Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Odlazak u inozemstvo

Pozdrav cure ;) Imam 21 godinu, zelim otici u inozemstvo (austrija,njemacka), zelim raditi i zapoceti mirniji i sigurniji zivot. Struka mi je vezana za turizam(recepcija/agencije) ali bih naravno pristala na sve sto smatram da mogu. Izfrustrirana sam nacinom odnosa poslodavaca u hrvatskoj i placa uz koje se jednostavno neda ustedjeti. Imam prevedene papire, njemacki mi nije najbolji ali engleski je. Vec sam trazila, slala nesto, obavila 2 razgovora. Posla ima. Trebam vasa iskustva, misljenja, smjernice, pomoc, apsolutno sve... :) Molim one velike hrvatine koje osudu bilo kakav odlazak da se suzdrze komentara. Zelim lagodniji zivot, ne prezivljavanje iz mjeseca u mjesec, uostalom mozda bi i to da dobijem posao ali je tesko.
2016 12 21
Ema444 hvala za pokretanje teme.. ;) Pratit ću je isključivo iz razloga da i ja čujem kakav dobar komentar ili preporuku. U istoj sam situaciji i razmišljanju da odem u inozemstvo jer je tu kod nas iz dana u dan sve gore. :/
2016 12 21
prvenstveno ti zelim puno srice i da si nades siguran posao uz koji ces moci normalno zivjeti, a ne zivotariti. i naravno, nemoj se predati koliko god da ti tesko bude! mogu podjeliti iskustvo meni bliske osobe koja je u njemackoj. njen posao je bio vezan uz turizam odnosno radila je kao chef u restoranu. svaki poslodavac bi bio odusevljen s njenim umjecem, ona bi sve ostale kuhare poducavala, pisala jelovnike i razne ponude prvenstveno usmjerene strancima, otisla bi od kuce oko 10 ujutro, dosla bi u 2 ujutro u najboljem slucaju.. koliko god da je bila radisna i stvarno voljela svoj posao, u hrvatskoj joj se to apsolutno nikad* nije isplatilo. pocnimo od maltretiranja na poslu, zajebavanja sa prijavom/odjavom (u pravilu prijave da radis 1 misec iako je dogovor bia drugaciji, a ti radis jos minimalno slijedecih 5, no oni te odjave vrlo brzo nakon prijave, a ona koja je toliko radila nije ni isla za tim da bi netko mogao biti stvarno takvo govno od covika i jos lagat u oci kad ga se pita sto je s prijavom. "mogu" kako hoce, kad znaju da ti je to jedini prihod) valja spomenuti i skrtosti vlasnika restorana ciji je kapacitet restorana 300gostiju, u centru grada, a radi jedan kuhar i 2 pomocna u jeku sezone. i to pomocni kuhar koji ne zna ocistiti kozice.. o higijeni necu i ne bih govorila jer mi se zgadio odlazak u resorane za cijeli zivot. neki ljudi zaista ne poznaju osnove higijene poput pranja ruku nakon odlaska u wc
2016 12 21
regulacija radnog vremena - nepostojeca. pauze? - pa tko je jos uopce vidio ici na pauze.. a placa? - da, dobit ces ju sutra. ali sutra je uvik sutra! dan danas ona pokusava utjerat dugove i dobiti novac za koji je radila! a primjer koji sam navela je iz 2013 godine. u godinama koje su dosle sve do 2016, prica se nastavila u manje - vise revijalnom tonu, princip je isti, sve ostalo su nijanse kako bi balasevic rekao. i to je ono sto je zalosno, ubije se ko konj jer je ona odgovorna za svaki tanjur koji izade iz kuhinje, to nije nesto s cim se moze tako lako zajebavat, pa ljudi jedu to pobogu, ali ne mozes ispraviti krivu drinu. njena iskustva sa restoranima u sredisnjoj dalmaciji su stvarno strasna i ocajna. pritom ne kazem da ne postoje normalni poslodavci, kojima nije interes u jednoj sezoni preko tude grbace zgrnut masu novaca, ne brinuci se hoce li radi njihove opsjednutosti novcem netko mozda i biti otrovan jer se na primjer meso ne cuva kako bi trebalo, jer kuhar ne prepoznaje meso koje je pocelo truniti i smrdi.. cula sam i lijepih iskustava no o njima ne mogu govoriti jer tomu nisam prisustvovala i nisam ih imala priliku vidjeti. onda joj je nakon ove sezone puk'o film, radila je od travnja do kolovoza (8 mjeseci) a dobila je dvije place. to je bila konacna prekretnica. u poslu u kojem je, logicno stekla je dosta poznanstava sa ljudima iz iste/slicne branse, i na taj nacin je dosla do posla u njemackoj. no ovo je samo vrlo sazeta prica, naravno puno je tu bilo suza i pitanja i jednostavno bojazni od neuspjeha.
