Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

pranje zimskog kaputa

Pozdrav :) oprala bih zimski kaput u mašini, kaput je sastava 60% reciklirana vuna, 30% poliester i 10% druga vlakna. zanima me, da li imate iskustva s pranjem u mašini kaputa? na kojem programu? temperatura ili bez temperature? centrifuga?
2015 11 22
a što piše na etiketi za održavanje? ja bi ga svakako bila sklonija oprati ručno namakanjem u tekućem deterdžentu tipa Perwoll.....
2015 11 22
Možda bolje ne, obzirom da ima toliko vune u sebi, stisnut će se i vlakna se promijene. Može se napraviti smjesa sode bikarbone i eteričnog ulja, posipa se po ključnim dijelovima kaputa i ostavi preko noći. Eventualno nakon toga ubaciti u mašinu samo na omekšavanje i ispiranje, bez pranja, bez centrifuge. Naravno, ako je kaput jako prljav, jedino rješenje je kemijsko čišćenje...
2015 11 22
Prala sam samo od poliestera kaput,na najnižoj.temp bez centrifuge. Imam vuneni,no njega se ne usudim.
2015 11 22
etiketa kaže kemijsko, a taman sam ga izvadila iz ormara za ovo zahlađenje pa bi ga odmah i oprala. probati ću ručno, hvala :)
2015 11 22
kaput nije prljav - nema vidljive neke fleke ni ništa slično, samo bi ga malo "osvježila" za zimu.
2015 11 22
Sretno! I sama volim da su mi jakne i kaputi čisti i mirisni, uvijek isprobavam nove načine čišćenja, ponekad se iznenadim kako neke stvari dobro podnose pranje. ali ako su skuplji komadi u pitanju, uvijek treba biti oprezan.
2015 11 22
hvala :)
2015 11 22