Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Lazanjeeeee

Cure, žene... Htjela bih sama napraviti lazanje (nikad ih nisam radila) pa jel mi može neka napisati recept? Moze i s kupovnim tjestom, kupovnim zacinima ili sto vec... Citala sam po internetu, ali svaki je recept razlicit. Htjela bih neki jednostavni i da mi lazanje ispadnu fine [:zaljubljen] [:zaljubljen]
2015 11 12
za normalan protvanj ti treba 4 jaja i 400g glatkog brasna to umjesis i ostavis stajati oko pola sata podjelis na koliko ti treba kora-ja radim na 5 i razvaljas ih na velicinu protvanja na tavici podinstas jedan luk sitno nasjeckani ubacis paket mljevenog mesa i malo podinstas,dodas zacine,malo vode i pasiranu rajcicu.ostavis polu poklopljeno 15-ak min. pecnicu upali na 180C,protvanj lagano premazi uljem,stavi prvu koru,malo mesa,drugu koru i tako do kraja. na vrh stavi umak i naribani sir
2015 11 12
Ja ih radim ovako: 1. pola kile ili kila junjeceg mesa mljevenog luk mrkva -to sve dinstam dodam zacina -papar i origano -dodam pelate (ili paradaj sos) -kuham dok ne ispari voda 2.besamel zagrijem pola litre ili litru mlijeka (ovisi o kolicini mesa) posebno pomjesam gustin ili ostrobrasnoi dodam kad se mlijeko zagrije (kao da radis puding) .zacinim sa muskatnim orascicem i mrvicom soli 3.tijesto -kupim gotovo [:hihot] Slazem: prvo malo mesa (da ne stavim ulja u posudu) tijesto meso bešamel tijesto meso bešamel parmezan na kraju! to je moja verzija-KORISTIM PELATE,NE KORISITM SOL,SIR,TJ,PARMEZAN SAMO ZA KRAJ... Pećem cca.25min na 200 stupnjeva
2015 11 12
ja ne koristim gotova tjesta,a besamel ne podnosim-imam tu neku light verziju u svojima stavljam heljdino brasno [:kesi]
2015 11 12
Evo moj recept; Pola kile miješanog mljevenog mesa 1 glavica luka 1 češanj češnjaka 1 mrkva Malo korijena celera Pola litre pasirane rajčice Sol, papar, crvena paprika, majčina dušica, bosiljak, ruzmarin, origano, lovorov list, peršin, šećer (vegeta, ako voliš) Na ulju prodinstati nasjeckani i malo posoljen luk, nekih 3 minute. Dodati mljeveno meso i dinstati dok ne pobijeli, dodati nasjeckanu mrkvu i celer. Kad ispari voda iz mesa, dodati začine - malo soli, papar, pola žličice crvene paprike, lovorov list i prstohvat majčine dušice. Na meso ulijati pola litre pasirane rajčice žličicu šećera i čašu obične vode. Kuhati 20tak minuta uz miješanje - mora biti dosta umaka kako lazanje ne bi bile suhe. Na kraju staviti po prstohvat ružmarina, bosiljka i nasjeckanog peršina po želji. Bešamel umak: Na cca 10 dag maslaca staviti oko 5 žlica brašna, miješati na laganoj vatri dok brašno ne požuti, nekih pla minute..lagano dodavati litru mlijeka, kuhati dok se umak ne zgusne, posoliti i naribati malo muškatnog oraščića - ne puno jer ima jaki okus. Slagati red tijesta (kupljenog ili domaćeg - po želji), preliti bešamelom, pa bolonjez umakom, naribati malo sira (bilo kakvog - gouda, trapist..) i tako redom dok ne potrošiš sve..ovisi koje dimenzije posude imaš, meni od ovoga bude tri reda. Na vrh obilno zaliti bešamel umakom i naribati sir ili posipati parmezanom. Peći na 180 stupnjeva oko 40 min - gornji sloj mora biti lijepo zapečen. [:zaljubljen]
2015 11 12
lazanje na 100 nacina! lucija -sviđa mi se tvoj nacin!
2015 11 12
Evo najboljih i najlaksih Gotove kore- obicne kore za putu, ne za lazanje 400 grama mljevenog mesa po zelji 3 glavice luka Izdinstati na malo ulja i zaciniti Napraviti besamel koji se radi od 50 grama margarina 3 zlice brasna i pola l mlijeka ja odma sve stavim smanjim jacinu i mijesam dok se ne zgusne kao puding Onda u taj besamel dodam prethodno izdinstano meso i jos malo zacina po potrebi Uzmem kore tepsiju u kojoj cu peci i idem redom Tri kore pa kecap pa smesa pa sir i tako do kraja s tim sto je zadnja kora samo sir preliven sa dva dcl vode Pece se 20 min na 200 stupnjeva i sve se pojede u trenu, ova kolicina je dovoljna za 4 odrasle osoba da se bas bas dobro najedu, radim ih cesto i u svim prigodama i svi su prezadovolhni, probajte.
2015 11 12
hvala [:zaljubljen]
2015 11 12
lazanje na 100 nacina! lucija -sviđa mi se tvoj nacin!
2015 11 12
Na kutiji Barilla lazanja ima fenomenalan recept koji svaki put uspije. Nije nužno koristiti Bariline lazanje, dakako. [:hihot] [:hihot] Ja jedino papriku izbacim jer mi je to ko šaka u oko, uopće ne paše, ali stvarno je sve ostalo kao u normalnim lazanjama na kakve i pomislimo kad kažemo "lazanje". [:smije] Odličan recept. Univerzalan nekako. Approved by Barilla. [:smije]
2015 11 13