Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Progresivne leće-iskustva

Znači došla sam i do toga,uz dugogodišnju i poveliku kratkovidnost+astigmatizam :/ Preporuka okuliste su prograsivne/kombinirane leće. To je kombinacija + i - dioptrije u jedoj leći/staklu. Caka je da se 10% nemože prilagoditi na njih...a cijena im je :,'( Molim iskustva onih koji ih koriste-posebno u vožnji.
2016 09 15
Ja ih koristim godinama (mislim da je barem 10 godina prošlo od prvog puta kad sam ih stavila). Da znaju biti neugodne, znaju. Posebno ako upadne neko zrnce prašine ili nešto što oni s mekim lećama ne bi ni osjetili. Oko mi nekad zna biti suho, ali ne u normalnim okolnostima, nego izvanrednima - jak vjetar, dugotrajna izloženost klima uređaju i sl. Ovo za 10% se nemoj obazirati, jer taj postotak je zbilja mali. Ja sam ih nosila nakon što sam operirala keratokonus u roku od par tjedana. Htjela sam ranije, ali morala sam čekati da sve zacijeli. Ni prije ni kasnije nisam imala problema s njima. Što se tiče vožnje - sve je ok, samo pazi da ti ne puše ventilacija i klima direkt u glavu. Zna biti neugodno.
2016 09 15
Hvala CopyC :") Nije problem fokusirati pogled ,naprimjer u vožnji ,,mrtvi kut,,?
2016 09 15
Treba više pomicati glavu i to je to... nema 'bacanja oka' nego moraš okrenuti glavu iz vrata
2016 09 15
.....ako radite progresivne naočale, meni se sviđa firma essilor, jer su naši klijenti jako zadovoljni i imamo najbolje povratne informacije.... Postoje više vrsta progresivnih leća....pazite, progresivne leće nisu za ured, za ured se koriste leće za radni prostor... ..pazite da vam objasne kakav progresivni kanal imaju....jer postoje za široko vidno polje, i za razne druge varijante...ima puno toga....cijela knjiga.... najvažnije je ipak da vam ih centriraju prema vašem razmaku zjenica...ako nisu centrirane onda se zbog toga isto može desiti da vam ne odgovaraju... eto...na brzinu i u kratko...
2016 09 15
Eto ja vozim essilor po optikama gotovo svima u gradu rijeci i okolici ..jako ih hvale svi bas te progresivne leće od essilora
2016 09 15
> CopyCat: > Treba više pomicati glavu i to je to... nema 'bacanja oka' nego moraš okrenuti glavu iz vrata Hvala, otprilike kao i do sada, što inače teško razumiju oni koji ne koriste naočale /leće.
2016 09 15
Ja radim u optici....meni najbolje essilor leće... Ali bitno da je dioptrija pogođena...a imate garanciju, ako se u 2 mjeseca ne naviknete, gratis dobijete 2 para na dugo i 2 para leća na kratko. Kod nas je u evidenciji da se od prošle godine u 6 mjesecu do ove godine samo jedna osoba nije naviknula...to puno govori, iako tamo gdje ja radim nismo veliki... Preporučam...
2016 09 15
Sanja,Nensi hvala. Nensi vaše ću savjete prepisati kada krenem do optičara. Za centriranje razmaka valjda nebi trebao biti problem sada kada oftamolog radi sve digitalno. Nadam se bar da ne :o
2016 09 15
> snjezana111: > Sanja,Nensi hvala. > Nensi vaše ću savjete prepisati kada krenem do optičara. > Za centriranje razmaka valjda nebi trebao biti problem sada kada oftamolog radi sve digitalno. > Nadam se bar da ne :o nisam mislila na razmak zjenica kod oftamologa, nego na naočalama da vam ih označe gdje je centar zjenica...jer je bitno zbog progresivnog kanala, i koji prostor vam odgovara za čitanje...
2016 09 16
Nensi,sada razumijem, to je u bit ondai i razlog zašto ne odgovaraju kod korištenja. I ovdje imamo mali izbor optičara ali tražiti ću ovo što ste preporučili.
2016 09 16