Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

UPOZORENJE!!!!!!!!!!!!!!!!

Ali što je to, zapravo? Alergija na STO tocno u odjeći...? :/ Vrstu vlakana, vrstu deterdzenta, bakterije od stajanja, koji vrag? I jesu li to plikovi, lisajevi, ranice/ranice od cesanja, sto točno? Nemoj biti tužna, bitno da ne boli ;) i da organizam ok funkcionira inače...ovo je tek malčice estetika narušena ali proći ce kao što je dermatologinja rekla..ne plakati!!! ,:)
2016 09 08
> vitaory: > vjerujem da će se brzo povući osip...toga se najviše bojim kada isprobavam u trgovinama...moja je majka alergična na kobalt i nikal, a toga ima na trapericama, kopča, patent..vjeruj da ne smije dirati kovani novac..osomno bez dezinfijesa u torbici nikuda ne idem :* suosjećam s majkom,isti problem imam. Nosim gazu ispod gumbića na trapkama a o remenu mogu samo sanjati :/
2016 09 08
Ajme, jako mi je žao što ti se to dogodilo... i ja znam nekada probati pa tek onda oprati, ali uglavnom s krpica dobiem robicu lijepo i uredno zapakiranu i koja miriše na tek oprano pa valjda zato nisam nikada osip dobila, ali ipak sve perem iako znam probati prije... više neću :o Želim da ti što prije prođe :* <3 Samo mi nije jasno kako se to kupanjem uspjelo proširiti?
2016 09 08
> Uljeshura: > Ali što je to, zapravo? Alergija na STO tocno u odjeći...? :/ Vrstu vlakana, vrstu deterdzenta, bakterije od stajanja, koji vrag? > I jesu li to plikovi, lisajevi, ranice/ranice od cesanja, sto točno? > Nemoj biti tužna, bitno da ne boli ;) i da organizam ok funkcionira inače...ovo je tek malčice estetika narušena ali proći ce kao što je dermatologinja rekla..ne plakati!!! ,:) Nije alergija nego sam probala nešto što nije oprano,staro itd..i to kad sam probala došlo je odmah do kontakta i pojavila se prva fleka koju sam zanemarila..i onda se proširilo..a tako izgleda ko neki plikovi i lišajevi ..nešto tako između ..ma dobro sam danas..sam malo živnula..samo cijeli dan nešto perem pravim generalku u robi i tako
2016 09 08
> Ronnie: > Ajme, jako mi je žao što ti se to dogodilo... i ja znam nekada probati pa tek onda oprati, ali uglavnom s krpica dobiem robicu lijepo i uredno zapakiranu i koja miriše na tek oprano pa valjda zato nisam nikada osip dobila, ali ipak sve perem iako znam probati prije... više neću :o Želim da ti što prije prođe :* <3 Samo mi nije jasno kako se to kupanjem uspjelo proširiti? I ja sam dosta puta to radila..i eto opekla sam se...kupanjem se proširilo ne znam točno kako..ali dermatologinja je rekla da se to kupanjem širi..a i sama sam skužila da mi se nakon svakoga kupanja proširuje
2016 09 08
> Uljeshura: > Ali što je to, zapravo? Alergija na STO tocno u odjeći...? :/ Vrstu vlakana, vrstu deterdzenta, bakterije od stajanja, koji vrag? > I jesu li to plikovi, lisajevi, ranice/ranice od cesanja, sto točno? > Nemoj biti tužna, bitno da ne boli ;) i da organizam ok funkcionira inače...ovo je tek malčice estetika narušena ali proći ce kao što je dermatologinja rekla..ne plakati!!! ,:) prijateljici se isto pojavi od vlastite odjece ako je duze stajala u ormaru, duze znaci od kraja zime do jeseni to je cca 3-5 mj..prasina valjda... mozda bi nesto znacilo kad bi vakumirala u space bag...mozda... ja sam slicnu alergijsku reakciju dobila kad sam radila sezonu u restoranu,svaki dan cistila lignje dok mi cijele ruke nisu bile crvene, to se pojavilo iznenada i cesanjem se prosirilo, zato sam morala dati otkaz, a doma mi je trebalo cca 2mj. da mi se koza oporavi kad je to bilo kao da sam opecena, samo dlanovi su ostali netaknuti inace nemam osjetljvu kozu,ali to je bilo jedno grozno iskustvo,sve te jako svrbi i pece a ne smijes se cesat
2016 09 08
To se također može pojaviti i od odjeće kupljene u dućanu jer isto stoji u svakakvim uvjetima i svatko ju proba. Najbolje uvijek sve oprati. Iako,kažu da je rabljena odjeća čak zdravija za kožu od one iz dućana.
