Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Darivanje krvi

Pozz cure, voljela bi početi sa dobrovoljnim darivanjem krvi, zanima me gdje se mogu javiti, i što trebam obaviti prije toga? Inače B+ krvna grupa sam, koliko sam vidjela nije baš tražena krvna grupa, al svejdno bi voljela biti darivatelj.
2017 01 15
hvala saraKedavra to sam vidjela na netu, mislila sam da trebam obaviti neke pretrage prije toga
2017 01 15
ma ne. Oni će ti tamo test napraviti da vide jel imaš dovoljno željeza, testirat će ti krvnu grupu, ako se nisi pirsala i tetovirala u zadnje vrijeme, okej je :) Mislim da će te i vagati da vide jel imaš dovoljno kila i to je to. I ja bih dala da mogu, to mi je cilj jednog dana kad/ ako natučem kile :") You go, girl!
2017 01 15
to je super kad mogu sve obaviti na jednom mjestu :) ,ja sam za svatko tko može neka pomogne, ne košta ništa a spašava život :) držim fige
2017 01 15
Samo im iskreno odgovaraj na pitanja :) Osim ako sumnjaš da bi mogla imati neku zaraznu bolest, onda napravi pretrage radi sebe. Ljudi oko mene dosta daruju krv, odlično mi je to. Ja bih rado jer sam AB koja je među rjeđima...ali čim vidim ono minimalno 55 kila, proporcionalno visini, a ja 175 sa 51 kilom, samo glavu spustim ,:)
2017 01 15
Budem sve provjerila iako sam 1000% sigurna da sam zdrava, bar kad sam bila na lječničkom prije 2mj. sve je bilo ok. ako slučajno nešto i bude javljam se za volontera :) lako za kilice bitno je zdravlje
2017 01 15
Petrova 3 <3
2017 01 15
Hjoj meni je to velika želja, ali isto me kile spriječavaju.. ja imam 51kg, ali za razliku od SaraKedavra i 161 cm xD zanima me odnosi li se tih 55kg min na bilo koju visinu?
2017 01 15
Da. Na bilo koju. Ako vide da im se čini netko mršav onda šalju na vaganje. I to svaki put. Mora se biti iskren u upitniku jer testiraju krv samo na 4 bolesti. Ostalo vjeruju. No prije svega treba Fe biti ok. Mi žene smijemo svaka 4 mjeseca. Ja idem dvaput godišnje kad mi je ok željezo. Sad su bile gužve i imali su puno B+. Moja krvna grupa je Rh - i dosta je tražena. Znam čak i sms-om od Zavoda dobiti poziv da dođem ako mogu. Uglavnom, super iskustvo!!!
2017 01 15
Važna je i konstitucija. Često sam išla u pratnji sa suprugom ili sinom, meni ne mogu uzeti jer imam premalo kila, ali nakon mog rogoborenja, objasnili su mi i da sam presitne konstitucije. Nisu me niti stavljali na vagu
2017 01 15
Darivatelj sam već par godina,redovni,to je najbolje što možete danas učiniti za nekoga,nakon što sam primila transfuziju krvi u meni se rodila neka potreba da i ja dajem i tako sam počela,ja sam 0 negativna svima mogu dat a samo svoju primiti,bez obzira koja ste grupa sve su potrebne... <3
2017 01 17
Darivanje krvi u HR je ono na što smo posebno ponosni. Po broju darivatelja smo naime među vodećima. Eto, prije desetak dana su u Petrovoj čak sugerirali osobama s B+ da dođu koji drugi put jer je bilo i više nego dovoljno zaliha. I unatoč velikoj gužvi, svi su strpljivo čekali. Odlična stvar!!!
2017 01 17
mene zanima da li je itko davao uzorak za koštanu srž?
2017 01 17
> anamajic14: > mene zanima da li je itko davao uzorak za koštanu srž? Jesam i to. Na nekoj akciji udruge. Ne znam puno o tome.
2017 01 17
a donori organa, ako nam se, nedajbože, nešto dogodi? Znam da je to dečko postao kad je krv donirao, a mi ostali koji ne možemo dati krv?
2017 01 17
1 2