Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Gubitak zdravstvenog osiguranja

Kako dobit pravo na zdravstveno osiguranje ako sam ga izgubila jer se nisam prijavila u roku od 30 dana ? znam da se dobije prilikom zaposlenja ali ima li kakva druga opcija i dal se nakon nekog roka ponovno moze dobit? A ako me neko prijavi koliko dugo moram biti "zaposlena" da imam ponovo pravo na zdravstveno? Neki mi kazu da moram biti prijavljena dan dva a drugi da moram biti mjesec dana pa koliko je na kraju? I dali znate koliko je novcano za ostvarenje toga koliko taj netko plati netko da me zaposli?
2016 12 12
Pa ti pravo na osnovno zdravstveno imaš bez obzira na zaposlenje ili prijavu na burzi. Šta pitaš točno, oprosti?
2016 12 12
> SaraKedavra: > Pa ti pravo na osnovno zdravstveno imaš bez obzira na zaposlenje ili prijavu na burzi. Šta pitaš točno, oprosti? Ak prodje rok od 30 dana za prijavu od zavrsetka posla ili skole gubi pravo na osnovno zdravstveno Ponovo ga moze stec jedino kad se zaposli
2016 12 12
8 godina nisam bila na zavodu za zapošljavanje niti sam radila i stalno imam zdr. osiguranje. Svaki državljanin sa stalnim prebivalištem u RH ima pravo na zdravstveno osiguranje.
2016 12 12
Ovo za 30 dana je bilo prije. Sada,svatko ima pravo na ZO, i cim se prijavis na zavod za zaposljavanje. Zato vise nemamo datum isteka zdravstvene iskaznice.
2016 12 12
> valeera: > Ovo za 30 dana je bilo prije. Sada,svatko ima pravo na ZO, i cim se prijavis na zavod za zaposljavanje. Zato vise nemamo datum isteka zdravstvene iskaznice. Super al niste u pravu.. frendica je prrstala radit prije dva mj otisla kod doktora..nema zdravstveno.. zaboravila se prijavit.. poslodavac je napravio odjavu al se ona nije prijavila u zdravstveno i nema ni osnovno sad .
2016 12 12
Pa treba se prijavit na HZZO, logično.
2016 12 12
> daky77: > 8 godina nisam bila na zavodu za zapošljavanje niti sam radila i stalno imam zdr. osiguranje. Svaki državljanin sa stalnim prebivalištem u RH ima pravo na zdravstveno osiguranje. Tako je.. zdravstveno svatko ima ne mora bit na birou.. samo se treba prijavit na njega u roku 30 dana od kraja zaposlenja/skole.. i svi ga imaju stalno.. znaci da ste se vi na njega ipak prijavili jednom.. zato vam sad traje.. da sas pocnete radit i zavrsite radni osnos.. imali bi obvezu u roku 30 dana se prijavit nakon sta vas odjavi poslodavac tj prestane ugovor.
2016 12 12
Onda se nista nije promjenilo ?isto je bilo i prije?
2016 12 12
> Sanja8888: > Onda se nista nije promjenilo ?isto je bilo i prije? 17.11 su meni tak rekli ak se ata nije promijenilo od tada
2016 12 12
Kuzim da,samo komentiram da je isto bilo i prije 10 GOD.morao si se prijaviti u roku 30 dana od prestanka radnog odnosa na Biro ,ali sad vise Biro navodno nema nista stim nego moras na HZZO jedino da se to promjenilo,ako se dobro sjecam
2016 12 12
To stoji. Ne moras bit na birou da bi ga imao.
2016 12 12
E sad dali ce uvodnicarka rijesiti problem ako ode samo na HZZO bez biroa ili se ipak prije mora prijaviti na zavod (jednom)onda HZZO pa moze i ne biti na birou a ima zdravstveno ...to neznam
2016 12 12
Al ni na biro se ne mozes sam tak prijavit isto imas 30 dana..
2016 12 12
Imala sam ja istu situaciju ove godine. Rekli su mi da nađem nekog da me zaposli bar na kratko ili da se udam. Eto. Sad ne znam kakva je tvoja situacija, ako si udana ili zivis u vanbracnoj zajednici onda mozes dobit preko tih nekih obiteljskih shema. A što se tiče zapošljavanja dovoljno je i par dana, bitno je da te prijavi i odjavi. Imas i zakon o zdravstvenom osiguranju na internetu pa si procitaj
2016 12 12
1 2