2016 12 21
ona njemacki ne prica, engleski razumije ali ne govori, medutim posao je dobila u restoranu ciji vlasnik potjece iz hrvatske, u restoranu s njom radi jedan covik iz srbije, jedna zena iz bosne, jedan izraelac, tri njemice i jedna ruskinja. dakle, multi-kulturalna okolina :D ali ona napokon uziva. vratila joj se ljubav prema svom poslu, ne ide spavat sa grcem u zeludcu, ne budi se sa grcem u zeludcu, placa je redovna, slobodni dani nisu termin koji se koristi eto tako, samo da bi se spomenuo nego su zaista pravo svakog zaposlenog, jednako kao i godisnji odmor. jedino sto joj kronicno fali je sunce x-) ali u samo 2 mjeseca koliko je tamo, promjena je nevjerojatna.
2016 12 21
Jooj daj kloni se naših.Ako znaš engleski idi probaj u Irsku .Nije idealno , nemoj se zavaravati šta pišu da je super (dijeliti sobu sa nepoznatim osobama i više njih), no mislim da je lakše.U njemačkoj većina naših radi po baušteli,restoranima (sobarice,kuhinja), a u Irskoj se može brže napredovati i ako se kloniš Dublina relativno jeftinije živjeti. Imaš grupe na fejsu pa tamo potraži.Ja imam rodbinu u UK i Irskoj, no oni su svi doktori i u IT struci pa su imali dogovoren posao iz Hr pa nisu mjerodavni jer ih je "čekao" i posao i stan i većina njih je tamo prošla i prije nego šta smo "ušli" u EU. No bila sam tamo u posjeti i upoznala neke naše koji su se snašli s vremenom.Jedino je Dublin skup za stanovanje (solo) i svi su cimeri, dok su manji gradovi ovoljniji.Naravno za start je Dublin najbolji jer ima najviše poslova za ponuditi. Uglavno di god da se odlučiš, Sretnooo!!
2016 12 21
iskreno, ja ne vidim nikakvu razliku između gore i ovdje. Jer sam ja bila u jednom gradu i vratila se, više iz dosade sam se vratila i jer me tamo život doslovno gušio i osjećala sam se ko u zatvoru, ne znam zbog čega. Moja frendica je u njem već god dana i njoj je odlično, neki od moje obitelji su gore godinama i njima je odlično, druga mi se frendica isto vratila kući jer nije mogla tamo biti. Eto ovisi ti od osobe do osobe, u svakom slučaju pokušaj nemaš šta izgubiti. Bježi od naših gore i to što dalje, jer sam ja imala šefa našega gore i htio mi svaki dan skoro dati otkaz, dok šef od mog šefa me obožavao i hvalio me samo( inače pravi njemac) Ako ideš sama gore i misliš sama živjeti u stanu, ne isplati se ako nemaš dobru plaću, stanovi su skupi, hrana i ne toliko. Ali je sve to divno i krasno kada se kaže da se ima 1000 eura plaču, odlično za naše hrv standarde, a za njemačke standarde vrlo jadno. Zato ti preporučujem ako ideš gore budi kod poznanika, idi sa dečkom, frendicom, sa nekim, da možeš dijeliti troškove. Izbjegavaj naše poslodavce, za početak radi makar kao čistačica, više će te cijenit kasnije. Uzmi si njem rječnik i kreni polagano učiti, znaju oni gore eng, ali većina neće pričati sa tobom na eng, a i dobit ćeš bolji poso. Nez što bi ti još preporučila, ako te još šta zanima, pitaj samo :)
2016 12 22
Odi, probaj, ne očekuj čuda. Ako nisi strojar, liječnik ili IT, potrošna si roba. Ne očekuj sigurnost posla i ostajanje dugo na jednom mjestu. Svi su jako lako zamijenjivi. DE/AT ne očekuj posao bez barem B2 njemačkog, pogotovo ne na recepciji ili u agenciji.
