Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Markirana roba vs. Sechond hand

Mislim da se u ovom kontekstu kao "marka" misli na one brandove koji su skuplji. Nivea recimo nije "marka"(u smislu skuplja), dok Elizabeth Arden jest (čak i kad prodaje onu 8 hour cream za 500-600-700 hrk, a sastav joj se može replicirati sastojcima iz ljekarne u vrijednosti najviše 100 hrk ,:) )
2017 02 12
Hej, Uljeshurice, što bi ti onda bila- Robe di kappa? nekad smo po taj znakić hrlili u Trst, danas se potpuno pogubio u dizajnu i nema nikakvog napretka također, Galebove gaće moje mame skuplje nego moje iz Benettona (one One size), ha, ha, kaže mama da su na moje potrošili puno manje materijala.... Što, ima neka krema za 700 kn, pa to je za budale..
2017 02 12
Dobro pitanje ;). Prijelazni brandovi mozda? :/ :cesem glavu: Odnosno brand može degradirati a može se u uspeti na ljestvici ugleda. Pogledajmo starke ili marte. Nekoć su to bile jeftine tenisice (2-3 marke su starke nekoć kad su nastale koštale, kako veli pjesma Dječaka :D); ili radnička obuća(marte su zbog čelične kapice nosili radnici u kemijskim tvornicama). A danas su sasvim drugačije aure i znače nešto drugo. "Rebrandirale" su se. Isto tako bitan je generalni dojam, jedna stvar na sniženju ne znači nužno da je cijela marka postala jeftina i obrnuto.
2017 02 12
> Uljeshura: > Dobro pitanje ;). Prijelazni brandovi mozda? :/ :cesem glavu: > Odnosno brand može degradirati a može se u uspeti na ljestvici ugleda. > Pogledajmo starke ili marte. > Nekoć su to bile jeftine tenisice (2-3 marke su starke nekoć kad su nastale koštale, kako veli pjesma Dječaka :D); > ili radnička obuća(marte su zbog čelične kapice nosili radnici u kemijskim tvornicama). > A danas su sasvim drugačije aure i znače nešto drugo. "Rebrandirale" su se. > Isto tako bitan je generalni dojam, jedna stvar na sniženju ne znači nužno da je cijela marka postala jeftina i obrnuto. pametno zboriš i traperice su izumljene za radnike i pokazale se dobre zbog čvrstoće i izdržljivosti, znači hodamo kao modernizirana radnička klasa riješi ti još je li Zara marka pa da mogu mirno spavat
2017 02 12
Ja cu pitanje shvatiti kao "Sto mislite o dvoboju trgovina poput Bershke,Zare,Pull&Beara,Stradivariusa..itd vs.second hand shopa".. Tako dozivljavam markirano pod navodnicima. Ne mislim na recimo Guess ili one daleko skuplje. Nikad nista u sh trgovini (trgovini uzivo pricam) nisam nasla da mi odgovara i da mi se svidja pa zato biram te nazovi markirane trgovine s povoljnijim/normalnim cijenama. Stranice poput ove su druga prica, to je isto second hand ali sa puno vecom (pa i modernijom) ponudom. Ako mi se svidja i ako je trgovac provjeren, naravno cijena bolja nego u ducanu onda sam za sh.Ako je razlika 70kn npr na 300 ipak cu uzet novo u trgovini. Meni cijena vecinom odredjuje hocu li kupiti ili ne, jer se kockas na stranicama poput mk.
2017 02 12
Imala sam i ja predrasude prema second hand-u dok nisam naišla na par dobrih "markiranih" stvari. Od tada relativno često posjećujem second hand, i znam da se može naći i stvari sa etiketama. Ako ništa drugo bar kupim svome psu deke za u kućicu pa mi nije žao baciti par kuna umjesto da perem dlačurine u mašini ili nedajbože ručno.
2017 02 12
Imam ideju da odem u sh uživo kupiti nešto radi gumbića..išla kupit gumbe i ono tipa 5-15 kn jedan..a majketi. Ako naletim negdje odo po nešto, skinem gumbe i opet jeftinije...ovako 100 kn platim, a skoro mogu i novu košulju kupit
2017 02 12
Što se tiče naočala, nanosila sam se kao mlađa "placarskih" naočala, nosim ih i sad na plažu da ne uništim markirane i teške su mi za oči i počne me glava boljeti relativno brzo. S druge strane, one klasične aviatorice u kričavim bojama od ray bana su mi isto teške za oči jer su prava stakla i nekako mi se čudno sve reflektira. Imam i plastične ray-ban i mcqueen sunčane, isto plastična stakla i super su mi. Tako da smatram da ipak s nekim razlogom koštaju toliko koliko koštaju (svjesna sam i toga da se dobrim dijelom plaća i marka) i da naočale od 50kn ne mogu biti jednako kvalitetne kao naočale od 1500kn. Sam naslov teme mi nema nekog pretjeranog smisla jer se markirana roba može pronaći u sh dućanima. Nešto postaje second hand čim se jednom obuče... Meni recimo nije jasno zašto netko isfurava fejkove markiranih stvari. Ako nemam za original, obući ću se u skladu s mogućnostima i bok. I tako svaka osoba koja nosi originale fejk prepozna izdaleka.
2017 02 12
Ja se tako vec godinama oblacim: samo brendirane stvari ili sa posebnim dizajnovima, obe strikno iz Vintage Shop-ova iz cijelog svijeta (ali narocito iz Italije, moja zemlja). Te moje stvari i prodajem u ducancicu na Krpicama. Nekada je kvalitet robe bio puno bolji, zbog toga se drzim pretezno vintage robe ;) A i lijep je osjecaj imati na sebi nesto drukcije, fino i posebno, a ne identicno svim drugima! Ali mislim da je vazno napraviti razliku izmedju second hand-a i kvalitetnog vintage-a: nisu ista stvar.
2017 02 13
1 2