2016 09 08
Ma ja sam vam preosjetljiva koža mi je bijela ko sir ..koda se u kreču valjam..čak mi je još davno doktorica rekla da ja i brat imamo kokošiju kožu jer čim se malo očešemo to se crveni koda me neko lupio ali to traje pola minute ..ovo je baš..nešto malo groznije što sam dobila..bila sam neoprezna inače držim do toga svega prvo pranje i to sve..čak puno prije nikada ni nisam probavala po ducanima jer..znam svoju veličinu i kupujem inače što mi dođe pod ruku tako da ne probavam..jedino ako je za neke posebne prigode odjeća e tada baš puno probavam po trgovinama..a sada ovo sam isto poletila probati hlače na golu kožu a i bile su prljave koda i malo nekog čudnog mirisa ali eto budala ja ih probam..inače sve preko tankih tajica probavam ako nisam oprala...:)
2016 09 08
Ovakav osip je dobio decko od majice koju je samo isprobao, samo je njemu najvise izbilo po čelu, leđima i prsima. Lovekrpice, nadam se da ce cim prije proc i da se nikada nece vratit :)
2016 09 08
Imam i ja po čeli malo..a i na leđima i prsima i rukama i malo na nogama :) i ja se nadam i da prođe i da živnem konačno ko mrtvo puhalo sam
2016 09 08
Sad sam pričala sa muzem bas o tome i kaze pa Sjećaš se i meni je tako od nove majice kad smo naručivali za firmu to su kao uniforme ...imao je po leđima i po prsima..proslo dosta brzo mozda 7 dana ...tuširao se normalno koliko se sjecam
2016 09 08
Možda je on regirao na vrijeme..ja baš i nisam dugo sam čekala
2016 09 08
> lovekrpice55: > Možda je on regirao na vrijeme..ja baš i nisam dugo sam čekala ja sam jednm imala reakciju, prepostavljam na odjeću ili detergent. imam doma kantarion i sa njim sam mazala par dana i nestalo. samo ako koristiš kantarion onda ne smješ ići na direktno sunce. npr. namažeš se po licu i na sunce jer može doći do kontraefekta. mada ko klinka sm se mazaa s tim za sunčanje i bila crna ko crna noć ....
2016 09 08
Ja sam dobila neke jake tablete..a sutra dobivam losion koji ću mazati jednom na dan..zbog toga jer mi se koža suši i ljušti :)
2016 09 08
> Aadmminkica: > > lovekrpice55: > > Možda je on regirao na vrijeme..ja baš i nisam dugo sam čekala > ja sam jednm imala reakciju, prepostavljam na odjeću ili detergent. > imam doma kantarion i sa njim sam mazala par dana i nestalo. > samo ako koristiš kantarion onda ne smješ ići na direktno sunce. > npr. namažeš se po licu i na sunce jer može doći do kontraefekta. > mada ko klinka sm se mazaa s tim za sunčanje i bila crna ko crna noć .... Kantarion i sunce...nikako nikako imam ga koristim za sve ali bilo je po ljeti pa sam se bojala ga namazat zbog sunca ... mozda orahovo a ne kantarion? Jednom i nikad vise ...ajme do ožujka sam se ispirala😂😂😂ko asfalt crna
2016 09 08