Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Selo i njihov rječnik

znam i ja nešto na mađarskom omama-mama? a otata-tata? jel da?
2016 12 08
> > Ima nas i mađara molim lijepo ;) > ak ce mo tako... > tata osijek mama vinkovci > baba mađarica > druga baba svabica > prezime slovacko po dedinoj strani > hahhaha Baš si multinacionalna :')
2016 12 08
a tek u mene mama-slavonka tata-slovenac baba-slovenka ,druga.dalmatinka djed-bosanac ,drugi slavonac a šta sam ja hahaha rođena sam u Sloveniji
2016 12 08
pravi si bučkuriš.. :') :') :') :')
2016 12 08
Imam jednu svoju..inače je iz Tomislavg. BIH..priča prilično književno, ali uvali i one svoje..ja guštam to čuti.. Đe sam stavila đozluke? Što si bona ters? Haha...da nije LZN serije i Izeta..majke mi pola je ne bi skužila :') Inače Imoćani su mi koma..dosta rastežu riječi...i teško skužim s koje strane granice zapravo žive.. Volim svoj dalmatinski... Šporet, špaker Tepsija Kaciola Rebe Manistra.....
2016 12 08
> Brdosuza: > Imam jednu svoju..inače je iz Tomislavg. BIH..priča prilično književno, ali uvali i one svoje..ja guštam to čuti.. > Đe sam stavila đozluke? Što si bona ters? > Haha...da nije LZN serije i Izeta..majke mi pola je ne bi skužila :') > Inače Imoćani su mi koma..dosta rastežu riječi...i teško skužim s koje strane granice zapravo žive.. > Volim svoj dalmatinski... > Šporet, špaker > Tepsija > Kaciola > Rebe > Manistra..... a prijevod? haha što si bona tres??????
2016 12 08
jel ima ko iz istre.. pčelica mića je pčelica šla va svoju kućicu i tamo je storila med slaji od cukera....
2016 12 08
:') :') Što si toliko ljut? Gdje sam stavila naoćale? Peć na drva Lim za pečenje Zaimača za juhu..hahaha..kako li već ostali kažu.. Traperice Tjestenina
2016 12 08
> SonjaSpoljaric: > ja sam iz istre, selo do sela pa različite riječi i različiti naglasak > mi kažemo postole-cipele, oni kažu pastole... u selu medulin- svaka familija > ima svoj nadimak - pršutovi,kobasičevi, slaninovi .....cjela svinja je raspodjeljena :') Nisam za ovo znalaaa, predobro xD Znaci Sonja razumjele bi se na Čakavskom ;)
2016 12 08
> Brdosuza: > Zaimača za juhu..hahaha..kako li već ostali kažu.. šefarka <3
2016 12 08
jesusi kako vi divanite ,makar kako . :') :') :') :') :') :') :') :')
2016 12 08
stella spremi mi kalandraku i mišaj s vrnjačom da ne zagori ... :') :')
2016 12 08
> SonjaSpoljaric: > stella spremi mi kalandraku i mišaj s vrnjačom da ne zagori ... :') :') jel kalandraka kao neki gulaš? Kako se zove ono piće koje je specifično za istru( možda baš i za pulu samo, nisam sigurna), bezalkoholno i jako fino? Mislim da je plave i/ ili crvene boje...Ne mogu se već danima sjetiti. Mislim da završava na -eta ili tako nešto.
2016 12 08
jesusi pa šta ti je sad to. :') :') :') :') :')
2016 12 08
> SaraKedavra: > > Brdosuza: > > Zaimača za juhu..hahaha..kako li već ostali kažu.. > šefarka <3 Sara, odma sam išla na tvoj profil provjerit jesi iz Karlovca haha
2016 12 08