Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Medicinski fakultet

Otkad je uvedena matura, na svaki medicinski fakultet se upisuje putem mature iz kemije, biologije i fizike(naravno i hrv mat engl), a na medicinu u zg putem prijemnog, jedne godine je samo bilo putem matura
2016 05 19
> noema113: > s tim prosjekom u zg nećeš upasti, osim ako prijemni ne bude oko 90% riješen, a mature isto preko 80% barem. s tim da zg traži sve na A razini, ali evo nek me moja mlađa kolegica ispravi ako sam u krivu. u rijeci i osijeku je lakši studij, predmeti se mogu prenositi, niži su kriteriji za upis pa se time upisuju i lošiji studenti i sve skupa je podnošljivije. o kvaliteti doktora nakon studija vam javim za par mjeseci. Slazem se sa svime, u rijeci cak imaju i duze praznike, npr nama je fax poceo 4.1 a njima 18.1 i puno je lakse, imaju mogućnost ispravljanja kolokvija a mi ne
2016 05 19
Da objasnim da me se ne napada bezveze, do prije mjesec i pol se nisam planirala upisati na medicinu(kao dijete sam dobila traume od bolnice i krvi, naime nije ni vrijeme ni mjesto da objasnjavam kroz sta sam prosla sve) ali sada me to jako zanima, oprostite ako vam smeta otvaranje novih teme, ali stvarno mi je jako bitno da znam iskustva drugih, zato sto cu uspjeti samo ako imam cilj, jako mi je zao ako ste stekli dojam da me to znanima zbog viseznamenkastih sifri, ne, stvarno se mogu zamisliti kao lijecnica, vi ste svi stariji tu od mene, ali se mozete sjetiti da ste mozda i vi mjenjali svoje misljenje, pa tako od stjuardese do lijecnice. Cure, mislite li iskreno dali bi mogla s 3.86 i 4.5 iz ostalih razreda upisati medicinu u Osijeku? Sto vam je bilo na 1. god najteze?
2016 05 20
> noema113: > > Coco96: > > > noema113: > > > s tim prosjekom u zg nećeš upasti, osim ako prijemni ne bude oko 90% riješen, a mature isto preko 80% barem. s tim da zg traži sve na A razini, ali evo nek me moja mlađa kolegica ispravi ako sam u krivu. u rijeci i osijeku je lakši studij, predmeti se mogu prenositi, niži su kriteriji za upis pa se time upisuju i lošiji studenti i sve skupa je podnošljivije. o kvaliteti doktora nakon studija vam javim za par mjeseci. > > Slazem se sa svime, u rijeci cak imaju i duze praznike, npr nama je fax poceo 4.1 a njima 18.1 i puno je lakse, imaju mogućnost ispravljanja kolokvija a mi ne > i nemaju usmene koliko se sjećam, tj na usmeni se ide samo ako odbiješ ocjenu s pismenog. isto je literatura za anatomiju samo jedna knjiga, dok su u ZG tri, i još tri mala priručnika, predmeti se slušaju dulje i slično... Hvala na odgovorima
2016 05 20
Medicinska škola Osijek i medicinski fakultet u Osijeku su jaki i nije istina da lako upadaš, kriterij je isti kao i u Zagrebu. Moraš biti vrhunski da upadneš i u srednju i na faks.
2016 05 22
1 2