Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Rosacea - iskustva, preporuke

Drage cure, nakon više od godine dana što mi se na obrazima počelo pojavljivati crvenilo, sada imam već upalnu fazu rosace-e. Dijagnoza mi je tek postavljena, to jest, čak nije još službeno, ali od 20 točaka (simptoma) svih 20 imam :/ Zašto sam čekala toliko dugo? Pa zato što je godina bila ispunjena stresom, dojila sam malenu, nezdravo se hranila (čitaj mlatila čokoladu 24/7), pa sam uvijek to pripisivala navedenom. Međutim kroz nekih zadnjih 15 dana su mi se počeli pojavljivati ti kao prištići i nabubrenja na koži... Da ne duljim sa simptomima; ono što me zanima jest da li vas ima koje ste imale iskustva sa rosace-om, pogotovo dakle u ovoj upalnoj fazi- koliko traje liječenje, kako se liječi; što je vama najbolje pomoglo i da li vam se ikad potpuno povukla...Koje kreme, kakvu prehranu koristite nako liječenja i što ste koristile i kako se hranile dok ste ju liječile? Eto, što više iskustva ste voljne podijeliti :) Hvala :*
2017 01 22
Uh, sigurno ti nije lako, samo saljem jedan hug potpore. Ja imam drugu koznu bolest koja nije izlijeciva pa sam eto naucila zivjeti s tim da ponekad izgledam ko gubavac o:)
2017 01 22
Draga LeSock, hvala :) Evo i tebi jedan veliki :D Ja se baš bacih na istraživanje i eto spremna sam i bez čokolade živjeti ako budem morala :D Jer nije što ružno izgleda koliko peče, zateže :/
2017 01 22
također imam puno problema s kožom i puuno crvenila....nažalost problem je što se ne može izlječiti samo se može malo smiriti...najbolje otići dermatologu i tražiti savjet....ali naravno treba paziti na prehranu, piti puno vode, izbjegavati ljuto, umivati se često sa sapunima koji nisu previše agresivni ( ja koristim dječiji ), poželjno je prestati pušiti i pit alkohol ...mazalice uzimati koje su bez parabena, alkohola itd...najbolje prirodnu kozmetiku i kremice ....također sam čula da dosta pomažu kreme koje imaju manji postotak uv zaštitnog faktora....nisam probala ali raspitaj se po forumima ...i što je najvažnije kožu dooobro hidratizirati ...također nađeš na forumima što se najviše preporučuje..osobno koristim 100% prirodan aloe vera gel ...meni je super ...i vichy ima super proizvoda :)
2017 01 23
Nemam rosaceu, al također imam jednu drugu kožnu bolest, rijetku i vele neizlječivu. Naišla sam na istraživanja koja pokazuju koliko prehrana utječe na kožu, a probleme s kožom povezuju i s gljivičnim infekcijama (posebno u probavnom traktu) pa opet treba pažnju posvetit prehrani. Prvo sam izbacila gluten, a od nove sam na LCHF prehrani. Još ne vidim revolucionarne pomake osim u kilaži, al nadam se da će pomoći i koži. Znam da ima u ljekarnama kreme baš za rosaceu pa za prvu ruku probaj tražit testere i isprobavat. Pretpostavljam da si bila kod dermatologa ;)
2017 01 23
Jutros upravo bila kod doktora. 99% je rosacea, ali želi isključiti prije svega ostale moguće opcije, tako da slijedi vađenje krvi, brisevi, itd.. Baš sam naišla na istraživanje koje tvrdi da je uzročnik rosace-e bakterija demodex. U svakom slučaju, rekli su mi najprije antibiotici i antibiotske kreme tako da se to sve smiri i povuče, a onda slijedi održavanje...
2017 01 23
Bok svima! I mene muči rosacea već više od dvije godine i žao mi je što se o ovom temi više ne raspravlja. Kreirala sam Facebook grupu Rosacea Hrvatska baš zato da tamo možemo razmjenjivati iskustva i savjete, pa možda netko i pronađe rješenje za sebe. :) Nadam se da se vidimo tamo :)
2017 06 26
odličan lijek za rosaceu uzrokovanu demodexom je nova krema koja je došla u Hrvatsku, ja sam sad u testnoj grupi. koristim ju 3 tjedna i lice mi je suuuuuper. preporučam ti da odeš dermatologici kod koje i ja idem, ako budeš htjela javi se u inbox da ne reklamiram javno. Ja imam rozaceu već 10 godina i imala sam bolje i lošije faze, uglavnom dok sam pila summamed ili minocycline i koristila kortiće mi je bila koža super, čim prestanem sve po starom. Za sad mi je ova krema super, već nakon 10 dana mazanja navečer prošli mi svi prištići i smanjilo se crvenilo
2018 04 24