Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

kućna radinost- upravo otvorila - info za sve vas

Buduci da bih bila jedini radnik u obrtu ukoliko moram na npr. Dva tjedna na bolovanje radi klinaca naravno da obrt ne bi radio sto je ocito prekid Ne bih voljela da mi za par godina nadu neku rupu.
2018 09 11
Pa ako radite neke rukotvorine (pretpostavka jer bi domaću radinost) ne otvarate bolovanje. Evo, ja nedavno bila na nekoj operaciji. Obrt najnormalnije radi. Kao obrtnik, sami određujete svoje radno vrijeme. :) Osobito ako djelatnost obavljate u stambenom prostoru.
2018 09 11
Ja sam planirala unajmiti poslovni prostor jer imam više raznih djelatnosti, od izrade odjeće do rukotvorina. To sve ne mogu u stanu, radi čega i razmatram smanjiti djelatnosti i prebaciti se u stan.
2018 09 11
Na vašem mjestu bi našla dobrog računovođu, stavila sve na papir i vidjela. :) Sretno!
2018 09 12
Da malo osvježim temu. Sve što sam napisala odnosi se na osobu zaposlenu u stalnom radnom odnosu. 1. Zahtjev za otvaranje domaće radinosti se predaje u Ured državne uprave koji se nalazi pri Županiji. Svatko mora provjeriti gdje se taj ured nalazi u njegovom gradu. Uz zahtjev je potrebno predati 35 kuna državnih biljega i kopiju osobne iskaznice. Domaća radinost se razvrstava po NKD-2007. Popis djelatnosti s objašnjenjem možete naći u dolje u linku. Obavezno proučiti popis vezanih obrta, jer je za neke djelatnosti dovoljno imati samo srednju školu, a za neke majstorski ispit, a za neke ne traže ništa. To morate vidjeti kod referenta u Uredu gdje predajte zahtjev.
2019 06 08
2. Nakon dobivenog odobrenja, u roku 8 dana morate predati RPO (Registar poreznih obveznika) obrazac u Poreznu upravu + RPO-DOP obrazac za zaposlenu osobu i potvrdu poslodavca da ste u stalnom radnom odnosu. RPO se može popuniti i preko e-građanin. 3. Domaća radinost ne smije imati godišnji prihod veći od 85.000,00 kn odnosno 10 godišnjih prosječnih plaća. Ukoliko prijeđe taj iznos mora otvoriti obrt. 4. Ono što nas sve zanima su porezi i doprinosi. Porez se plaća kvartalno cca 450 kn za 3 mjeseca (ima link sa Plavog ureda), odnosno cca 1800 kn godišnje. Ovo ovisi o mjestu stanovanja. Izračuni se razlikuju od grada do grada jer svako mjesto ima drugačiji prirez. 5. Zaposleni plaćaju i doprinose godišnje. Godišnji doprinosi MIO 1. stup, 2. stup i zdravstveno ukupno iznose 2231,25kn i mogu se plaćati mjesečno. Taj iznos je fiksan. 6. Porez se može plaćati paušalno i u tom slučaju izdajete račune i vodite knjigu KPR (knjiga prometa). Do 15.01.2020. predaje se PD-SD obrazac u Poreznu upravu za 2019. godinu. 7. Fiskalna blagajna nije potrebna ukoliko imate promet isključivo preko transakcijskog računa. Ukoliko idete na sajmove i imate promet gotovinom fiskalna je obavezna. 8. Na bezgotovinskom računu morate imati klauzulu (napomenu) "Oslobođeno PDV-a temeljem članka 90. Zakona o PDV-u" Morate si napraviti interni akt o sljednosti računa (ima link s poveznicom kako mora izgledati)
2019 06 08
10. Sve ostale informacije pogledajte na solo.hr i www.plaviured.hr U Hrvatskoj se zakoni i propisi stalno mijenjaju tako da ono što je vrijedilo prošle godine, ove godine više ne vrijedi. Smijete oglašavati svoje proizvode, web stranicu isto smijete imati, ali "ne možete" primati uplate preko kartica građana jer je nemoguće otvoriti poslovni žiro račun preko domaće radinosti. Domaća radinost može imati samo privatni žiro račun, poslovni nikako. Nije zabranjen nego ga je nemoguće otvoriti u banci. Navela sam sve korake koje sam ja prošla prilikom otvaranja domaće radinosti i što sam sve morala predati od obrazaca.
