Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Tko ima sto za rec na temu aparatica za zube?

Pocela nesto razmisljat da bi si stavila. fiksni, ovakvi, onakvi..Cijena je uvijek bitan faktor...
2016 10 20
Pratim...i ja bi htjela a nikako se odlučiti. Radim ali mi se ugovor svaki mj.produžuje pa nikako da se odlučim na taj korak a znam da se može na rate...dajte savjete što bi vi na mom mjestu. Pretpostavljam da ću ga nositi 2 god.sigurno...
2016 10 20
Cijena Vam je to sigurno znate od 14 tisuća pa nadalje....Dosta skupo
2016 10 20
Žurim na posao,ali evo da na brzinu odgovorim....Nosim fiksni već godinu i pol dana,zadovoljna sam rezultatima. :) Isto sam dugo razmišljala i odlučila se na taj korak,a cijena je stvarno jako visoka....
2016 10 20
> MeLinda7: > Pratim...i ja bi htjela a nikako se odlučiti. Radim ali mi se ugovor svaki mj.produžuje pa nikako da se odlučim na taj korak a znam da se može na rate...dajte savjete što bi vi na mom mjestu. Pretpostavljam da ću ga nositi 2 god.sigurno... Može se i na rate,ali jedan dio bi trebalo uplatiti odmah....na gotovinu je popust....
2016 10 20
Znam...ja sam u Slavoniji pa se kod nekih može i povoljnije naći. Stavila bi na jednu čeljust tako da baš i nije tako velik iznos ali nikako se odlučiti...
2016 10 20
> MeLinda7: > Znam...ja sam u Slavoniji pa se kod nekih može i povoljnije naći. Stavila bi na jednu čeljust tako da baš i nije tako velik iznos ali nikako se odlučiti... Mislim da se ne moze staviti na jednu celjust. Bar je meni tako ortodontica rekla. Ja sam nosila aparatic 3 godine. Gornji zubi moraju pratiti donje(i obrnuto), ako je jednima mijenja raspored mora i drugima inace zubi vise nece "sjedati" kako treba i udarat ce jedni u druge sta ce rezultirat nepravilnim trosenjem zubi, ostecenjem cakline i na kraju i nepravilnim zagrizom, a to je tek problem puno veci od npr. nepravilnih zubi
2016 10 20
Nosila i gornji i donji fiksni aparatic... prezadovoljna rezultatima
2016 10 20
> nefertiti111: > > MeLinda7: > > Znam...ja sam u Slavoniji pa se kod nekih može i povoljnije naći. Stavila bi na jednu čeljust tako da baš i nije tako velik iznos ali nikako se odlučiti... > Mislim da se ne moze staviti na jednu celjust. Bar je meni tako ortodontica rekla. Ja sam nosila aparatic 3 godine. Gornji zubi moraju pratiti donje(i obrnuto), ako je jednima mijenja raspored mora i drugima inace zubi vise nece "sjedati" kako treba i udarat ce jedni u druge sta ce rezultirat nepravilnim trosenjem zubi, ostecenjem cakline i na kraju i nepravilnim zagrizom, a to je tek problem puno veci od npr. nepravilnih zubi Može draga...bila sam već kod ortodontice. Imam dovoljno godina i zubi mi se više ne pomjeraju tako da na 1 čeljust ide meni ;) Tako je ona rekla
2016 10 20
Nosila sam 3 godine fiksni aparatic, prezadovoljna sam rezultatima.. Cijena je visoka,ali isplati se
2016 10 20
> MeLinda7: > > nefertiti111: > > > MeLinda7: > > > Znam...ja sam u Slavoniji pa se kod nekih može i povoljnije naći. Stavila bi na jednu čeljust tako da baš i nije tako velik iznos ali nikako se odlučiti... > > Mislim da se ne moze staviti na jednu celjust. Bar je meni tako ortodontica rekla. Ja sam nosila aparatic 3 godine. Gornji zubi moraju pratiti donje(i obrnuto), ako je jednima mijenja raspored mora i drugima inace zubi vise nece "sjedati" kako treba i udarat ce jedni u druge sta ce rezultirat nepravilnim trosenjem zubi, ostecenjem cakline i na kraju i nepravilnim zagrizom, a to je tek problem puno veci od npr. nepravilnih zubi > Može draga...bila sam već kod ortodontice. Imam dovoljno godina i zubi mi se više ne pomjeraju tako da na 1 čeljust ide meni ;) Tako je ona rekla Imam i ja godina i bila sam kod 2 ortodonta i zubara na misljenju. I svi su mi rekli isto. Da se ne stavlja na jednu celjust samo, jer sam to i ja tila napravit. Al ako su vama tako rekli onda ok ;)
