Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Štene maltezera, molim savjete

Pozdrav drage, sinoc smo kupili stene maltezera jako je umiljat i jako razmazen... ali ajde i sve je to dobro, samo piski i kaka posvuda. Ima mjesto di treba obaviti nuzdu ali nikako... iako mu pokazujemo i korimo da to ne radi, ne slusa bas nas.... spavao je samnom vcrs u krevetu, jer je bio uzasan grebao je krevet da se popne mi.... djevojke/zenice koje imate takvog malog smrada hh (salim se naravno) dajte mi neke savjete, nova sam u tome i jos ne znam kakvih poslova imam s njime. Hvala unaprijed. :)
2016 12 05
Ja imam maltezericu danas je točno 2 godine kod nas.. Ufff treba ti puno strpljenja da ju naučiš gdje obavlja nuždu...I moja je bila tvrdoglava jako... Slažem se sa Nikkyxo ako ti je prespavala u krevetu zaboravi da od sada ne spavaš sa njom. Sretno
2016 12 05
Pretpostavljam da se radi o štenetu 2-3 mjeseca koje se je po prvi puta odvojilo od mame. Naravno da je bio sav uplašen i da je tražio ljudski dodir i sigurnost....ako nemaš ništa protiv zajedničkog spavanja nemaš nikakvog daljnjeg problema, a ako ne želiš da sa tobom spava onda ga moraš naučiti na njegovo mjesto. Tako malo štene nije razmaženo nego još nije dresirano odnosno naučeno što smije, a što ne; gdje se obavlja nužda, a gdje ne..., sve to skupa zahtjeva puno truda i živaca no oni brzo usvoje sve. Za početak ga vodi što više van i kad će shvatiti da ide redovito van obavljati će nuždu vani jer je i psima to ljepše obaviti u prirodi. Osobno sam protiv pelena za nuždu po kući i moji pesi to nisu imali jer sam ih htjela odmah naučiti da se to nikako ne radi u kući. U svakom slučaju (pelena ili ne) pripremi se na brisanje lokivca i kupčeka po kući, jer ima treba neko vrijeme da usvoje kontrolirati nuždu. Što se tiče dresure i učenja, postavi se kao vođa čopora (jer ti to i jesi) i budi dosljedna. Ako je "ne" onda je "ne". Kod naredbi moraš biti odrješita i odlučna. Imaš puno savjeta po internetu pa prosurfaj malo.
2016 12 05
> selena500: > Ja imam maltezericu danas je točno 2 godine kod nas.. > Ufff treba ti puno strpljenja da ju naučiš gdje obavlja nuždu...I moja je bila tvrdoglava jako... > Slažem se sa Nikkyxo ako ti je prespavala u krevetu zaboravi da od sada ne spavaš sa njom. > Sretno ja imam pudlicu i spava samnom, ovi mali psići svi traže dodir dok spavaju, moja je bila mala beba i sama je skočila na krevet, niko je to nije učio
2016 12 05
Eh, da ja imam pudlicu, maltezera ili shi tzua ne bi imala ništa protiv male krznene loptice u krevetu. Kad bi se moje dvije bebice od 40 kg svaka popele meni na krevet bila bi velika gužva u krevetu :') :') :')
2016 12 05
Mi smo ga uzeli iz legla kad je imao dva mjeseca bio je vec naucen na pelenu (prostirku) ali se svaki drugi put znalo dogodit da se popiski ili pokaki negdje drugdje. Predlažem da kad se popiški gdje ne smije umocis mu njuškicu u to i kažeš glasno ne te da novu pelenu smocis malo u pišinu te staviš na mjesto da on može drugi put nanjušiti. S vremenom je to hvala Bogu prestalo te sad iskljucivo nuždu obavlja vani.
2016 12 06
I ja imam maltezera, 19.12. ce biti da je dvije godine s nama. I ja sam napravila isto kao i ti i uzela ga k sebi u krevet, i naravno od tad svaku vecer spava samnom u krevetu hahaha Akaj se tice obavljanja nuzde, ja sam svogsvako malo vodila vani da ga naviknem na cinjenicu da je vani ok za piskanje i kakanje, a po kuci nije. Cim se probudi-van, nakon igre-van, nakon jela ili pije ja vode-van, znaci prvih mjesec-dva sam ga vodila svakih sat i pol-dva van. I skuzio je, nakon nekog vena bi dosao do ulaznih vrata, legao uz njih ili bi se poceo vrpoljiti i znam da je vrijeme za ici van. Sad je vec naucio pokazivati kad zeli van, a to se i s vremenom skuzi jer svaki pas ima neke svoje signale i govor tijela, daj si vremena da ga shvatis i on tebe, a onda sve ide ko po spagi. :) sretno s malom lopticom!😘❤️
2016 12 08
Problemi kao s malim djetetom :D
2016 12 09