uz sve ostalo pomogne je čaj od koprive, možda banalna stvar ali nije na odmet, zaista čisti, dnevno popiti barem litru koprive, s vremenom se navikne na okus, sad ju čak i volim [:hihot]
2015 10 02
Moja je prijateljica jela samljeveno laneno sjeme sa jogurtom ujutro za doručak i smanjila kolesterol. Laneno sjeme treba samljeti u mlinu za kavu i 3 jušne žlice dnevno konzumirati. Može uz bilo koji obrok. Sretno !
2015 10 02
Hvala svima na savjetima [:poljubac] [:poljubac]
2015 10 07