Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Razlika između sveučilišta i veleučilišta?

Dali zna netko koja je razlika izmedu radiologije u splitu i Zg, za Zg piše da je veleuciliste, a split sveuciliste, razlika????
2016 02 22
Ili radiologije u Rijeci, tamo je isto sveučiliše, heeeellllpp ljudi
2016 02 23
"Pristup daljnjim razinama studija: po završetku stručnog studija Radiološka tehnologija može se nastaviti studij na diplomskom sveučilišnom studiju uz dodatne uvjete." Ovo - dodatni uvjeti - je ključno jer ako misliš dalje na master može ti cijela godina proći u davanju razlike. Ako ne misliš dalje malo je jednostavnije završit veleučilište ...
2016 02 23
Hvala na odgovoru, a što ja dobijem s tim da idem na master? Mislim koju titulu i to? Jel to znači da bi ja trebala bolje ići u Rijeku ili Split na sveučilište?
2016 02 23
neznam koja je razlika na radiologiji ali definitivno je bolje ici na sveuciliste. nakon zavrsenog sveučilišta dobivas drugaciju titutlu nego ne veleuč, dobivas bolju titulu, imas puno vise opcija otvorenih za vrijeme studiranja ( tipa razmjena studenata) i sveučilište je vise priznato vani nego veleuč. u svakom slučaju, odi na sveučilište
2016 02 23
Hvala na informaciji, znaš one spike u Hrvatskoj da su jedino fakulteti u Zg priznati, npr farmacija u splitu je kao nepriznata i nemreš se zaposliti, ja inače nisam iz Zg i nije mi bitno gdje ću studirati, naravno voljela bi u Zg, ali radije ću otići onda u Rijeku kada je tamo sveučilište, a ovdje u Zg veleučilište, u Split baš i ne bih rado 😆 ali brine me to kaj će mi poslije studija reći kao ovi iz Zg imaju prednost pri zapošljavanju ili tak bešto
2016 02 24
I u Splitu i u Zagrebu je to stručni studij koji traje 3 godine, dobiješ isti naziv. Diplomski postoji samo u Splitu i izvanredan je, te se svaka godina plaća 20 000 kn, i gleda se prosjek ocjena, tako da u ovom slučaju nema razlike. Ali postoji razliku u faksu koji traje 5 godina (sveučilište) i u faksu od 3 godine (veleučilište)
2016 02 24