Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

FFZG - Test intelektualnih sposobnosti

Pozdrav, evo ove godine sam prijavila nekoliko preddiplomskih na ffzg-u i oni, naravno, imaju svoj prijemni koji je test intelektualnih sposobnosti. I ja već sama donekle shvaćam da se za to ne može pretjarno učiti, ali mene hvata užasna panika i osjećam se potpuno beskorisno samo sjedeći i ne pokušavajući učiniti ništa. Pregledala sam nekolicinu IQ testova i uvijek dobijem otprilike isti rezultat, i pregledavala sam ravenove matrice čisto da probam izvježbati to otkrivanje poveznica između njih, no nigdje nema nikakav konkretan primjer njihovog ispita ili tih famoznih skripti o kojima slušam već dosta dugo. Budući da sam vrlo napeta osoba koja se zbog svega živcira, htjela sam se obratiti sadašnjim studentima ffzg ili onima koji će se tek upisati..kako ste se vi pripremali i je li zaista tako teško kao što pričaju?
2016 06 18
Bilo je par tema u kojima su cure nudile pripremu za prijemni pa pokušaj njih kontaktirati jer sigurno imaju bar neke materijale i skripte za pripremu, a i ja sam čula svašta o tom testu, ali ne studiram na filozofskom pa nemam osobno iskustvo s tim tako da te ne želim plašiti s tim pričama. Sretno :)
2016 06 18
Heej, ja ti držim pripreme, jučer je došla nova grupa baš. :) Javim ti se :)
2016 06 18
malo padam s Marsa što je to test koji liči na onaj s vozačkog? bilo bi logičnije da je test općeg znanja?!
2016 06 19
Nije baš takav, test na vozačkom je prelagan :'D Ovdje ima teških zadataka, ali je osnovno da je stravično malo vremena. I još su i matematički zadaci. Opće znanje se ne testira već dugi niz godina.
2016 06 19
aha tako, pa ne znam koliko im je to pametno, trebalo bi testirati i jedno i drugo i društvenjacima i humanistima važna su i matematička znanja šta možeš stavit neke primjere zadataka da vidimo jel nam mozak u banani
2016 06 19
Opca kultura ukinuta jer bi vecina popadala
2016 06 19
> cipelitza: > Opca kultura ukinuta jer bi vecina popadala Nažalost, da! Nebulozno je da se za Filozofski pola prijemnog sastoji od problemskih matematičkih zadataka, ali očito to tako mora biti.. Ne znaš bi li se smijao ili plakao :D
2016 06 19
> cherry5: > > cipelitza: > > Opca kultura ukinuta jer bi vecina popadala > Nažalost, da! Nebulozno je da se za Filozofski pola prijemnog sastoji od problemskih matematičkih zadataka, ali očito to tako mora biti.. > Ne znaš bi li se smijao ili plakao :D To je nacin detektiranja ciji je iq veci od broja noge prvasica.
2016 06 19
to je i meni samoj bilo malo čudno jer je to fakultet na kojem nije bitna matematika za većinu studija, mislim, don't get me wrong, naravno da se neke stvari moraju znati, no nekako mi se uvijek činilo logičnije da je za taj fakultet bitniji vokabular i opća informiranost, no eto. a taj test i je napravljen tako da zapravo ne bi trebalo biti dosta vremena za riješiti sve točno za osobe koje nisu natprosječno inteligentne, to je poanta tog testa, no ipak su možda malo trebali korigirati sadržaj toga jer dosta ljudi ne upadne na temelju matematike koja ne bi imala nikakve veze s nekim studijem kojeg bi odabrali. ili možda osobe kao ja, kojima mozak jednostavno veli bye-bye u nekim trenucima i onda se uhvate kak gledaju u test i razmišljaju o nečemu sasvim drugom.
2016 06 19
> cherry5: > > cipelitza: > > Opca kultura ukinuta jer bi vecina popadala > Nažalost, da! Nebulozno je da se za Filozofski pola prijemnog sastoji od problemskih matematičkih zadataka, ali očito to tako mora biti.. > Ne znaš bi li se smijao ili plakao :D Test intelektualnih sposobnosti nažalost neki još uvijek poistovjećuju sa sposobnošću za matematiku. Svaki test intelektualnih sposobnosti koji ovisi o nekakvom PREDOBRAZOVANJU je loše koncipiran test (ako mu je cilj provjera je li ispitanik inteligentan, to hoću reć' :D ). :/ A tu spada i znanje rješavanja matematičkih zadataka. Otkud oni znaju jel nama profa uz osnovnjaku pila na satu i pričala o svojim goblenima i dracenama, ili nas je realno obrazovala o tome jel ide prvo zagrada ili množenje. :/
2016 06 19
> Uljeshura: > > cherry5: > > > cipelitza: > > > Opca kultura ukinuta jer bi vecina popadala > > Nažalost, da! Nebulozno je da se za Filozofski pola prijemnog sastoji od problemskih matematičkih zadataka, ali očito to tako mora biti.. > > Ne znaš bi li se smijao ili plakao :D > Test intelektualnih sposobnosti nažalost neki još uvijek poistovjećuju sa sposobnošću za matematiku. > Svaki test intelektualnih sposobnosti koji ovisi o nekakvom PREDOBRAZOVANJU je nažalost loše koncipiran test (ako mu je cilj provjera je li ispitanik inteligentan, to hoću reć' :D ). :/ A tu spada i znanje rješavanja matematičkih zadataka. Otkud oni znaju jel nama profa uz osnovnjaku pila na satu i pričala o svojim goblenima i dracenama ili nas je realno obrazovala o tome jel ide prvo zagrada ili množenje. :/ I tak
2016 06 19
zato što nas najviše podsjeća na matematiku, čak na zadatke s dodatnih natjecanja no i taj tip se može dobro uvježbati zadaci tipa "nastavi niz" imaju par caka tako i ovi testovi, ispadneš pametniji ako si ih riješio 20 komada prije testa, nego ako test vidiš prvi put a kažu da ne bi smjelo tako biti filozofski bi trebao sebi odabrati ljude zainteresirane za područje, džaba nekom natprosječna inteligencija ako ne čita i ne radi na sebi
2016 06 19