2016 10 20
Nosim godinu i pol i uskoro skidam, prezadovoljna sam.15 tisuca je moj al ima i jeftinijih varijanti, 30% sam odmah morala platit a ostatak placam kad imam po izboru koliko zelim, to je za Zg. I ja sam htjela samo na jednu celjust ali zbog zagriza i svega ranije navedenog trebala sam na obje i sad tek vidim promjenu iako bila naizgled uvjerena da za donju nema potrebe :)
2016 10 20
> nefertiti111: > > MeLinda7: > > Znam...ja sam u Slavoniji pa se kod nekih može i povoljnije naći. Stavila bi na jednu čeljust tako da baš i nije tako velik iznos ali nikako se odlučiti... > Mislim da se ne moze staviti na jednu celjust. Bar je meni tako ortodontica rekla. Ja sam nosila aparatic 3 godine. Gornji zubi moraju pratiti donje(i obrnuto), ako je jednima mijenja raspored mora i drugima inace zubi vise nece "sjedati" kako treba i udarat ce jedni u druge sta ce rezultirat nepravilnim trosenjem zubi, ostecenjem cakline i na kraju i nepravilnim zagrizom, a to je tek problem puno veci od npr. nepravilnih zubi Potpisujem. Također sam nosila fiksni aparatić, i barem 10-ak meni bliskih ljudi, svi su morali staviti i gornji i donji, jer vam inace zagriz nebi bio uredu. Inače, meni su se zubi vratili skoro na staro, nisu baš kao što su bili prije, a i kod ovih 10 ljudi, kod njih 7-8 je ista stvar, tako da iskreno ne znam šta bi vam rekla. Sve ovisi od osobe do osobe...
2016 10 21
I ja sam trebala staviti i gornji i donji....treba biti vrlo oprezan i kod izbora ortodonta jer poznam i ljude koji su bacili novac zbog lošeg ortodonta i na kraju nisu došli do rezultata ( dvoje takvih znam). Zato,treba otići po par mišljenja i dobro se raspitati kome ćeš doći u ruke.
2016 10 21
Ja sam nosila aparatić prije nekih 7-8 godina i onda je bilo za oba 12 tisuća, to je bila neka standardna cijena. Čula sam da je sada kod nekih za jedan 10 tisuća. Iz Osijeka sam i išla sam tu kod Pollaka, prezadovoljna sam kako je sve odradio. Imala sam jako velikih problema sa zubima i imala sam pravo na besplatan aparatić, ali je moja divna ortodontica 5 godina ubacivala nekoga ispred mene, vjerojatno preko neke veze. Na kraju sam otisla privatno kod Pollaka i odmah prvi dan je počeo sve sređivati. Mogu reći da se stvarno pobrinuo oko svega. Ja isto koliko sam shvatila, teško da će ikome staviti aparatić na jednu čeljust samo jer gotovo nitko nema pravilan zagriz i ako pomičete npr. gornji dio, to znači da će vam se zagriz promijeniti i da onda automatski treba staviti i na donji dio da ih izjednači. Koliko se dugo nosi aparatić, naravno ovisi i o vama samima. Ja sam ga trebala nositi 3 godine jer kod mene nisu postojale trajne dvojke već samo neki zametci u čeljusti koji se nikada nisu pretvorili u zube. Možete otprilike pretpostaviti koliko je to posla jer je morao pomicati sve zube kako bi popunio prazna mjesta. Meni je bilo užasno stalo da to sve savršeno ispadne i sve što mi je rekao da radim sam vrlo ozbiljno shvatila. Ne znam je li se još uvijek koristi, ali ja sam trebala nositi neke gumice za zagriz koje se stave preko noći. Ja sam ih nosila i preko noći i preko dana kako bih ubrzala cijeli proces, jedino sam skidala kada sam nešto jela. Također da odmah upozorim, bolje ne stavljati bijele aparatiće jer su puno slabiji (manja unčikovitost i često pucaju) i skuplji od običnih, a ionako vam ih svi vide, bili oni bijeli ili sivi :D.
2016 10 21
1 2