Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Kako se rješiti stresa/straha prije ispita?

Bok drage cure, nadam se da vam nije blesavo moje pitanje. Na 1. sam godini faxa, za sad mi je sve išlo super, dobivala sam 4 ili 5 iz kolokvija, ali ovaj tjedan imam teške ispite kao i idući. Baš učim i ne mogu izbaciti loše misli iz glave, da ću pasti i slično.. nisam po prirodi nesigurna, ali ovo mi je sve nešto novo i jako me strah uopće ići na ispit. :( Nadam se da imate neki savjet jer ima puno starijih cura od mene, koje studiraju ili su završile i meni s 18 godina bi puno značio dobar savjet ! Pusa i nadam se da uživate u toplom večernjem ugođaju! :)
2016 02 02
I kaj ako padneš ispit? Ići ćeš na idući rok. Brini tek na 8. roku :D Prije ispita, kada je već kasno za dodatno učenje i ponavljenje, samo si pomislim ako prođem, super, ako ne, ima idući rok. Na prvoj godini ti je prerano za takve brige. Ako ti je 8. izlazak na trećem fakultetu tek tada se malo počneš brinuti XD
2016 02 02
I ja sam takva, evo i sad na kraju faksa. Nije to dobro nikako. Moj savjet je da svakako izlazis na ispite (kod mene je par puta bilo onog prestrasim se pa ne izadjem a kolege koji su ucili manje od mene prodju bez problema). :*
2016 02 02
Hahahaha, a to je istina, uvijek imaš 2. rok ako ne prođeš, nije smak svijeta..samo se ne sjetim toga jer mi je fora iz škole u glavi - jedan ispit i to je to! Hvala, Epona, mislim si "ajme ne znam, ne znam" i na kraju bude sve dobro :)
2016 02 02
Slažem se, treba izlaziti na ispite, barem onako turistički :D Malo da vidiš kakav je ispit, može li se prepisivati i tak (nije da ja prepisujem, jel)
2016 02 02
Kada sam pisala svoj baš prvi kolokvij, profesor me uhvatio kako besramno prepisujem (sad sam se izdala, haha) iz skripte pa sam pala, naravno. I baš sam se zabrinula iako sam znala da imam još puno prilika da prođem ispit. Prošla sam na prvom roku jer sam taj put bila pametnija pa sam skriptu isprintala u malom formatu :)
2016 02 02
Nikakav savjet ti ne moze tu pomoci, meni je cijeli zivot tako pred vazne ispite/dogadaje. Za mjesec dana imam veeeliki ispit (vezano uz posao) i jos od 12. mjeseca me srafi zeludac. Sto vise i vise savladavam gradivo trema je manja, ali me polako lovi panika da ne budem stigla sve nauciti pa mi na isto dode :D
2016 02 02
Hvala, cure! Puno znači kad ti netko kaže kako je njemu bilo :)) Sve kolege oko mene paničare pa nije zdrava atmosfera :)) Idem hrabro u nove pobjede :D
2016 02 02
Mislim da ti je normalna sad panika jer su ti prvi ispiti u životu i ne znaš ni sama šta da očekuješ :D Vidjet ćeš, kasnije će biti kako cure kaže "iiiima rokova" i "pomalo, budemo već", bez zajebancije. Uči koliko možeš i daj sve od sebe...Prvi rokovi su ionako da vidiš kak ispit izgleda- ako prođeš super, ako ne, tu je drugi rok. I nemoj zaboraviti malo se ipak prepustiti užicima, odi na kavu, pogledaj film, ako ćeš samo štrebati, čak i kad si toliko umorna, neš ništa napraviti, samo ćeš se izdeprimirati jer "ne možeš zapamtiti".
2016 02 02
Nemaš šta brinit, ja sam toliko znala paničarit, al ono, sve se na kraju riješi ;) Sam polako.
2016 02 02
ma, uvijek je dobro malo se bojat, nomalno da ne možeš biti ravnodušna. ali, bude sve ok, uvijek ima drugi rok :-) probaj se upisati na yogu ili bilo kakvu fizičku aktivnost, garantirano smanjuje stres. sretno :-)
2016 02 02
Ma trčim ja sa psom kad mi prekipi od učenja :D Hvala još jednom, smirile ste me za sutra i sve naredne "dane D" :D ♥
2016 02 02
I počasti se nekim sitnim užicima nakon ispita, čisto da se imaš necemu veseliti...npr.kino s dečkom ili frendicom, nova ogrlica, frizura...bilošto što te veseli...
2016 02 02
P.S. Sretno!
2016 02 02
Bok! :) Ja sam na prvoj godini fakulteta mislila da ću sve popadati (jer su svi govorili kako to svi padaju, itd.) pa bih cijelu noć šetala kao manijak po domu (umjesto da sam spavala). Onda sam ti ja shvatila da ću prolupati ako tako nastavim i malo sam promijenila stvari. Ispite sam spremala na vrijeme (uglavnom; znala sam ih imati po 6 teških u jednom tjednu pa bi mi bilo grozno da nisam na vrijeme radila) i onda bih dan prije bila sigurna kako sve znam. Otišla bih s curama u šoping ili u šetnjicu i nisam uopće razmišljala o ispitu. Kada se nisam dobro pripremila za ispit, znala sam da mi je to prvi izlazak i da uvijek imam druge rokove, u slučaju da ovo ne prođe dobro. Naravno, na kolegijima malo strožih profesora sam i na 5. godini imala tremu, ali ne u toj mjeri da ne spavam, nego ono, tek toliko da znam da mi je stalo do toga prolaza. :") Prva godina si i treba ti malo vremena da prokužiš kako položiti nešto kod određenog profesora. Kada to spoznaš, na konju si. ;)
2016 02 02
1 2