Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

kućna radinost- upravo otvorila - info za sve vas

> Unikat-handmade: > Pitanje za one koji imaju domacu radinost: jeste li ju otvorili na sebe kao zaposlenu ili nezaposlenu osobu ili ste ju otvorili na nekog drugoga zaposlenog, npr.muza? I koja je razlika u davanjima? Na muza stoji koji je zaposlen. Placam doprinose po prihodu.
2017 10 08
Znate li koji je iznos preko kojega ne smiješ zaraditi?
2018 01 20
> jazzkrpice: > Znate li koji je iznos preko kojega ne smiješ zaraditi? nisam sigurna, no u taj iznos vam se obračunava plača ukoliko ste zaposleni + prihod od radinosti
2018 01 21
Pozdrav svima, zanima me ako bi mi netko mogao pojasiti neke stvari tko se razumije. Dakle, izrađujem nakit i sve druge predmete s perlama i kristalima. Imam facebook stranicu s već preko 2000 korisnika i htjela bih napokon se registrirati i početi raditi kako se spada jer imam planova i ideja za koje mislim da bi bile dobre. Ne želim biti na crno, no cijelo vrijeme me obeshrabruje dok vidim što sve treba za otvaranje obrta/kućne radinosti i strah me da neće ići pošto ću imati velike troškove za porez i doprinose. Trenutno sam nezaposlena pošto sam nedavno završila fakultet i sad me zanima, što registrirati i kolkiki bi bio trošak svega toga na mjesečnoj bazi? Da li se uopće isplati? Recimo i da se zaposlim negdje, to je bolje otvoriti, obrt ili kućnu radinost? Hvala vam puno!!!
2018 01 22
> Maja_06: > Pozdrav svima, > zanima me ako bi mi netko mogao pojasiti neke stvari tko se razumije. Dakle, izrađujem nakit i sve druge predmete s perlama i kristalima. Imam facebook stranicu s već preko 2000 korisnika i htjela bih napokon se registrirati i početi raditi kako se spada jer imam planova i ideja za koje mislim da bi bile dobre. Ne želim biti na crno, no cijelo vrijeme me obeshrabruje dok vidim što sve treba za otvaranje obrta/kućne radinosti i strah me da neće ići pošto ću imati velike troškove za porez i doprinose. Trenutno sam nezaposlena pošto sam nedavno završila fakultet i sad me zanima, što registrirati i kolkiki bi bio trošak svega toga na mjesečnoj bazi? Da li se uopće isplati? Recimo i da se zaposlim negdje, to je bolje otvoriti, obrt ili kućnu radinost? Hvala vam puno!!! raspitaj se za potpore za samozaposljavanje, mislin da su sad 55000, ja san lani dobila 35000 kn, otvorila obrt, troskovi su mi 1150 kn mjesecno za doprinose i 1100 kn za porez svaka 3 mjeseca. jos racunaj za otvaranje obrta, pecat, ziro, javni biljeznik itd jos nekih 200ak kn. moras napisat poslovni plan, mogu ti poslat svoj da vidis primjer, i to je to.
2018 01 26
" zahtjev o zakupu: znači ako niste vlasnik kuće ili stana, treba vam taj ugovor da možete obavljati djelatnost na toj adresi. ovjera kod javnog bilježnika stoji 50kn " ovo apsolutno ne treba. otvorila radinost u jednom danu samo sa oibom i osobnom iskaznicom + 70 kn biljega, a zatvorit ju je još jednostavnije. ja sam bila u vrijeme kad se nije morala imat fiskalna,sad je to bez veze jer je fiskalizacija sve ukenjala... + moja prodaja je bila isključivo webshop (štand eventualno jednom na 4 mjeseca) i nikad mi nitko nije prigovorio za webshop... u biti šta je,domaće radinosti nitko ni ne provjerava jer je to uglavnom djelatnost koja je zapravo hobi,tipa izrada narukvica,suvenira etc.,to baš poreznicima nije nešto ekstra zanimljivo i niko vas neće dirat. no apsolutno se ne isplati otvarat radinost ako nemate trajni posao pokraj jer se doprinosi obračunavaju kao za paušalni tj 1300 kn cca
2018 01 31
Pausalni nacin oporezivanja donosi znatno smanjen broj papirologije, naime potrebno je vodit samo knjigu prometa i ako imate prostor popis robe u istom. Ne treba vam knjigovodja kod kucne radinosti jer knjigu prometa moze vodit dijete u osnovnoi skoli koliko je komplicirana i samo potpisete sebe kao osobu koja je zaduzena za knjigovodstvo. Na kraju godine se doslovce predaje jedan papir sa ukupnim prometom kroz kvartale i godisnjim ukupnim iznosom te uplaceni porez i to je to. Pausalni nacin je super uz samo jedan nedostatak, naime bez obzira imali vi 10000 ili 70000 tisuca kn prometa godisnje pausalni porez je obracunat na maximalni (75000 kn) i placa se unaprijed bez prava na povrat. Dok kod poreza na dobit i financijski lose godine odnosno slabe prodaje ako nema zarade ne placa se porez. To je stvar koju svaki pojedinac mora osobno odvagnut. Pausala i manje knjiga ili na dobit i godisnje porezne prijave
2018 02 11
I za kraj mali savjet Oni koji razmisljaju o otvaranju necega u svrhu prodavanja svojih rukotvorina ni pod razno otvarat obrt na prvu. Pogotovo ne onaj jednostavni d.o.o Gurajte kucnu radinost sve dok mozete. Ako ste nezaposleni a otvarate kucnu radinost placate doprinose na minimalac odnosno cca 1300 kn mjesecno.
2018 02 11
Pozdrav, otvorili smo kućnu radinost. Ona se otvara na ime osobe, pa me zanima mogu li za potrebe reklamiranja na facebooku i eventualne on line prodaje odabrati neki naziv (primjerice: Šareni svijet) i takav naziv staviti i na račun, izraditi pečat ili slično? Drugim riječima, imati ime brenda prema kojem bi ljudi prepoznali moje proizvode.
2018 05 10
Pozdrav, Ima li netko novosti o otvaranju i poslovanju kućne radinosti? Hvala
2018 09 05
> Tratinicaa: > Pozdrav, > Ima li netko novosti o otvaranju i poslovanju kućne radinosti? > Hvala Nemam za kućnu radinost imam za obrt s paušalnim oporezivanjem, ako vas to zanima. :)
2018 09 05
Dobila sam poticaje za obrt ali mislim odustati pa gledam plan B za kućnu radinost.
2018 09 05
Zašto odustati? :) Davanja su vam skoro pa ista u paušalu, a s obrtom možete konkurirati na raznim natječajima, radinost i nema tu mogućnost... Jedna od prednosti.
2018 09 05
Sve mi je to jasno no nisu mi bas razjasnili mogucnost bolovanja a vrijeme curi. Jos se lomim.
2018 09 09
A što vas zanima oko bolovanja? Smatra li se prekidom od godine dana ili općenito za obrtnike? :)
2018 09 09
1 2 ... 6 7 8 9 10