2016 12 22
> Koviljka: > Odi, probaj, ne očekuj čuda. > Ako nisi strojar, liječnik ili IT, potrošna si roba. > Ne očekuj sigurnost posla i ostajanje dugo na jednom mjestu. > Svi su jako lako zamijenjivi. > DE/AT ne očekuj posao bez barem B2 njemačkog, pogotovo ne na recepciji ili u agenciji. u potpunosti se slažem, tamo nije ko kod nas da se možeš izvlačiti sa posla il nešto, tamo se radi
2016 12 22
hey draga zelim ti puno uspjeha i podupirem te da odes probati..pogotovo sada dok si jos mlada mozda te moja prica malo ohrabri :) ja imam 24 godine,dolazim iz skromne obitelji,primanja ispod minimalca itd..radim sa klincima otkad sam krenula u srednju skolu ..cuvala sam susjede pa poznanike itd..nakon toga radila u animaciji i kao koreograf sto na jadranu sto u italiji..ucila sam engleski od vrtica i talijanski nekih 6godina..ostale jezike sam naucila radeci sa turistima( spanjolski,njemacki,malo ruskog...) uvijek sam voljela raditi sa djecom i kako je kod nas to koma placeno odlucila sam probati na kruzeru kao odgajatelj/animator..oduvijek sam htjela ici u ameriku i zamisljala sam ju kao mjesto sa puno mogucnosti..ispalo je i bolje nego sam zamisljala ..rad na brodu je super jer putujes i dobro zaradujes (za hrvatski standard)..zeljela sam zivjeti ovdje i raditi (Florida) te sam sve usmjerila k tome da ostvarim svoj cilj..da ne duljim, radim vec 5 mjeseci ovdje kao dadilja i zaradujem $17 na sat sto me mjesecno ispadne oko 20 000kn...naravno ovdje je sve skuplje i standard je drugaciji ali muz i ja sljedece god selimo u svoj stan i kupili smo novi auto prije 2 mjeseca bez ulaska u dugove i kredite... u sve to sam krenula potpuno SAMA uz podrsku roditelja i veliku zelju za promjenom... posao je ovdje bilo lako naci..vikendima radim i djecje rodendane sto me ispadne $60 na sat.. moji jos zive u zagrebu i ja im cesto saljem novac koliko god mogu..njima je to ogromno olaksanje vani se radi puno i nema izmotavanja i uzimanja slobodno kad god zaboli glava ali se rad cijeni i place su redovite ako te jos nesto zanima vezano za odlazak preko bare slobodno mi se javi :)
2016 12 22
Hvala veliko svima na potpori. Htjela bih reci jos da sam sasvim svjesna ubrzanog zivota vani i velikih poslovnih pritisaka ali boze moj. Zeljela bi otici, imam voljenu osobu koja isto pokusava tako da i ako odem prva nebih bila sasvim sama. Evo gledam okolo po stranicama ali sam se jako razucarala u "nase" ljude koji su vec podosta gore. Tocnije 8 osoba je bilo upuceno u moj odlazak, oboteljskih prijatelja vecinom i iskljucivo dobijam linkove poslova i njihovog zavoda ili odgovore: jao pa to je tesko, pogledat cu sta se nudi i ostalo... nemogu vjerovati da su tako lako vec zaboravili svoj pocetak i da nezele sa nicim konkretnijim od web stranice izaci u susret. Zalosno. Pratimo razvoj situacije zajedno ! ♡♡
2016 12 22
Ako se oslanjas na pomoc familije i prijatelja, zaboravi. Bolje ti je ostati tu. Vani si sama. Okrutno, ali istinito.
2016 12 23
> Koviljka: > Ako se oslanjas na pomoc familije i prijatelja, zaboravi. Bolje ti je ostati tu. > Vani si sama. > Okrutno, ali istinito. istina...sama potrazi nesto i pitaj ovdje kada se odlucis gdje bi isla mozda netko bas trazi cimericu :)
2016 12 23
Sretno!!! Ja odlazim u Dubai i zaista su plaće i uvjeti nemjerljivo bolji nego ovdje :D gdjegod išla probaj po fejsu naći zajednice naših ljudi (imaš razne grupe) koji se međusobno podržavaju i pomažu....u svakom slučaju, zašto ne probati, teško da može biti gore ;) U svakom slučaju Sretan Božić i nezaboravna 2017a :*
2016 12 24
> PretrpaniOrmar: > Sretno!!! Ja odlazim u Dubai i zaista su plaće i uvjeti nemjerljivo bolji nego ovdje :D gdjegod išla probaj po fejsu naći zajednice naših ljudi (imaš razne grupe) koji se međusobno podržavaju i pomažu....u svakom slučaju, zašto ne probati, teško da može biti gore ;) > U svakom slučaju Sretan Božić i nezaboravna 2017a :* Jaoooo divno ♡ dubai mi je najvece zelja vec par godina. Nadam se da ce biti sve uredu i da ostajes tako da i ja mogu doci :P
2016 12 25
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i mijenjati odjeću
Kupi - Prodaj

Nema naknade za prodaju.

100% zaštita kupca.

Više informacija