Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Cirevi na licu

Pozdrav dame... Trebala bi pomoc/misljenje...Da li netko ima iskustva sa cirevima...nedavno sam imala kraj obrve,proslo je za cca 2 tjedna i proslo je,nakon nekog vremena pojavio se na obrazu i prosao nakon nekog vremena...i sad mi se pojavio kraj nosa i kraj obrve(ovog puta kraj druge)... Da li netko ima istih ili slicnih problema pa da podjeli svoja iskustva... Hvala vam unaprijed
2017 02 13
Odi dermatologu. Jel ti se pojavljuju još negdje po tijelu?
2017 02 14
> gea1508: > Odi dermatologu. Jel ti se pojavljuju još negdje po tijelu? Ne..samo po licu u zadnje vrijeme..jedan prodje,drugi dodje .
2017 02 14
Iz iskustva ti mogu reći da odeš što prije dermatologu ili bar odi do doc opće prakse, možda će ti trebat antibiotik ili neka antibiotska krema. Dezinficiraj si te čireve (npr. octanisept), obrati pažnju na prehranu i njegu lica, ako pušiš smanji.
2017 02 14
ako imaš -biljku -čuvar kuće- on ima mesnate listove, skineš kožicu s donje strane liste i to staviš preko noći na čir, ono omekša opnu oko čira tako da nakon toga iscjedak izađe van...dokazano
2017 02 14
> gea1508: > Iz iskustva ti mogu reći da odeš što prije dermatologu ili bar odi do doc opće prakse, možda će ti trebat antibiotik ili neka antibiotska krema. > Dezinficiraj si te čireve (npr. octanisept), obrati pažnju na prehranu i njegu lica, ako pušiš smanji. Definitivno doktoru! Imala sam apces 4 puta, 4 godine za redom. Dva puta su mi čistili pod općom, svaki, ali svaki puta sam popila prilično jake antibiotike. Uzrok: nepoznat. Osobno mislim da je do imuniteta. Makni šećer, brašno, jedi zdravo. Sama ih nemoj cijediti, ipak su to bakterije, nemoj da se to preseli u unutrašnjost. Mislim da apcesi nikako nisu za samoliječenje.
2017 02 14
Nažalost naši doktori ne pridaju pažnju baš tome, ja sam godinama hodala doktorima jer sam htjela otkrit uzrok, smatram da mi nije rješenje stalno piti antibiotike i ići na inciziju. Uvjeravali su me da je takav organizam, da trebam radit na imunitetu, hrpe para sam bacila na razne pripravke i kreme, popila hrpe antibiotika, naučila sama sanirat čireve. Prošle godine sam konačno došla do dijagnoze onda sam uz puno guglanja i proučavanja otkrila da je uzrok prehrana, prvo sam izbacila gluten, a od nove sam na LCHF (bez brašna, bez šećera, uopće nije grozno kako se čini), stanje je sad daleko bolje tj. nema više čireva i prištića. Meni je počelo tako da je povremeno izbio čir (recimo 1x godišnje) i to nije bilo tak strašno, al s godinama je počelo češće izbijat. 4 čira u tako kratkom roku definitivno su za što hitniji posjet doktoru.
2017 02 14
Priznajem da sam ovisnica o cokoladi :) Ali definitivno cu je izbacit iz menija haha Sutra ujutro idem doktoru po potvrdu za vozacku pa cu usput i ovo obaviti... Hvala vam svima od srca na odgovorima... :*
2017 02 14
gea1508- nakon četvrtoga puta je prestalo samo od sebe, sori nisam to napisala. Nemam ga sad već godinama, više pet godina, ne znam točno.
2017 02 14
Come, za tebe sam skužila da je prestalo, onih 4 koje sam spomenula je za Svezanokte, ona je sad u kratkom vremenu imala 4 :) Iako i kod mene je bilo prestalo na par godina, onda je prije dvije godine opet buknulo i tad je počelo više njih izbijat, recimo 3-4x godišnje. Sad kad ovak čitam čini se kao da sam stalno u čirevima, al nisam, ljudi većinom ni ne kuže da imam neki problem :D Svezanokte, obrati pažnju na skrivene šećere, čokolada je očita, al ljudi nisu ni svjesni koliko šećera unose npr. voćnim jogurtima, žitaricama koje reklamiraju kao zdrave, prerađenim proizvodima...
2017 02 14
> gea1508: > Come, za tebe sam skužila da je prestalo, onih 4 koje sam spomenula je za Svezanokte, ona je sad u kratkom vremenu imala 4 :) > Iako i kod mene je bilo prestalo na par godina, onda je prije dvije godine opet buknulo i tad je počelo više njih izbijat, recimo 3-4x godišnje. > Sad kad ovak čitam čini se kao da sam stalno u čirevima, al nisam, ljudi većinom ni ne kuže da imam neki problem :D > Svezanokte, obrati pažnju na skrivene šećere, čokolada je očita, al ljudi nisu ni svjesni koliko šećera unose npr. voćnim jogurtima, žitaricama koje reklamiraju kao zdrave, prerađenim proizvodima... Da,u pravu si.. skriveni seceri i u sokovima...trudim se sad piti prirodne sokove koje sama napravim,i malo prehranu popravit....nazalost nisam prije ali eto...i ja mislim da drugi ne kuze,jer kome god se pozalim kaze kao nije strasno haha a meni je prestrasno...
2017 02 14