Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

kućna radinost- upravo otvorila - info za sve vas

> darydary: > Hanami, svaka cast, ne treba nam google, pitat cemo tebe :) Drago mi je da mogu pomoći :)
2017 01 24
Ujutro zovem knjigovodju, ona ce mi to srediti, zato ju i placam ;) Imam ja vec posla i preko glave, a otvaramo 1.6. :o
2017 01 24
> darydary: > Hanami, svaka cast, ne treba nam google, pitat cemo tebe :) Bogami je tako. ,:) :D
2017 01 25
Doma uz dvoje djece ni ne stignem guglati po zakonima i propisima, zato imam knjigovodju, ali biti u toku kad se sve mijenja tako cesto....
2017 01 25
evo cure, da se javim. uzela sam Vip blagajnu, certifikat stavila na laptop i sve povezala sa ovim uređajem kaj sam dobila u vipu. mjesečna preplata cca 200kn. :/ idem još sutra do knjigovođe da pitam neke sitnice u vezi vođenja knjiga i to je to. nemam više živce niti snage...
2017 01 25
Pa sta si uzela? samo aplikacija je 60 kn/mj :o Ja toliko placam a i na njihovoj stranici je ta cijena!
2017 01 25
Mislim da je po iznosu uzela onaj mini all-in-one 139kn plus 60 aplikacija...
2017 01 25
> darydary: > Mislim da je po iznosu uzela onaj mini all-in-one 139kn plus 60 aplikacija... A cuj sad opet neznam jesu li me namuksali, ali dobila sam taj mini uredaj sa internetom i aplikacijom. Rekli su mi da u laptop ne snimaju aplikaciju, a tablet,mi se ne isplati bas kupovat, i nisam sad bas pri novcima pa mi je trenutno ovo bila najidealnija solucija
2017 01 26
> angelwings: > > darydary: > > Mislim da je po iznosu uzela onaj mini all-in-one 139kn plus 60 aplikacija... > A cuj sad opet neznam jesu li me namuksali, ali dobila sam taj mini uredaj sa internetom i aplikacijom. Rekli su mi da u laptop ne snimaju aplikaciju, a tablet,mi se ne isplati bas kupovat, i nisam sad bas pri novcima pa mi je trenutno ovo bila najidealnija solucija Draga, malo su te zaje..., aplikaciju ne snimaju oni negu ju ti preuzimas sa neta iinstaliras na svoj uredjaj! Bilo koji! Na ovaj sta si ti uzela moraju oni jer je sto bas mini kasa. a na sve ostalo mob, lap, tablet, pc... sama stavis aplikaciju! Ma sad samo polako, ne razmisljaj o tome toliko, ovako sve cini jako komplicirano, ali vjeruj mi, nakon nekog vremena radit ces automatski i bez razmisljanja. Radi ono sto volis i sretno u poslu!
2017 01 26
Darydary hvala tebi i svima Vama, puno ste mi nesebično pomogle :)
2017 01 26
Angelwings puno sreće želim u prodaji, ali i koncentracije i volje za birokratsku stranu posla :) Meni je jedino žalosno da se na ovu temu javilo jako malo ljudi, a mislim da je izvrsna za diskusiju i razmjenu iskustava. Svakako ju ostavite, a i javite se ponekad da vidimo kako vam ide, s kojim problemima se susrećete i slično.
2017 01 28
Ako sam dobro vidjela: = 50kn ovjera kod bilježnika za ugovor gdje se može obavljati djelatnost, 70kn biljega, certifikat za fiskalnu 380kn, eventualno štambilj 200kn, zatim kupnja/najam fiskalne blagajne, = plaćanje doprinosa, otprilike bi bilo 1100kn (mirovinsko, zdravstveno, zaštita na radu) ako ste nezaposleni = plaćanje poreza Ako je kućna radinost to podrazumijeva samostalnu djelatnost i ne možeš imati pomoćnika. E sad, na sajmove onda ideš također samostalno. Isto tako, ako ideš na sajmove, plaćaš i najam štanda, a ti štandovi nisu tako jeftini. Ukoliko postoji određen broj štanda, pitanje da li ćeš uspjeti dobiti mjesto. Putovanje od sajma do sajma zahtjeva prijevoz i putne troškove koje plaćaš sam. Za sve što izrađuješ/slikaš potrebno je uložiti u materijal. Ako želiš upakirati svoj proizvod u pristojnu ambalažu prilikom prodaje na štandu ili kod slanja moraš se pobrinuti i za to. Uz to, postojao je zakon koji je možda još i na snazi, a to je da ako zaradiš 10 prosječnih mjesečnih bruto plaća prema izračunu za prošlu godinu - moraš prestati obavljati djelatnost. Sve u svemu - skup sport. Ako sam nešto krivo izračunala/procijenila svakako me nadopunite. ;)
2017 02 21
Angelwings i ja želim puno sreće u prodaji. :* Svakako pratim stranicu i radove. Želim puno uspjeha. Nažalost su sve toliko zakomplicirali s tim papirima da sve izgleda preopterećeno. Imaš volju za nešto svoje, a ništa ne ide lagano i ususret da se to omogući.
2017 02 21
U kucnoj radinosti, kao i kod obrta, mogu pomagati clanovi uze obitelji (muz/zena, roditelji i djeca) bez prijave. Svoje proizvode ne moras samostalno prodavati, mislim direktno malim kupcima, mozes raditi veleprodaju, znaci nadjes neku galeriju, suvenirnicu, nekog drugog trgovca kojemu ti prodas svoje proizvode i on ih dalje prodaje u maloprodaji.
2017 02 21
Hm, nisam sigurna za ovu veleprodaju, to bi trebala pogledati (a sad sam opet izašla iz štosa ove tematike) :) Lunass to je sve točno što si napisala i zbilja se nabere troškova, ali...neke stvari mogu biti i besplatne kao fiskalna, a certifikat se plaća na 5 godina (jest, trošak ti je u startu). Povoljnije je, jasno, zaposlenima, odnosno, pitanje je isplati li se uopće nezaposlenima. Mislim da je primarno zamišljeno da prodaješ od doma i po prigodnim prodajama, ne da hodočastiš svaki dan po sajmu. Upravo si dobro primijetila da postoji ograničenje u godišnjoj zaradi. Recimo što se tiče nezaposlenih mislim da je isplativije obavljati sporedno zanimanje što je zakonski slično tretirano kao i kućna radinost. Primjera radi, radiš preko ljeta na sezoni, a zimi pružaš usluge peglanja ili čuvanja kućnih ljubimaca ili se baviš astrologijom. Preko ljeta bi jasno zamrznuo sporednu djelatnost jer imaš drugi posao. Ispravite me ako griješim :)
2017 02 21
1 2 ... 4 5 6 7 8 9 10