Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Posao nakon porodiljnog

Molim Vas za par informacija jer ja sam totalno neupucena... Koliko traje obavezni porodiljni dopust? Zapravo, zanima me kada mogu potragu za novim poslom. Imam ugovor do 30.4.2017... Na određeno i bojim se da mi ga nece produzavati (trebala bi se vratiti raditi 1.5. Tj tada moja beba puni godinu dana) i iz toga razloga bi ja sada vec u potragu za novim..pa nekim slucajem da dobijem posao zanima me da li mogu prekinuti porodiljni..ili postoji neka zakonska obaveza kod nas o trajanju porodiljnog dopusta? Hvala
2016 08 26
Obvezni rodiljni dopust ti traje 28 dana prije očekivanog poroda do 70 dana nakon poroda! Znači, samo u tom razdoblju ne smiješ raditi. Do navršenih 6 mjeseci djetetova života imaš pravo na dodatni rodiljni dopust u kojem inaš pravo na naknadu u visini pune plaće tj. prosjeka u posljednja 3 mjeseca rada. Pravo na korištenje dodatnog rodiljnog dopusta možeš prenijeti na djetetova oca. Nakon toga imaš još pravo na rodiljni dopust do godinu dana djetetova života s naknadom od 2660,00 kn, koji dopust možeš iskoristiti do 8. godine djetetova života i isto ga možeš prenijeti na oca.
2016 08 26
Da dodam,nakon što završi rodiljni dopust,imaš pravo i na korištenje starog godišnjeg odmora ukoliko ga nisi iskoristila...:)
2016 08 27
nisam iskoristila stari godišnji ali ni neću ga imati kada iskoristiti jer mi ugovor istiće 30.04. a ja bi trebala krenuti poslje 01.05. ali mislim da mi ga prema zakonu onda moraju platiti. Hvala puno na informacijama!
2016 08 27
Ili ce ga platiti ili ce ti produljiti ugovor tj.prijavu za taj period da izbjegnu kesiranje.
2016 08 28