2019 06 08
> Malamama: > 10. Sve ostale informacije pogledajte na solo.hr i www.plaviured.hr > U Hrvatskoj se zakoni i propisi stalno mijenjaju tako da ono što je vrijedilo prošle godine, ove godine više ne vrijedi. > Smijete oglašavati svoje proizvode, web stranicu isto smijete imati, ali "ne možete" primati uplate preko kartica građana jer je nemoguće otvoriti poslovni žiro račun preko domaće radinosti. Domaća radinost može imati samo privatni žiro račun, poslovni nikako. > Nije zabranjen nego ga je nemoguće otvoriti u banci. > Navela sam sve korake koje sam ja prošla prilikom otvaranja domaće radinosti i što sam sve morala predati od obrazaca. Bravo!!! :) evo ja šljakam već treću godinu i zadovoljna sam
2019 06 17
> ComeStai: > Pa ako radite neke rukotvorine (pretpostavka jer bi domaću radinost) ne otvarate bolovanje. Evo, ja nedavno bila na nekoj operaciji. Obrt najnormalnije radi. Kao obrtnik, sami određujete svoje radno vrijeme. :) Osobito ako djelatnost obavljate u stambenom prostoru. Zanima me gdje se moram obratiti za otvaranje kućne radinosti Kako to ide točno ako znate? Hvala vam
2020 10 12
> ComeStai: > Pa ako radite neke rukotvorine (pretpostavka jer bi domaću radinost) ne otvarate bolovanje. Evo, ja nedavno bila na nekoj operaciji. Obrt najnormalnije radi. Kao obrtnik, sami određujete svoje radno vrijeme. :) Osobito ako djelatnost obavljate u stambenom prostoru. Zanima me gdje se moram obratiti za otvaranje kućne radinosti Kako to ide točno ako znate? Hvala vam
2020 10 12
Pretpostavljam da ste se do sad snašli, ali napisat ću. Upravni odjel za gospodarstvo... U sklopu vaše županije. Ubacite u google i izbacit će vam kontak podatke.
2021 01 29
zašto jednostavno ne otvoriti j.d.o.o. za 20 kn i ćao... posluješ preko računa, možeš i svoj web shop i proizvodnju/manufakturu i pravdaš trošak... meni sve drugo zvuči komplicirano i s previše uvijeta.
2021 03 05
Pozdrav krpicarke! E ovako, zanima me da li je unazad nekoliko mjeseci netko otvorio kucnu radinost? Zasto unazad? Jer me zanimaju vasa misljenja i dojmovi nakon otvaranja iste. Moja pitanja nisu usmjerena sad konkretno na papirologiju za otvaranje, vec na vasa osobna misljenja i iskustva da li se isplati imati svoju radinost? Zanima me otprilke koliki su mjesecni troskovi i izdaci, tj. konkretno me zanimaju izdaci za doprinose, o kojem iznosu se tocno radi po novome? Po vasem misljenju, da li je to velik iznos na vasa mjesecna primanja, da li uspijete na kraju mjeseca pokriti iste? Eto, ako ima netko voljan da napise neke svoje dojmove nakon nekog protoka vremena. Takodjer bi mi bilo drago cuti i misljenja i iskustva iz prve ruke, bila bih jako zahvalna.
2021 03 21
Pozdrav djevojke, Zanima me pokretanje kućne radinosti za umirovljenicu koja nije dobila pravo na mirovinu (nedovoljno godina staza)... ima li netko istu situaciju? Da li je razlika kod uplate doprinosa od npr umirovljenice sa redovnom mirovinom? Ima li bolji oblik poslovanja od kucne radinosti kod izrade rukotvorina u ovom slucaju, pretpostavljam da nece prelaziti 85.000kn ako je to jos uvijek prag za kucnu radinost? Hvala od srca na pomoci Marella
2023 06 11
> MorskoPrase: > zašto jednostavno ne otvoriti j.d.o.o. za 20 kn i ćao... posluješ preko računa, možeš i svoj web shop i proizvodnju/manufakturu i pravdaš trošak... meni sve drugo zvuči komplicirano i s previše uvijeta. Zato što za j.d.o.o. moraš imati i knjigovodstvo i još x stvari, a za kućnu radinost to ne treba. Za dodatne poslove su najbolji kućna radinost i paušalni obrt. 🙂 Edit: Sad vidim da odgovaram na nešto što je napisano 2021. 😅😅😅
2023 10 16
1 2 ... 7 8 9 10